História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

Ironhead

Ale jo, má to atmosféru, jen ti zlí se tu chovají opravdu často dost hloupě, někdy až okatě moc na můj vkus. Viggo si to dává a Maria Belllo je tu hodně sexy mamina od rodiny :_) ()

Heywood

Ten český překlad je prostě pitomost, jak mě kolega Američan upozornil. A History of Violence znamená: Záznam, v trestním rejstříku. Když si film pustíte, zjistíte, že tento název sedí. ()

jackalsc

Hodně slabý scénář. Ve filmu se v podstatě nic nestane a to co je nakousnuto není dovysvětleno. Nic proti výkonum herců, tady se čistě naráží na nedostatek příběhu vzhledem i k tak relativně krátké stopáži. A ten konec? Co to jako mělo být. Karel: "Hej Franto, právě mi řekli, že nám došel rozpočet. Zastav všechnu práci. Jde se na pivo." Franta: "Ale Karle, vždyť to musíme nějak ukončit, nemáme přece konec. Dej mi chviličku, já tam přidám aspoň nějakou lehkou konečnou dramatizaci, ať to má alespoň nějakou úroveň" Karel: "Ser na to, scénu prostě nějak černě zhasni a jde se." ()

Salvator

Ve filmu nejsou nijak překvapivé situace, přesto si ho lze užít jedním dechem až do konce. A ačkoliv název navozuje pocit, že bude celý o násilí, zdaleka tomu tak není. ()

Syndrom

Normální film. Tohle jsou prostě věci ze středního proudu. Nejsou úplně ani to ani ono. Po čase oproti Východním příslibům vzrostlo, protože je to hodně dobře zahraný (zakrvácenej ksicht Aragorna při iniciaci syna a vtipně expresivní Bellová), naturalistický a pro mě. Bohužel mají DN úlitby mainstreamu v podobě příliš krátké stopáže a uprděný hudbičky. Pokud by Cronenberg šel ártovou cestou dlouhejch scén (jako intro) a víc mindfuck zápletek bylo by to úžasný. Pokud by to byla kniha, ještě lepší. ()

Karbos

Společně s Mafiáni a Kmotrem nejlepší film s touhle tématikou, vždy jednou za čas dostanu chuť se na něj podívat a stejně, jako jeho jmenovci, vždy funguje skvěle, parádně pracuje s emocemi a nic ze svého kouzla neztrácí ani po Xtem shlédnutí. Ten film je úžasný ve svých detailech, ve výrazech, mimice, pohledech, letmých gestech i v tom co je nevyřčeno. Nejsilnější a pro mě nejúchvatnější jsou právě ty scény, ve kterých paradoxně nepadne jediné slovo a přesto jsou vše vypovídající. Viggo, Maria i Ed a William zde předvedli neskutečné výkony a třeba závěrečná scéna bratrů, je něco, co si musím pokaždé vracet, protože to je prostě filmový orgasmus. Úžasný scénář, skvělé výkony, podmanivá hudba. Jaká škoda, že takhle poctivé fimy se už hezkých pár let netočí... ()

PTuranyi

Skvele natočená dráma o chlapíkovi s mafiánskou minulosťou, ktorý zmenil svoj život, našiel si ženu, usadil sa a vychováva dve deti v malom mestečku. Žiaľ jeho minulosť ho dobehne a musí to riešiť. Žiaľ po dobrom to ale nepôjde. Trocha Základného inštinktu, trocha Al Caponeho a žiadny šťastný koniec. ()

Xylobalsam

Nechápu oscarovou nominaci. Film, který nepřekvapí vůbec ničím novým. Občas povedený černý humor, ale vcelku působí jako dost nudná studie vlivu násilí na poklidný život šťastné rodinky. ()

wESh

Vyspěle natočené vyprávění o ničem. Viggo je sice přesvědčivý, ale Ed mizí z obrazovky trochu brzy, hlavně protože tam jediný vnášel to Cronenbergovsé napětí. "Vedlejší" příběh v podobě osudu Tomovy rodiny mě v podstatě nezajímal hned od začátku. Oproti Eeastern Promises nudné vyprávění děravého scénáře. ()

estella

Cronenberg natočil skvělý film, který jsem shlédla s takovým zaujetím, jakoby akční triller byla moje krevní skupina. Což ovšem vůbec není, takže tím více se skláním na režisérovým uměním nebýt kýčovitý a laciný. ()

g.carpa

Lepší průměr, víc ani omylem. Šikovný námět, dobře rozběhnutý začátek, sem tam nějakej ten kiks a nahá Maria = téměř film roku? Zajímavé komentáře: kleopatra, lima, marius. ()

Olafa

Povedený film s přijatelnou stopáží úměrnou k ději, dobrým scénářem i dějem a zajímavými postavami. Rozhodně bych nehádala, že film měl komiksovou předlohu. Fakt dobré a ráda se kouknu zas. A mimochodem - tím Ježiš, Richie, mě fakt dostal. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)