Dom hrôzy

• Česko Dům hrůzy (viac)

Sedem hostí, sedem zbraní...  Klasika amerického hororu od legendárneho Williama Castleho.
Vitaj, milý návštevník, volám sa Frederick Loren a vybral som ťa, aby si so mnou strávil jednu noc v Dome na strašidelnom návrší. Iste si o ňom už počul. Pred rokmi sa tu odohrala séria vrážd. A dnes, dnes si tu ty a tvoji kolegovia, aby ste dokázali, že povesti o strašidlách a dušiach nebohých sú iba výmyslom. Za to že prečkáš noc v Dome, získaš rovných 10 000 dolárov. Pre svoju vlastnú ochranu príjmi, prosím, túto zbraň. Máme ju tu všetci. Je nabitá. Neboj sa ju použiť... (macclain)

pend

Film, na němž se čas hodně podepsal. Ve své době asi měl atmosféru, dnes je to jen detektivka s televizní výpravou. ()

Yarwen

Z dnešního pohledu je to už trochu úsměvné, ale na svou dobu to svůj děj má, s nádechem detektivky, ale ten konec to všechno zkazil. Tak nějak jsem čekal, že se dostávám do poslední třetiny filmu, když se objevil nápis "The End", čímž zesměšnil pár posledních vět majitele domu hrůzy a zároveň roztrhal tajemno na cáry. Nakonec tedy jen 25%, škoda, mohlo to být o jednu hvězdu výše. ()

Rami

Docela zajímavá atmosféra zde byla doslova utopena v naprosto vyčpělém scénáři. Myslím si, že si tvůrci měli vybrat, jestli chtějí točit duchařský film nebo detektivku s hororovou atmosférou. Místo toho dali vzniknout hybridu těchto dvou subžánrů. Což byla velká chyba. Nejsmutnější je ale to, že všechna akce, která se ve filmu přihodí, je zapříčiněna nelogickou událostí. Samotný konec dovršil dílo filmařské zkázy (s tím kostlivcem to bylo opravdu slaboduché). Musím se však také přiznat, že jsem se i patřičně zasmál, když jsem viděl prchající blondýnku (v hodně velké místnosti), co může zemřít jedině tak, že spadne do té jedné jediné ošklivé díry, které si dokonce i všimne (asi jí prolétne hlavou: "Pozor holka, abys tam nespadla"). Nic to ale nezmění na tom, že do ní nakonec stejně spadne. :-D A když k tomu přičtu půlminutové sekvence hysterického jekotu, musím konstatovat, že si tento snímek ode mně vysloužil 2 hvězdičky (52%). Škoda, atmosféra se mi líbila a herci byli sami o sobě výborní. Jen to bylo o ničem. ()

Raziel_cz

Whodunit, nebo spíš wholldunit, která okouzlí zasazením, atmosférou a Priceovými wisecracky, ale už tolik nezaujme dějem. Je sice celkem příjemné, že do finále není jasné, jestli se v domě na Haunted Hill opravdu vyskytují paranormální jevy, jestli jedna z postav postupně šílí, nebo jestli je to celé klam nejednoznačného hostitele. A vlastně to celé funguje dost divně, protože ta noc ve strašidelném domě, je jenom kulisa pro opravdový příběh, kterým je krachující hogofogo manželství. Oba překvapivé zvraty jsou ale správně amorální a vyústění přihazuje ironickou pointu. Inu, kdo se směje naposled – však to znáte. Jenom to asi o sobotě v obýváku nemá takový říz, jako když v kině nad diváky létal svítící kostlivec. Má to svoje kouzlo, ale dneska už bych spíš doporučil remake. On v něm ten Price v podstatě je taky. Akorát má na ksichtě Geoffreyho Rushe. ()

rainman93

Vincenta Price mám rád snad v každé jeho roli. Jeho tvář mám neodmyslitelně spojenou s hororovými žánry 50. a 60. let. Tento film mě opět chytl, ačkoli nutno konstatovat, že v porovnání s konkurencí je o řád nižší. Atmosféra bohužel není zdaleka tak strašidelná, dějové zvraty nejsou zase tak nečekané a herectví je chvílemi více než liknavé. Dnes by se snad dal film překlasifikovat na pomezí žánru parodie/horor, avšak za ty četné duchařské parodie, které jsme si dnes zvykli vídat, vděčíme právě tomuto a jemu podobným snímkům. ()

JimiH

Bez ironie - skvělý zážitek, který si hraje s divákovým očekáváním. Nevyděsí asi nikoho a občas bude muset divák přimhouřit oko nad dialogy, ale práce s mizanscénou, kamera a výkon Vincenta Price je perfektní. ()

closed.eye

Další půvabná klasika do sbírky. Vincente, miluju tě láskou nehynoucí a vždycky budu :-). Jedince, ochotný pustit si cokoliv s Pricem dabovaně, považuju bez pardonu za filmový burany. Poměrně zručně natočeno, docela jsem se bála (a nedělejte machry, že jste též neměli bobky). Byt' jsou triky na dnešní dobu samozřejmě poněkud úsměvný, film rozhodně dokáže udržet diváka v napětí. "Slyšel jsem, že oběšení je velmi nepohodlné, když máš jiné plány..." ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Na svoj rok to nie je zas tak úplne zlý film ale ani dobrý. Čakal som viac. Viem si kľudne predstaviť, že v roku vydania to bol horor roku. V tomto filme sa dokopy nedá čo hodnotiť. Film má 75 min a jediné čo sa podarilo sú charaktery postáv. Je tu pár smrti. Pár jumpscarov a je to hrozne ukričané. Herecké výkony sú slušné. Atmosféra filmu je nemastná neslaná. Koniec filmu mi príde nedokončený ako keby sa natočil na 90 min stopáž ale koniec poriadne zostrihali. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

_aandyy_

Mám ráda atmosféru těchhle starých hororů, i když se při nich člověk skoro nebojí, možná spíš směje. Vlastně je to lepší než některé dnešní horory, které sice umí počítačově vyrobit ty nejodpornější nestvůry a namíchat kečup s červeným barvivem tak, aby to důvěryhodně vypadalo jako krev... Ale ta atmosféra je skvělá, navíc je to černobíle a působí to tak nějak tísnivě... Možná to je i Vincentem Pricem, ten film mám fakt ráda. ()

giaruj

Horor na ktorom sa prejavil zub času. Neviem, či desil v šesťdesiatych, ale dnes... môžeme sa len pousmiať. Motívov na dobré rozpracovanie je fajn, ale aj tak príbeh zakaždým končí v slepej uličke priemernosti. Dá sa dopozerať, s očakávaním a nádejou, že sa už konečne niečo stane. Nedeje sa nič. Akurát pred očami stále pobehuje pekná herečka ktorú pod oblečením neposlúcha podprsenka:-) Záver príjemne pobaví. Ženská jačí, z jamy plnej kyseliny vylezie kostra na šnúrke. ćoho sa báť? K odpadu má ďaleko, najmä pre svoju, ehm, historickú hodnotu. ()

beso74

Klasický kúsok s Vincentom, ktorý nestojí a napadá na hektolitroch krvi a kilometroch vnútornosti, ale na dialógoch, elektrizujúcej hudbe a pointe, ktorá bola svojho času originálna. Odsúdiť to, že také niečo bolo videné už 100 krát je taká istá blbosť ako vyčítať Psychu trik s matkou či strašne obohranú scénu v sprche, Príjemná minutáž, dobrí herci, ktorí majú už nejaký ten krížik po svojich tínedžerských rokoch a nádych mystérioznosti, to sú hlavné devízy filmu, ktorý sa po 50 rokoch dostal remaku, ktorému sa, ako to býva zvykom, nepodarilo pokoriť originál ani náhodou. ()

darthhokro

I když je to klasický horor s geniálním Vincentem Pricem, u filmu jsem se dost nudil a triky mi přišli strašně laciné, i na svoji dobu. Slušné 3. hvězdičky, víc nedám.... ()

Kenneth

Celé je to přitažené za vlasy a nechybí tu naivita. Scény které mají děsit už dnes působí spíše komicky. Trochu mi to připomínalo film Fantomas kontra Scotland Yard. ()

Nikolas__

No, tohle byla docela rána pod pás. Ze zdejšího hodnocení jsem čekal mírný nadprůměr, ale ani to se nestalo. Příšerné herecké výkony, prostě ne. ()

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Již po třetí se ve dnech 13.-18. března na plátno pražského kina Aero vrací přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobě oblíbeného Festivalu… (viac)