Není už jako zamlada, ale pořád umí být nebezpečný... Ralph Thorson, přezdívaný Taťka, se živí tím, že loví kriminálníky, kteří porušili podmínky kauce. Je už trochu starý na to, aby se za mladými delikventy honil po ulicích, ale naštěstí má natolik silnou autoritu, že si s darebáky poradí bez větších problémů. Na rodinný život stále nepomýšlí, i když jeho přítelkyně Dotty má krátce před porodem. Ralph nechce, aby na něm byla Dotty závislá, protože jeho povolání je někdy přece jen nebezpečné. Ve skutečnosti je to však mnohem horší, než si Ralph myslí. Vyhlédl si ho totiž zabiják Mason, kterého kdysi Ralph odvedl do vězení. A ten je rozhodnutý, že se Ralphovi za každou cenu pomstí… Film režiséra Buzze Kulika vznikl v roce 1980 na motivy života skutečného lovce lidí Ralpha Thorsona. Snímek se stal posledním ve filmografii předčasně zemřelého Stevea McQueena. (Česká televize)

Han22

Poslední film a rozloučení Steva McQueena, který pár měsíců po uvedení filmu zemřel. A příjemné překvapení. Lovec se skoro hodinu tváří jako pohodová komedie. Titulní lovec lidí není žádný Reno Raines, ale opravdu "Taťka", starý bručoun co neumí řídit, vrčí na něj i jeho pes a je schopný vyštvat kamarády i mladou těhotnou přítelkyni. Chytá povětšinou různé cvoky, což ústí v další komické scény (kombajn). Je to zkrátka pohodovka se sympatickými postavami, která ovšem v poslední půlhodině zvážní a nabídne famózní naháněčku (střechy-vlak-garáže) a napínavé finále s psychopatem. A i když to není žádná strhující klasika, na 4* mi to stačí. PS: Ve vedlejší roli Levar Burton, alias Giordi ze Star Trek TNG, který se i tady jako ve Star Treku hrabe v elektronice :) ()

aLPaC

Průměrný akční film, který mi často spíše připadal jako komedie se skvělým Stevem McQueenem. Bohužel jeho poslední, krátce po nátační v prosinci 1979 se totiž dozvěděl, že trpí rakovinou, na kterou za 11 měsíců zemřel. Ohromná škoda tak skvělého herce. Scénář má řadu trhlin, a tak jsem při rozmýšlení mezi 3 a 4 body dával přednost spíše třem, ale nakonec musím dát za 4. Ne ani tak pro scénu s metrem či kombajnem, jak tady většina lidí zmiňuje (ano jsou vynikající), ale pro Stevovo parkování, při kterém jsem se opravdu od srdce zasmál. Byl to zkrátka borec. ()

Mikino00

Ani Mcqueen nemůže zachránit průměrný akční thriller, kde se lovec lidí honí za odměnami, řeší dilema s dítětem a na konci ještě odrovná starého nepřítele. Ač některé scény plné akce mají něco do sebe, celkově je to nezajímavý příběh, lehce komediálního typu, což mu absolutně nesedí. Hrozně bije do očí také věkový rozdíl mezi ústředním párem. ()

Greg25

Mě to spíš připomínalo takový seriál, kde je každý díl o něčem jiném (možná takový slabší Profesionálové). V tomto případě se jednotlivé "epizody" jinak nesourodého děje poskládali do pouhých 97 minut. Je to zábavný snímek s jako vždy výborným Steve McQueenem. Pro fanoušky Stevea povinnost, pro všechny ostatní milý a zábavný snímek, který je ale bohužel v mnoha ohledech nedořešený (a tím zdaleka nemyslím jenom tu příběhovou slepenici bez výraznějšího děje). 65% ()

MickeyStuma

Příběh Ralpha Thorsona, jednoho z posledních lovců odměn. Poslední také snímek Stevena McQueena, kterému byla po produkci byla jištěna rakovina, aby nakonec paradoxně během léčení zemřel na infarkt. Bylo mu pouhých padesát let. Vypráví příběh skutečné postavy, který dokonce dělal při natáčení filmu poradce a snad ho i lze někde zahlédnou v komparzu. Byť nechybějí výborné akční scény, jako je automobilová honička či scéna s vlakem, vyznívá přesto snímek dosti poklidně a až moc jednoduše. Padouch má sice grády, ale to je asi tak všechno. Místy je snaha o humor, který však stejně zapadá vniveč. Chybí tomu zkrátka pořádný tah na branku. Průměrnosti je učiněno tak za dost, že až vznikl dojem, jestli snímek povodně nevznikal přímo pro televizi. Nějaká hlavní zápletka v podstatě neexistuje. Vše se tak nějak odvíjí v nezávislém sledu bez nějakých vzájemných ambicí. Každopádně právě pro televizi je snímek skutečně nejvhodnější, neb na televizní obrazovce vyniká daleko lépe, než na stříbrném plátně. Steven McQueen podal dle očekávání adekvátní výkon, kde nejvíce vyniká v roli neumětelství řídit auto. Jak známo, McQueen byl jinak také automobilový závodník. Snímek má mouchy, ale i tak kupodivu vyznívá lépe, než mnohé podobné s větším rozpočtem. ()

kocourMour

Poslední film Steva McQueena, který natočil před svou smrtí, je u nás prakticky neznámý. Nebyl nikdy uveden v žádné z našich televizí ani nevyšel na dvd. Jako Stevův latentní fanoušek jsem na něj byl o to víc zvědavý a jelikož má očekávání byla na nule, překvapení bylo veskrze příjemné. Stárnoucí Ralph Thorson, přezdívaný "Táta", už má svá nelepší léta za sebou, ale stále platí mezi "lovci lidí" za eso. Lovci lidí rozuměj ty, kteří využívají nezrušeného dodatku Nejvyššího soudu z roku 1872 a na kauci propuštěné a následně uprchlivší delikventy pronásledují i napříč americkými státy, chytají a přivádějí zpět do basy. Nejde sice tedy o věc ilegální, ale koncem 20. století již lehce přežitou a patřící do dob dávno minulých (občas to totiž lovení jedinci nemusejí přežít), stejně jako Táta, který jako by se taky do nové doby nehodil. Jezdí ve starém autě (mimochodem je dost mizerný řidič a se spojkou si moc netyká), sbírá modely starých vláčků a letadel a nemá důvěru k ničemu, co nemá za sebou alespoň 20 let existence. Bolí ho taky občas záda a už by se spíš viděl někde v ušáku u krbu, s kočkou na klíně...taky na to má věk, ale místo toho se musí pouštět do akcí, při kterých jde kolikrát o krk a to nejen jemu, ale i všem okolo. A aby toho nebylo málo, tak s minimálně o dvacet let mladší manželkou čeká dítě a to dá jednomu taky zabrat. Přestože jde o thriller, tak se nebere moc vážně (např. scéna, ve které Táta honí delikventy po poli v kombajnu nebo Táta na lekcích pro budoucí rodiče), tak napínavých momentů tam je taky pár (např. téměr finální slušná honička po střeše vozu chicagského metra). Pro mě solidní zábava s příjemným McQueenem, kterého můžu vždycky ,a tak dávám 4* (70%). Pro nefanoušky Steva či ne tak vstřícně naladěné diváky jako jsem byl já, to vidím na 3*. ()

Amonasr

Poněkud neuspořádaná slátanina, plná nevěrohodných situací, automobilových a jiných honiček a zničených amerických bouráků. Zmatení žánrů - od romantické komedie až po akční thriller. Ale zejména v závěru to má gradaci i napětí. Slabé tři hvězdičky. ()

kubilov

The Hunter byl tím úplně posledním filmem Steve McQueena, jelikož tragicky zahynul už ve svých 40 letech, tedy v době uvedení filmu do kin, přičemž ale ještě pouhých několik měsíců před svou smrtí dokázal zvládnout natočit poměrně náročnou roli přestárlého lovce lidí, kterému v životě adrenalin rozhodně nechybí. Z úcty před McQueenovým výkonem je to tak akorát na 3*, na víc opravdu ne. ()

Fajt

Nevím, nechápu kdo může baštit takový humor, který je založený na neschopnosti řidiče, druhý takový je por. Colombo. ()

ostravak30

Mezi všemi filmy Steva McQuenna patří Lovec patrně k těm nejslabším, ale vezměte si filmografii jaké se natáčely v 80. letech filmy. S. McQ. zastupuje poctivou starou filmařskou školu a i v padesáti letech s rakovinou na krku toho předváděl dost. Asi nejlepší je honička, která pokračuje mj. i na střeše metra. Najdou se zde i zábavné momenty. Pravda je, že pomalu ale jistě se v té době Amerika měnila a jako by S. M. musel zmizet, protože on představoval ty klasické, ale dobré časy. Zbytek filmu je sice lehké nůďo, ale nutno dodat, že podobní lovci by byli třeba i dnes a možná k tomu nakonec dojde, když policistů ubývá a to nejen u nás, ale i v USA. ()

johnsnow

Posledný McQuenov zárez než ho skolila rakovina je rozhodne slušný v akčnej sfére (naháňačka s kombajnom, lovenie týpka formou beh po strechách-nadzemka-autonaháňačka, záverečné dosť krátke zúčtovanie v škole) ale scenáristicky je to fakt hrúza, pretože už to, že Steve loví ľudí a uloví ich tak, že príde tam a tam povedia mu kde dotyčný je a on tam ide a tam ho nájde atď. Ale 4* dám. ()

brasek

Snímok neviem zaradiť. Raz je to komédia, raz sa to snaží byť "akčnák" ale rozhodne na thriller to nemá atmosféru a celkovo je to slabé, nudné a nepútavé. ()

PTuranyi

Obstojný akčný film v belmondovskom štýle so Stevom McQueenom ako lovcom ľudí, ktorým vypršala kaucia. Sem tam je to ľahká práca ale občas ide o život. Príbeh je tým pádom samá naháňačka a niekedy riadne šialená. Napríklad naháňať bratov s dynamitom na kombajne. Zároveň má otcovskú krízu, pretože jeho partnerka čaká dieťa, ktoré on nechce. Nehovoriac, že po ňom ide šialenec, ktorý ho chce zabiť. Produkcia aj herci sú dobrí. Steve McQueen zvláda kaskadérske scén ako Belmondo ale chýba mu jeho šarm. 70% ()

revere

"Kdo po tobě, Taťko, uklízel ten bordel, platil za tebe škody a chodil k výslechům?", zeptal bych se vousatého barmana, být na místě Steva McQueena. No ... vlastně by mi stačilo jenom chvilku být na místě Steva McQueena. ()