História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

Tjaden

Excelentní. Už mám nakoukáno hodně, ale realističtější vykreslení násilí jsem ještě neviděl. Všechny průstřely a proražené krkavice působí tak opravdově, že si člověk kolikrát myslí, že se nejedná o filmové triky. Duo Cronenberg-Mortensen funguje stejně skvěle jako u Východních příslibů. ()

Han22

Cronenberga a jeho úchylárny opravdu nemusím (čest výjimkám jako jsou relativně normání horory Moucha a Mrtvá Zóna). Tady se mu podařilo ale natočit v podstatě klasický thriler. Tom Stahl (výborný Mortensen) žije klasický americký sen na maloměstě, dokud se nestane nejprve hrdinou proti své vůli a poté mu nezaklepe minulost na rameno. Víc neprozradím, ale na případné pointě tento film nestojí. Kromě drsných násilných scén (jsou tu tři+ jedna bitka ve škole a všechny naprosto skvělé) je to hlavně o rodinném životě a jak se změní po určité události. A právě v tomhle se mi film líbil - po dlouhé době to není nuda ani blbost, ani sled klišé, ale vcelku uvěřitelné a zajímavé. ()

bruceman7

Velká škoda, že film neposkytuje hlubší náhled do minulosti "Toma Stalla" ... namísto obdivuhodně krvavých (no, velmi povedených) scén. A dost pochybuju, že taková vyvražďovačka okolo hlavní postavy by nepřitáhla pozornost celé FBI. To mi přijde děsně nelogické. Přesto je to zajímavé. 6/10 ()

korndaddy

Děkuji Primě Cool, že mi připoměla, že sem Dějiny násilí ješte neviděl a umožnila mi to napravit. Ale vzhledem k tomu, že mě reklamy vážně, ale opravdu vážne serou, sem film v půlce vypnul a s pocitem nasranosti šel spát. Tudíž sem se musel uchýlit ke ´´koupi´´ filmu z internetu. Připravil sem si popcorn, koupil pepsi a šel na to. Skoro jako v kině ale v leže. Viggo a takovej zlej pán? Vždyť tatík to byl celkem v pohodě a jak se zdálo i v posteli mu to šlo a ono tohle. Takovej gauner. A bráchu má ještě většího grázla, ale rodinu si nevybereme co?No nic, jdeme dál.Další věc je krátké trvání akčních scén. Moc rychle vyprchali a finále ještě rychleji. Jestli trvalo asi jen 5 až 6 minut, což je poněkud málo. Další mínus je využití Eda Harrise. Role pana ješte zlejšího než Viggo mu skvěle pasovala a zasloužila by větší prostor. Prostě zajímavej film, ale oproti Cronenbergovům Východním příslibům o třídu níž, takže tak těch tři a půl puntíku. Něco do sebe to ale mělo. ()

KoRner

...ale bolo by super pridať k filmu 30 minút a vyškrtnúť z druhej polovice filmu "Joeyho". P.S.: Ten poster k filmu je hrozný. ()

Mistickzz

Pôvodne som chcel dať len 4, ale nemohol som :) Dostala má tá skvelá nikam sa neponáhľajúca atmosféra s vynikajúco predvedenými hereckými výkonmi a réžia. Cronenberg dokázal, že je elita a pre mňa to je jeho najlepší film. Bavilo ma to, mixoval žánre, odprezentoval skvelo napísaný scenár a celkovo z toho spravil jeden z najlepších mafiánskych filmov za posledné roky. 85% ()

666Carnage

Pěkná adaptace komixu. Ani jsem netušil, že to komix je a je docela zapadlej nebo teda aspoň pro nás určitě. Docela rád bych si to přečetl. Film byl ale super. Násilí bylo hodně a příběh měl hlavu a patu. Erotická scéna byla opravdu drsná a herecké výkony dobré. Viggo Mortenses hrál fakt dobře, docela by se i hodil do "The Expendables". Já jsme ho teda furt viděl s mečem a plnovousem ale fakt je kosil pěkně i bez toho meče. 75% ()

Loki_Six

"This isn't a completely dead eye. It still works a bit. The problem is, the only thing I can see with it is Joey Cusack. And it can see right through him. Right through your husband, Edie. I see what's inside him, what makes him tick. He's still the same guy." ()

iXtr3m3

Cronenberg si odskočil od svojich tradičných úchylností a ešte predtým ako si strihol Eastern Promises nám predhodil svoj príbeh o neznámom a ničím nevyčnievajúcom týpkovi, ktorý sa zrazu stane hrdinom. Alebo je to všetko inak? Nechajte sa prekvapiť a strhnúť vývojom, ktorý tento nenápadný a komorný snímok ponúka, lebo je úplne iný, ako by ste si z upútavok mohli myslieť a to myslím v dobrom. Určite Cronenbergove úchylky predsa len zostávajú ako napr. posadnutosť zvrátenosťou a sexom viď. scéna na schodoch, ale tu to krásne zapadá do deja a ten vývin postavy ku koncu, to som fakt že nečakal. Keď tak o tom píšem, asi si to po štrnástich rokoch strihnem znovu. Jadro aj záver si pamätám, ale tú cestu k nemu už mám trošku zahmlenú. ()

Vajonek

Netradicni zapletka, skvely Viggo Mortensen (a nejen on), par velmi autentickych vyborne zahranych a natocenych erotickych scen, hodne pusobiva zaverecna scena. Film, pri (ci po) jehoz sledovani si clovek muze trochu zafilozofovat o tom, zda a do jake miry je mozne, aby se muz napravil a stal slusnym diky lasce zeny, detem, rodine, smysluplne praci... Zajimavy snimek, presto me ale az na nekolik (zminenych) scen nejak nedokazal vtahnout, strhnout. Proto silne, ale jen tri hvezdicky (neni ale vsem dnum konec, ze)... (zatim) 60 %. ()

cab

Naturalisticke snimky mam v oblibe, ale bohuzel tento mi nesedl diky pomalemu toku deje a zbytecnemu protahovani na ukor deni. (David Cronenberg) je asi opravdu blazen, ale sexualni momentky byly na jednicku. Zaber na schodech !!WAU!! Z hercu mi utkvela v pameti pro me nova tvar jmenem (Maria Bello) a vzdycky vyborny (Ed Harris). 55% ()

cold

Vždy když jdu na film, tak čekám že mě něčím překvapí. Dlouho se mi to ovšem nestalo, ale tomuto dílku se to zase po dlouhé době povedlo. Nevím čím je tento film tak dobrý (nebo snad výjmečný). Neukazuje nic nového - Mafiáni, Brutalita, pomsta... toto vše najdeme v každém druhém snímku. Nenajdeme! Zde je to podávano trochu jinou formou, která nespádává do bezduché brutality, ale je pomalu servírovaná a tudíž má čas pomalu probouzet a né zaslepovat. Scéna se rozděluje na Ti hodní a Ti zlí (ale také ne úplně). Dále to nechci rozpitvávat, ale věřte. Celkově má tento film v sobě takový zvláštní náboj, že jsem ho sledoval se zatajeným dechem. Opravdu povedený film, kde je násiílí účelné a ne samoúčelné. ()

wosho

Cronenberg se rozhodl, že natočí normální film. Normální film podle Cronenberga je však plný mrtvol, násilí, náhé Marie Bello a bratrovraždy. Přesto tento jeho normální film je velmi povedeným po všech stránkách. Vřele doporučuji. ()

Anaximandr

Po zhliadnutí tohoto filmu som bol veľmi prekvapený jeho vysokým hodnotením. Mortensenov pokus o vymazanie vlastnej pochmúrnej minulosti útekom na vidiek, sa absolútne netrafil do mojích predstáv o dobrom filme. Nesedí mi hlavne pre mňa neskonale nudný dej tohto filmu, prehnanosť niektorých akčných scén, herecké obsadenie až na Harrisa, jeho výkon považujem za jednu z mála svetlých stránok Cronenbergovej story bývalého mafiána. Približne takéto pocity si ja odnášam z tohto filmu. Film bol vysoko ohodnotený kritikmi, takže si uvedomujem, že toto moje hodnotenie je zrejme poriadnym výstrelom vedľa. Ale je to moje hodnotenie. Spestrením boli aspoň kvalitné erotické scény dvojice Mortensen – Bello. Dávam dve hviezdičky.. ()

Frakira

Tak já nevím, možná jsem divná, ale vidět tohle až po Východních příslibech mě nutí dát jen takové lepší tři. Ke konci jsem si říkala "to je všechno, nic jinýho už z toho nevyleze?" Nevylezlo, aspoň ne pro mě. ()

dopita

Cronenberg překvapil, psychologické drama bych do něj neřek. Ale docela se mu to povedlo. Film má hustou atmosféru a divák nemá problém vžít se do pocitů každého člena rodiny, takže poslední minuty můžou bejt beze slov a vůbec to nevadí. ()

svorad

*SPOILERY* Kromě ovlivňování násilím (už jen samotná rvačka Stallova syna se spolužákem) je v tomto filmu zvláštní i závěr, kdy se musí hlavní hrdina s minulostí vypořádat stejným způsobem, jaký byl pro něj v oné minulosti "denním chlebem" a od kterého se chce odprostit. No a pak také samozřejmě to, jak se skutečnost, která je nám celou dobu prezentována jako pravdivá - myslíme si, že si Stalla s někým opravdu pletou - obrátí v tu pravou, úplně jinou. ()

Dr.Horror

Cronenberg nám znormálněl a začal točit filmy i pro normální lidi. Sice mi víc vyhovovaly jeho úchylárny, ale filmu nemůžu nic vytknout. Viggo je skvělý herec. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)