Život Mijo Saimoriové byl od narození plný utrpení, po matčině smrti byla zavržena, otec se znovu oženil a dal přednost její nevlastní sestře Kaye, zatímco ona snášela otroctví a týrání. Bez síly vzdorovat krutosti své rodiny ztrácí Miyo naději na změnu. Otec jí však nečekaně oznámí, že se má provdat za Kiyoka Kudoua, hlavu vážené rodiny Kudouů. Navzdory svému vznešenému postavení a pověsti, že zavrhuje bývalé snoubenky, Kiyoka po jejich svatbě překvapí Miyo vstřícností a láskou a nabídne jí šanci vymanit se ze své zanedbávající rodiny a najít štěstí. (mikki089)

Starletka

Bez mučení přiznávám, že si za to můžu sama, ale podle popisku, vizuálu a tagů "adult couples" a "mature romance" jsem čekala dospělé drama s propracovanými postavami a aspoň náznakem nějaké té psychologie. Místo toho jsem dostala banální pohádku o Popelce se směšně jednodimenzionálními postavami (v čele s oběma protagonisty), jejichž jediné charakterové vlastnosti jsou "ti dobří" a "ti zlí". O nějakém rozvoji vztahu hlavního páru také nemůže být řeč, protože přes silácká slova v prvním díle o studeném princovi jsme již od druhé epizody úspěšně zcela zamilovaní. A tak radši do toho všeho začneme ještě míchat prázdné souboje a nadpřirozeno (z čehož se také dalo vytěžit víc). Prakticky jediné, co můžu opravdu pochválit, je nádherná animace a milý soundtrack. 4/10 ()

Katakimiku

Hodně lidí má vůči tomuhle seriálu výhrady, já si ale myslím, že se jedná o jedno z nejlepších romantických anime, co loni (2023) vyšlo. Je to v podstatě taková Japonská popelka. Otec a macecha hlavní hrdinky provdají její nevlastní sestru do bohaté rodiny a aby se neřeklo, tak naší protagonistce Mio, taktéž vyberou zámožného manžela. Kiyoka Kudo je však známý tím, že každá jeho předchozí snoubenka od něj utekla, ale jelikož Mio strávila téměř celý život prací v domě rodičů jako obyčejná služka, tak se tomuto osudu nijak zvlášť nebrání. Později však zjistí, že je její snoubenec vlastně hodný a záleží mu na ní, jelikož Mio si nedovolí vyjádřit jakýkoliv nesouhlas nebo vůbec vyjadřovat emoce, aby někoho náhodou neobtěžovala. Hlavní hrdinka si v průběhu anime postupně pouští štěstí do života, vývoj jejího charakteru je radost sledovat. Romantická stránka je super, na zasazení do historického Japonska si taky nemůžu stěžovat i to větší drama kolem rodiny Mio nebylo na škodu, ale podle mě věci s magií byly trošku zbytečné a být tam nemusely, protože samotně vztah hlavních postav by děj utáhl. Ale druhá série je oznámená, takže kdo ví, jak s tím ještě budou autoři do budoucna pracovat. Animačně je to moc hezké, zcela dostačující, když bylo zapotřebí akčnější scény, tak se animace taky snažila a rozhodně se mi to vizuálně líbilo. Hudba byla taky fajn. Takže kdo hledá pěkné a emotivnější romantické anime, kde pro změnu nebudou ukřičené kawaii středoškolačky, tak tohle je za mě dobrá volba. 8/10 ()

Hees

Prvá séria Watashi no Shiawase na Kekkon ma chytila za srdce, lebo príbeh bol vynikajúco napísaný a povedzme si to jasne Miyo, je proste ideálna žena pre majoritu mužov (pre niekoho možno nie). Ak by som sa na to pozrel globálne nie je skoro vôbec čo vytknúť, animácia je naozaj krásna na to, že to je vo svojej podstate romantické anime, ale s prvkami neskutočnej drámy a dá sa vo svojej podstate povedať, aj násilia a šikanovania hlavnej postavy Miyo. Vytknúť môžem fakticky len jednu jedinú vec za celú dobu tohto vynikajúceho počinu a to je zrýchlenie v posledných štyroch dieloch, kde dej naberá až pre mňa, občas zbytočnú veľkú rýchlosť, aby všetko stihol vyrozprávať do dvanástich dielov. Aj keď tu máme dvanásť dielov celkovo by som to rozdelil nejakým spôsobom do dvoch arcov, či do dvoch samostanejších príbehov, kde o trochu lepšia je tá prvá polovica. Dve vynikajúce hlavné postavy, kde máme veľmi utiahnutú Miyo a nebojácneho Kiyoku postupom času otvárajú nové komnaty ich spoznávania a viac a viac sa oťukávajú, Miyo pri tom zažíva svoj character development, alebo inak povedané vývoj svojej postavy. Vývoj Miyo je naozaj zaujímavý, lebo nakoniec vlastne zostáva sama sebou až do konca, ale zároveň naberá viac a viac odvahy sa postaviť svojmu osudu a vlastne aj nepriazni osudu, ktorý jej stále nejakým spôsobom dáva polená pod nohy. Ten vynikajúci pocit zadosťučinenia toho, že hlavná postava vlastne časom dostane čo si zaslúži a ostatní dostanú presne to isté, ako by sme pozerali nejakú modernejšiu Popolušku, ale v tomto prípade majú postavy zároveň fantastické schopnosti a každá iné, ale v prvom rade sa tu sústreďujeme nie na súboje, aj keď nejaké si užijeme, ale na holú krásnu romantiku a neskutočnú nespravodlivosť, ktorú musela naša hlavná hrdinka zažívať. Problémom podobných počinov býva prílišná uplakanosť hrdinov, ale v tomto prípade je to nádherne emočne spracované, že si to chytí každého svojho diváka a už ho nepustí. Vedľajšie postavy sú úžasné, každá postava má nejaké svoje miesto a význam pre príbeh a nikdy tam nie sú zbytočné, ale naozaj dôležité so všetkými svojimi chybami a záujmami a zároveň tu máme, aj nejaké dá sa povedať politické hry v pozadí o ovládanie schopností ľudí a to sa možno dozvieme neskôr viac informácii o čo vlastne ide. Kiyoka má tiež svoj jemný vývoj postavy v tom, že sa z nezraniteľného muža stane niekto kto naozaj potrebuje lásku. To, že máme ohlásenú druhú sériu ma vôbec neprekvapuje, keby toto nebolo jedno z prvých anime, ktoré som túto sezónu videl, povedal by som, že prekvapenie sezóny. Teším sa na pokračovanie už teraz. ()

Jeoffrey

Je to kouzelná moderní japonská adaptace Popelky, která po setkání se svým princem rozkvetla do krásy, nebo jde o plytký příběh uplakaného děvčátka, které všichni šikanovali a které se pomalu a urputně probrečelo až na samý konec, kde ukázalo konečně trošku té odvahy? Dost možná od obojího něco. Každopádně kdyby mi někdo v půlce řekl, že o finálním skóre budu nakonec váhat až do poslednímu dílu, tak bych se mu vysmál. První půlku jsem si totiž užíval, líbila se mi celá ta zápletka a při finálním zúčtování na konci šestého dílu jsem cítil reálné zadostiučinění. Nyní jsem očekával, že začne rozkvétat i hlavní hrdinka, že si jí dokážu konečně pořádně oblíbit. Druhá polovina je ale plná tápání, lkaní, nejistoty, nedorozumění… a to až tak silně, že je to vysloveně ubíjející. Najednou mi začalo docházet, jak moc velké slzavé údolí a rádoby drama to celé je a přestal jsem se u seriálu bavit. Hlavní hrdinové mi chvílemi až lezli na nervy, jejich osudy mi najednou byly ukradené, celý příběh kolem minulosti Mijo mi nepřišel ani z poloviny tak zajímavý jako to co mi ukázala první půlka (která sice byla jen generickou Popelkou, ale udělanou s citem). Do posledního dílu se mi ani moc nechtělo, ale nakonec to celé pro mě tak nějak zachránil. Mijo se konečně trošku našla, konfrontovala se sama se sebou, a i když to zase bylo celé neskutečně ubrečené, byly tu chvilky, které pro mě zase začaly fungovat. Nakonec je třeba konstatovat to, co je neoddiskutovatelné a co přidává seriálu nějaké ty plusové body – po stránce animace je to nádherné! Líbila se mi i zvolená hudba, dál pak prostředí / období, v kterém se příběh odehrává a jak věrně je zachycené, a dokonce se mi líbí i to nadpřirozeno, které je do příběhu zakomponované. Po první sérii slabé 4*, nebo spíš nějaký 6,8/10. ()

• Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Jirka_Šč)