Nová Gumpova cesta začne presne tam, kde tá predchádzajúca skončila. So svojim milovaným Béďom Kozím Bobkom prejde hlavný zvierací hrdina príbehom, ktorý mu už dávno predtým napísali hviezdy. A zatiaľ, čo Gumpov prvý príbeh bol smutnejší, v jeho voľnom pokračovaní sa môžete tešiť na množstvo vtipných zvieracích scén. Vedľa hlavného hrdinu sa novo objaví aj psia slečna Jenny, ktorá si zahrá Gumpovu sestru Kytičku. (Continental film)

oveckaoa

Dvojka Gumpa dělá medvědí službu útulkům různým terapiím se zvířaty a tak po filmové stránce je to, ale horší. 1/4 filmu je život s Bolkem Polívkou tohle zabírá zhruba 10 minut stopáže 2/4 se pak věnují tomu, že postava Krajča rozumí Gumpovi napíše o tom knihu a chodí po různých místech kde ji propaguje  a pak narazí na ženskou co má postiženou holku a zamiluje se do ní (do té ženské ne do té holky)  a poslední čtvrtina je o tom, že najde Gumpovu sestru a chce ji koupit má to domluvené , ale pak to padne a on přemýšlí jak ji získat. Tahle čtvrtina je nejslabší a vyřeší se tím, že ta ženská zajde za majitelkou té sestry a koupí ji (to nešlo tak udělat od začátku?). Plusové body za to , že  tam je ukázaná hypoterapie (terapie s koňmi) canisterapie (terapie se psy)  a objeví se i terapeutické prase.  Bohužel oproti jedničce je to méně vtipné a je to hodně dojemné v kině bylo hodně malých dětí a ty to moc neocenily.  P.s. srovnání s tím Kazmovým  hovnem co vzniklo minulý rok je úplně mimo. 80 procent ()

playboxguest

Rozhodně slabší než první díl, který byl průměrný, ale přesto fajn. První polovina dvojky je spíš lyrické drama o umírání a loučení než o zvířatech či Gumpovi, druhá půlka úplně mění směr a působí za jedno jako laciná reklama na Krajča, za druhé jako sestřih nějakého nekonečného tv seriálu, v němž se vynechalo vše podstatné a bez vývoje postav se předvídatelně přeskakuje od události k události (sotva se potkali, už se milují, najednou jsou spolu, Gump pozná ségru, všechno jde hladce a růžově...). V podstatě hrozná splácanina, která působí jakoby autoři sami nevěděli co chtějí říct a jen to celé vyprodukovali za účelem rychlého zisku, dokud je téma "Gump" ještě aktuální. Pokud výdělky pomohou nějakým zvířatům, tak pak vidím v podstatě jediný velký klad v tom, že dvojka vznikla. A to mám slabost jak pro zvířata a filmy o nich, tak pro Vicu, ale po odchodu z kina jsem si připadala rozpačitě s podivnou hořkou pachutí na jazyku. ()

Marcos22

Výjimečný český zvířecí rodinný film světové úrovně s cílovou skupinou maminky s dětmi ve věku 7 - 10 let. Právě v této kategorii je nejnovější počin F. A. Brabce světovým kinematografickým úkazem, minimálně na poli hraného filmu. Zážitek, který může tuzemský divák zažívat v průběhu Velikonoc roku 2024, je naprosto jedinečný a neopakovatelný. Městské kinosály po celé ČR jsou doslova narvané k prasknutí, plné těch nejmenších ratolestí se svými maminkami vřeštících radostí a smíchem u nahaté Ríšovo zadnice, při snaze ukrýt Gumpa do nůše či ruksaku či při komických eskapádách antihrdiny Štěpána Kozuba v roli Křiváka. Tyto a další zábavné scény jsou obaleny velmi silným příběhem, který má daleko větší přesah, než který bychom u obdobného snímku očekávali. Hlavními tématy zde totiž jsou cesta přes duhový most a vážná poranění, ať již ta lidská či zvířecí. S touto látkou se zde pracuje velmi citlivě, nenásilně a edukativně, a zároveň zde není patrná jakákoli snaha diváka emočně vydírat, což je obrovský benefit celkového vyznění snímku. Pejsek Gump je největší tuzemskou filmovou ikonou poslední dekády, čehož si jsou tvůrci plně vědomi a daří se jim naservírovat divákovi další nálož ohromně sympatických zvířecích hrdinů, fenku Kytičku, pejska Juliána, prasátko Prince či poníka Tomorrow. Snímek oplývá obrovskou dávkou srdečnosti, empatie, láskyplnosti, přátelskosti a toho nejniternějšího a nejupřímnějšího vztahu ke čtyřnohým miláčkům. Gump - jsme dvojka je ve své kategorii mistrovským "feeling good" dílem, které nám může závidět celý svět. Jedno velké doporučení a plné bodové hodnocení. Pět hvězd. 💯 (29.03.2024, Kino Příbram) ()

TominoLa

Přijde mi, že Filip Rožek vůbec nevěděl jak pojmout druhý díl při psaní scénáře. Nakonec se vydal tím nejlacinějším možným způsobem. A vůbec se tedy nedivím, že mu stačilo na napsání knihy 18 dní. Ač jsem jí nečetl věřím, že film dopadl o fous lépe. I, když i na těch 90 minut mi přišel celkem dlouhý. Přesto si jsem přesvědčen, že si to najde diváky co se dojmou a budou odcházet z kina spokojeni. Za mě hodně odřených 6/10. ()

William_

4/10. První polovina filmu se potácí jako ten pejsek na vozíčku a připadalo mi, že ani autoři nevěděli jak  a kam pokračovat. Naštěstí druhá polovina filmu je zábavnější a už se v ní i něco děje a o něco jde. Škoda Kozuba, který dostal opravdu málo prostoru, což je pro některé diváky dobře, ale já bych mu ve filmu nechal více prostoru. Konec byl takový nemastný neslaný a celé to působí jako že se vařilo z vody a nemělo se kam sáhnout. Na první díl se to moc nechytá a šlo to udělat daleko lépe. Suma sumárum se jedná o podprůměrný film, který nezachrání ani pejsci. Takže ano Gumpe, je to dvojka. ()

c.tucker

O kousek horší než jednička. To je prostě směsice, že nevíš, co dál, tak tam nacpy různý nechtěně vtipné scény a dějové linky. ()

Koda

Já nevím, mě tohle pokračování zahřálo u srdíčka. Člověk si tu pobrečí, vezme si z toho příklad, a řekne si: No dop**ele, jak je možné, že pes dokáže zahrát až takhle dobře. Miluji takové filmy, které podporují naše zvířecí mazlíčky a snaží se o to, aby tahle chlupatá stvoření měla péči a lásku. ()

pushover

Ještě slabší a patetičtější než jednička. 90% stopáže hraje muzika, takže když má pak něco emocionálně podtrhnout, tak už nefunguje. Pes už je jen jako rekvizita, nezaštěká ani když honí lumpa a celou dobu působí dost znuděně. Celej scénář je vycucanej z palce. ()

Murphy123

Film splnil to co jsem od něj čekal. Zasmál jsem se, na herce se dobře dívalo, a hlavní hrdina Gump byl super prímový. Protože jsem velice citlivý na zvířata a sám jdu tento víkend zachránit beránka z podmínek podobných jako byla Gumpova sestra, zcela jsem pochopil autorův záměr. Nenásilným způsobem předat poselství rodinám a dětem, aby se zamysleli na duší zvířete a jejích častém utrpení, které si často ani lidé neuvědomují. Viz oslík na pouti. Nezachráníš všechny zvířata na světe, ale tomu jednomu změníš celý svět. Víc takových filmů. ()

george82

Jedna hvězda za Gumpa a druhá za Trojanovo vyprávění. Krajčo mě naprosto nepřesvědčil. Jeho hraní je jako naučit imbecila recitovat. O Kozubovi ani nemluvím. Ten zmrda hrát nemusel, když jím v podstatě je. ;) ()

Alden_Larson

Přiznám se, že jsem do tohoto filmu měl celkem velká očekávání. První Gump se mi moc líbil, jeho konec mě dokonce dohnal k slzám. Nečekal jsem, že se tomuto filmu podaří to samé, ale doufal jsem, že se mi aspoň bude líbit. Takže mě moc mrzí, že to tak není. Oproti prvnímu filmu je to opravdu velmi výrazné zhoršení. Příběh je zkomolený a mnohem méně působivý. Postavy, kromě Gumpa, nejsou ničím výrazné. Ze všeho nejhůř je na tom prezentace, vůbec se mi nelíbí, jak tento film vypadá. Některé scény byly natočeny jako mockument, stylem seriálu The Office, vůbec nechápu, čeho tím režisér chtěl docílit. Taky je tam sposuta falešného nasvícení, které vždy vypadá otřesně. Hudba byla místy kýčovitá, ale nevhodná mi nepřišla. 4/10 ()

charles3

Stejně jako u "jedničky" mi vadil nepřirozený vizuál - při postprodukčních úpravách je u většiny záběrů část obrazu (pruh nebo ovál) zesvětlená a zbytek naopak ztmavený, působí to oproti dřívějším Brabcovým režijním i kameramanským počinům divně a pro podobný typ rodinného filmu zbytečně "umělecky". Kozubova postava je poněkud přehnaná a našly by se jistě další vady, na průměr to ale vyvažují ušlechtilé záměry tvůrců. ()

Slepejsek

Velmi velmi řídký odvar z jedničky. Až do vydání knihy naprosto marný film (asi jako když z vtipu na dvě věty uděláte 500-stránkovou bichli). Křečovitý Krajčo, který nedokáže jednu scénu zvládnout v přirozené poloze. Děsně se to vleče - pocitově minimálně dvojnásobný čas. Nebýt toho pozitivního poselství, tak rovnou do koše... ()

fcapab

1) není to pro nejmenší - budou se nudit 2) vyprávění je v první půlce nesskutečččněě pooomallléééé. 3) člověk se párkrát dojme, ale i zasměje 4) o psí chlup lepší než jednička ()

Nicklassson

Krásné pojetí chování člověka k zvířeti, trocha maličkosti od Š.Kozuba, která filmu přidala trochu humoru...který trochu rozbil naše lidské chování k zvířatům, které mají také svojí duši a právo na důstojný život, obzvlášť když nám v našich životech tak moc pomáhají... ()

ReproBoy

Tenhle film má dvě dobrý věci. Reálně podporuje toulavý psy a část peněz jde na ně. Dál, Bolek je frajer. ALE ten skřet hnusnej a ještě záběry toho Babišomrda a ještě klousapy, tak to je moc i na mě. Ještě když na to čumíte v kině, no hnus. Gump je kouzelnej pes, stejně jako Kytička. Kdyby to nekazil ten product placement a skřet, dám klidně 80%. protože pomáhat se musí. Ale takhle dávám 44,99%. ()