Láska je Láska

Kanada / USA, (2004–2009)

Jennifer Beals, Leisha Hailey, Mia Kirshner, Laurel Holloman, Eric Mabius, Kate Moennig, Karina Lombard, Pam Grier, Daniel Sea, Erin Daniels, Rachel Shelley (viac)

Seriál popisuje skupinku lesbických žen a jejich přátel žijících v Los Angeles. Jenny (Mia Kirschner) je mlada talentovaná spisovatelka, která se po ukončeni vysoké školy přestěhuje se svým přítelem Timem (Eric Mabius) do Los Angeles. Tim a Jenny si ve čtvrti West Hollywood pronajmou dům sousedící s domem Bette (Jennifer Beals) a její partnerky Tiny (Laurel Holloman). Bette a Tina jsou spolu už sedm let a zastihujeme je ve chvíli, kdy hledají dárce sperma, doufajíc, že založeni rodiny jim pomůže posunout vztah ze slepé uličky. Do blízké skupinky přátel Tiny a Betty patří profesionální lámačka srdci Shane (Katherine Moennig), zaclosetovana vrcholová tenistka Dana (Erin Daniels), bisexuální novinářka Alice (Leisha Hailey) a Bettina nevlastni sestra Kit (Pam Grier), hudebnice a vyléčená alkoholička. (oficiálny text distribútora)

zElina

Svět, který se většinou schovává za veliký nápis NEVHODNÉ, či takový, na který se lidé dívají skrz prsty a odsuzují jej. Ten je celý dokonale naservírovaný jako na talířku v 6 proboha dokonalých! sériích. Pro mě se L word stal bránou do světa seriálů. I když nikdy nebude jiného dokonalejšího, jelikož tohle je celoživotní láska. I přes to, že nepatřím k těmto ženám často odbíhám do jejich ženského světa, ve kterém je mi dobře a zapomínám na své hetro problémy. ()

dacek

Zezačátku zajímavý a kvalitní seriál. Kdyby to ukončili po druhé řadě tak seriál u mě má i pět hvězdiček. Tvůrci ale pokračují dál a třetí řada už je scenáristicky naprosto příšerná. Čtvrtá a pátá zase poskočí trochu nahoru, i když seriál už se posune úplně jinam. Emoce ubydou, postavy začínají být nesympatické, ale alespoň seriál nenudí, přibude trochu vtipu a některé nové charaktery taky ujdou. Kdyby seriál skončil tady má u mě čtyři hvězdičky. Ale tvůrci prostě museli natočit i tu řadu šestou, která seriál potopila úplně a uzavřou to snad nejdebilnějším koncem, který jakoby vypadl z nějaké telenovely. Jako celek seriál nadprůměr není, ale může za to hlavně scenář. 1. řada - 5; 2. řada 4; 3. řada - 1; 4. řada - 3,5; 5. řada - 3,5; 6. řada - 1 a závěr - 0. A každému asi sednou jiné postavy, protože právě Jenny v podání Mii Kirshner byla mou nejoblíbenější postavou (aspoň zezačátku). ()

coco.brice

který chlap by se nechtěl chvilku dívat na líbající se krásné a zajímavé ženy...většinou tedy zajímavé a krásné.....hezky se na to dívá..ale jinak ?vztahy,vztahy ....ale o tom život vlastně je...ne? ()

rottik-cb

Viděla jsem jeden díl (4x01) v televizi, na Prima Love, úplně náhodou. Byla jsem překvapená, ale bohužel hodně negativně, tak nesympatickou partu lidí (žen), řešící úplné blbosti, případně toužící se zabít, jsem už dlouho neviděla. Dojem jen za jeden díl, na další se v zájmu vlastního psychického zdraví nepodívám. ()

megan017

Holky v akci. Seriál by se Sexem ve městě dal těžko srovnat, jak zde jiní píší, ale jsou tu záchytné body...parta kamarádek, sex, strasti a radosti, ale je to o něčem jiném. Nějaké postavy si oblíbíte, jiné zatratíte. Tento seriál je jedinečný, protože se zaměřuje hlavně na homosexuální páry, které prožívají slunné i nepříznivé chvíle, asi jako všechny vztahy, které se na plátně většinou vidí v heterosexuální podání. Seriál jsem si zamilovala už od pilotu, jelikož každá hrdinka má něco, co stojí za pozornost...aspon na začátku. 1.serie je celkem místy humorná, ale pak se to mění ve větší drama, ale šmrnc to neztrácí. Moje nejoblíbenější postava, je samozřejmě Shane, jako u většiny, která má dle mě nezáhadnější a nejzajímavější dějovou linku i osobnost..takový Don Juan. Pak samozřejmě Alice a Bette. Nejnesympatičtější je dle mě Jenny, jelikož se s nevinné ovečky mění ve zlého vlka a její arogance nemá ke konci hranice. ()

Daginka

Svět drobet snobských lesbiček z krásného prostředí Los Angeles. Pro mě seriál zajímavý, ač drobet klišé zápletka v posledních sériích. Ale nostalgie a postava naprosto dokonalé a oslnivé krásky Shane vás dostane, možná stejně jako mě. :) A samozřejmě nesmím zapomenout na rovněž nádhernou Jennifer Beals aka Beth Porter, tu bych brala všema deseti! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. série - 100%, 5*. Hned po seriálu Six Feet Under podle mě nejlepší pilotní díl vůbec, hned to člověka navnadilo ke sledování. Postavy zajímavé, zápletka dobrá a... ach, samozřejmě nesmím zapomenout na postavu, do které jsem se platonicky naprosto zamilovala.. Ano, tušíte správně, jde o Shane. :) Prostě lesbický svět s jedním stálým párem (kde si oblíbíte Jenn Beals aka Beth Porter), dále sympatickou rozumnou sportovkyní Danou, upovídanou kamarádskou Alice, nádhernou okouzlující Shane a v neposlední řadě i postava Jenny, kterou trápí osobní démoni a zamiluje se do majitelky zdejšího lesbického podniku Mariny. První řada mě navnadila ke sledování a s napětím jsem sledovala dál. Takže 100%. 2. série - 95%,2. série - 5*. Sice mi chyběla hlavní záporačka, kterou z nepochopitelných důvodů odšoupli stranou, což beru jako pozdější největší nedostatek seriálu a největší blbost, co mohli scénaristé udělat. Naopak oceňuju mužskou postavu Marka Waylanda, kterého ztvárnil sexy kocour Eric Lively. Zápletka aka ,,Big Brother'' v domě Jenny a nově nastěhované Shane nebyla nejhorší, ale už od této série mi nesedí čím dál víc psycho postava Jenny, která se začíná zcvokávat. Naopak těhotenství a rozchod hlavního páru, stejně jako sblížení postav Alice a Dany beru dobře. A postava Hellen Peabody (Rachel Shelley) je supr! Kéž by se totéž dalo říct o postavě Carmen (Sarah Shahi)...---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. série - 85%, 4*. Taky ještě v rámci možností kvalitní série, ale smrt jedné z hlavních hrdinek a čím dál větší šílenství Jenny a nová postava babochlapa Maxe (Daniela Sea) ovšem nic moc, ale dá se ještě ustát. Svatba Shane a Carmen ovšem blbost, nechápu scénaristy, proč to tam hodili...----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 4. série - 60%, 3*. Tady už začíná úroveň rozsáhle upadat... Stupidní zápletka, kdopak je rozhoďnožkou Papi, dále naprosto odporná vojanda Tasha a nuda, nuda, šeď, nuda nuda... Ale stále si to drží ještě jakš takš průměr, i když to viditelně jde do háje...------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 5. série - 40%, 2*. Za mě nejhorší série, s jasnou zápletkou a záporačkou Adele (Malaya Rivera Drew), točení filmu ,,Lesbušky'' a stále větší nuda. Ale oceňuju ty zhruba dva díly s tématikou stanování. A to je asi tak všechno...------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 6. série - 50%, 3*. Závěrečná série, která podle mě ani nebyla nutná. Podle mě seriál měl mít zakončení ideálně 4. sérií, maximálně 5. Jako dobré beru jedině to, že konečně zabili anti-oblíbenou postavu Jenny Schecter. Ale proč až v závěrečné sérii, proboha?! Divím se, divím... Za mě 50% z nostalgie po puštění první série... () (menej) (viac)

zomb0

dasa na to pozerat ale nejak mi to nesedi hlavne co sa tika tej filmovej zrelosti... nejak sa mi zda ze menia uplne charaktery... a nelogicky to niekedy vyznieva vsetko... kedze existuje podobny serial (sex and the city ) nemozem tomu to dat viac ako 2-3*... bohuzial ()

Verunka84

Přece jenom můj oblíbený seriál, první seriál věnovaný kompletně jen L tématice. I přes to, že mě neustále štvala Jenny a její psychovize, Ilene Chaiken mě naštvala *SPOILER*smrtí Dany* tak se takové spojení krásných a silných žen (Bette, Helena) jen tak nevidí. K tomu zábavná Leisha a několik nesmrtelných scén (Alice a Dana v sexshopu, jakákoli party v Planet)...i přes divný konec 6. série zatím vrchol toho, co bylo v tomto žánru natočeno. ()

monikka87

Po 1. sérii 4* a rozhodne sa chystám pozrieť ďalšie. Na čistokrvné vzťahovky nie som, s TLW tu často porovnávaný Sex v meste vydržím pozerať tak 3 minúty, ale tomuto som podľahla. Má to šťavu, na česko-slovenské pomery neošúchaný námet a... Katherine Moennig alias Shane McCutcheon :) Ale ani exotický prízvuk Kariny Lombard nie je na zahodenie :) OK, všetkých 6 sérií je za mnou (mimochodom, ubehlo to ako voda). Kvalita kolíše a hlavne ku koncu sa človek nestačí diviť, čo to s tým seriálom porobili... no tieto ženské mi akosi prirástli k srdcu a nakoniec dávam plný počet. Talking, laughing, loving, breathing, fighting, fucking, crying, drinking, writing, winning, losing, cheating, kissing, thinking, dreaming. ()

jafuska

příjemný seriál o lesbických ženách a jejich trápení běžné jako u hetero, je pravda, je to více o sexu dvou žen, ale proč by ne i takový je život a mě se tento seriál líbí, zatím teda shlédnutí dvou dílů, tak jsem zvědavá jak to bude pokračovat ()

mišulka66

První série - 10/10 série má náboj, spoustu nápadů, které se postupně rozvíjí, objevuje se zde i podstatná zápletka. První sérii není, co vytknout. Druhá, třetí série 8/10. Čtvrtá až pátá série 5/10 - ztrácí atmosféru a náboj předchozích sérií a originalitu seriálu, i přesto jsem zbylé série zhlédla. Šestá série - nečekané ukončení celé série TLW. Hlavní hrdinku Jennifer Schecter budete na jednu stranu milovat, ale z větší části nenávidět. Výborně napsaná a propracovaná hlavní hrdinka, kterou herečka zahrála famozně. ()

Berry0153

Zezačátku mě to zajímalo, ale je to pořád to samé dokola. Čekala jsem větší hloubku, když jde o lásku mezi dvěmi ženami, ale pak mi došlo, že podle jednoho výzkumu je lesbický mozek velmi podobný mužskému -> sex, sex a zase jenom sex. Protože jsem hetero, přestalo mě po čase bavit přetáčet scény, které se až nápadně podobají jinému neuměleckému žánru a holdují mu zejména muži, kteří na tento seriál náhodou narazí. Navíc je tam až příliš moc negativních emocí a u některých dílů jsem bývala v půlce tak rozhořčená a znechucená, že jsem si říkala, jestli to vůbec někomu může stát za to. Asi stojí, ale mě to nebaví a tak to do poslední řady vážně nedokoukám... ()

Sarcasmgirl

Když nastal L Word boom, tak sem se od toho nemohla odtrhnout, byl to první seriál s L tématikou. Postupem času sem kritičtější a kritičtější. Co se týče reálnosti, tak jde o blábol. To jde snad jen v Dallasu, aby byli všichni krásní a bohatí. Charaktery jednotlivých postav se tu mění tak rychle, že každou sezónu je vám protivný někdo jiný. Z počátku cca do 3. série to byl seriál, který by zasloužil i pět hvězdiček za dějevou linku a místy i pokus o humor, pak se ale cosi vrtlo a začalo se to točit v bludném kruhu, kde kámen šuká cihlu a nic víc. Poslední série je nejodpornější počin. Snaha udělat sérii zajímavou smrtí Jenny byl fatální omyl. Stal se z toho takovej uhádanej paskvil, přičemž každýmu muselo bejt jasný, jak se ta obrovská záhada vlastně má. ()

IZFNP

A mňa to bavilo... :D Kvalita tohto seriálu závisí hlavne od dielu a od série. A priznajme si- jediná jeho 'originalita', lepšie povedané zaujímavosť spočíva v homosexualite hlavných postáv. Inak je to obyčajný drama seriál s ohranými zápletkami. Ale i tak je to seriál, ktorý má chvíľami neskutočne pohltí a ktorého pozeranie ma baví. Herečky vybrané presne, soundtrack je super a musím prihliadnuť k tomu, že občas niektorú postavu nemôžem zniesť pre to, ako nelogicky sa chová a občas je niektorý diel slabší- inak by to mohli byť aj 4. ()

pralines

Kvalitativně mě tento seriál ničím zvlášť neohromil, ale shlédla jsem všechny série s velkým zájmem. Téma ani zpracování dozajista není pro všechny povahy. A řekněme si to na rovinu, homofobní je většina naší společnosti. Ale já i přes to, že si uvědomuji nevelké filmařské kvality dávám palec nahoru. ()

FRANTACZ1

SPOILERY: Velmi otevřený a pozvolna plynoucí seriál, tematicky navazující např. na Láska je láska nebo na Neuvěřitelně pravdivé dobrodružství dvou zamilovaných dívek, jen ve vyšším čase dospělosti, částečně v jiné společenské vrstvě (jen věta oznamovací), a také a především v globálnějším pojetí (historizující flashbacky, láska a její složitosti, přátelství a jeho síla, nevyznání se ve vlastních citech, šťastné, nešťastné, veselé i hodně smutné chvíle, drogy, svět děsivých snů, fantazií a představ z důvodu ošklivých zážitků v dětství, podvody a podrazy, praní se o vítězství duše nad hmotou, podrobně řešená sexualita (včetně bisexuality, transsexuality, sexuality neslyšících...), promiskuita, nevěra, rozchody, zklamání, návraty, loučení, pořizování si a vychovávání dítěte, problematika potratů, úřednická sociální byrokracie a netolerance, ne vždy jednoduché rodinné vazby, coming out, otevřené politické komentáře bigotnosti, přiměřená otevřenost i při informování dětí a jejich reflexe v toleranci, nahlédnutí do průvodu hrdosti a festivalu tolerance Pride, morální žumpa důvěry v podnájmu, náboženský a psychopatický fanatismus, pokrytectví při řešení odlišné sexuální orientace v armádě ("Don't ask, don't tell" (DADT) - 20.9.2011 zrušeno), vážné zdravotní komplikace, těžký zločin, i smrt...), s velmi civilními, uvěřitelnými a emotivními hereckými výkony. ()