Shaunův život se již delší dobu ubírá odnikud nikam. Celé dny tráví v hospodě Winchester s nejlepším přítelem Edem, hádá se s matkou a svou přítelkyni Liz přehlíží jako širé lány. Když jej Liz pošle k vodě, zacloumá to s ním tak, že se rozhodne získat srdce své dívky zpět, napravit ve vztahu s matkou co se dá a vůbec ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jenže to ještě není konec...MRTVÍ se v hrobech nudí a mají nezřízenou chuť na čerstvé maso. Shaun zrovna prochází údobím velkých změn a tato nově vzniklá situace pro něj není žádnou velkou překážkou. Tváří v tvář EPIDEMII po zuby ozbrojených ZOMBIÍ se Shaun spřáhne s Edem, aby mu byl po ruce při záchraně matky a Liz. A když už to musí být, tak i nevlastního otce a Liziných kamarádů Davida a Dianne. Cílem je probít se do nejbezpečnějšího místa na světě - hospody Winchester. (oficiálny text distribútora)

turboviking

Britská zombie komedie se suchým anglickým humorem, povedená, někdy trochu šílená. Přeživší ve městečku snad ani neberou zombie apokalypsu příliš vážně. Scénař je docela povedený ale myslím že z toho šlo vytěžit daleko víc, trochu humoru navíc by neuškodilo. Shaun of the dead je vcelku vtipný, ujetý ale není to takový ten typ filmu který by jste si pustily klidně i několikrát po sobě, pustíte si ho znova až si na něj prostě někdy vzpomenete. ()

Archvile

Edgar Wright použil rovnakú šablónu ako vo filme "Jednotka príliš rýchleho nasadenia" čo ale nie je tak na škodu, ako fakt že dej v tomto snímku je omnoho omnoho slabší. ()

reccal

Tohle mě pobavilo ještě víc, než Jednotka příliš rychlého nasazení. Pegg a Frost sypou jednu fajnou scénu za druhou, vedlejší postavy zdatně sekundují. Kdo však neviděl originál, těžko se může smát situacím, které jej parodují, tudíž půlku filmu nepochopí. ()

mine.slayer

Musel jsem změnit svůj komentář i hodnocení, je zajímavé jak člověk s časem prostě mění názor. Nejdříve si uvědomíte, že sme zombie všichni a je nás čím dál více a více a když nějaká mrtvola shnije, ještě hodně dlouhou dobu s ní bydlíme. Silná káva ale mě kafe, i když ho moc nepiju, chutná. Výborný soundtrack. ()

krijka

V Londýně řádí divná chřipka, lidé umírají jako mouchy, jenomže tak docela neumírají. Asi se nějak nudí, či co, a tak se rozhodnou vstát a ukrátit si dlouho chvíli žraním lidského masa. Jsou to zombie se vším všudy, tedy pomalu se klátící, absolutně pitomé, pokud vás kousnou, nakazí vás zombictvím, ale jsou také jen obtížně zastavitelné. Pokud je chcete zastavit, musíte jim uříznout hlavu, nebo je aspoň do té hlavy pořádně majznout, jak radí slavní moderátoři zpravodajských stanic. Jenže zmobie si nikdo moc nevšímá, určitě ne Shaun a jeho líný přítel Ed. Ti si žijí své vlastní životy, většinu volného času tráví v hospodě Winchester a Shaunova přítelkyně z toho Liz z toho fakt není nadšená a tak dá Shaunovi kopačky. Jenže pak si podivných věcí všimne i Shaun a rozhodne se zachránit Liz, její přátele, svou matku a nevlastního otce. Vyráží s Edem na cestu Londýnem a ve svých vypitých mozcích si tak nějak vsugerují, že jediné místo, kde budou v bezpečí, je hospoda Winchester. Divák je osvěžen spoustou veselých scének, za jednu z nejpovedenějších počítám bitvu se zombíky za zvuků skupiny Queen, výborná je interakce mezi Shaunem a jeho otcem v podání Billa Nihgya, ale najde se jich jistě víc. Hrdinové nejsou žádní supermani, víc toho zkazí, než napraví a zejména Ed je jak slon v porcelánu. Milovníci anglického humoru jsou potěšeni a já k nim patřím. I když, Jednotka velmi rychlého nasazení je o něco lepší. ()

Timy68

Zombie komedie, která má od každého něco - akce, zábava, zombie, střílení, natvrdlý hlavní hrdiny, atd. Začátek vypadá moc slibně, ale jak se na scéně objeví zombie, nějak se vytrácí humor. Shaun of the Dead bych rozdělila na dvě části: první část - komedie o tom, jak se jeden znuděný chlapík 21. století snaží získat zpět svojí lásku. Docela ujde, nemůžu říct, že bych zůstala chladná a nesmála se. 2. část - akční komedie o zombie, která se snaží vypadat hororově, i když jí to moc nejde. Hororu je tam opravdu minimum. Pár lidí zavřených v hospodě obklíčenou zombie. Šlo tam spíš o to, jestli se dřív nepozabíjej mezi sebou než o to, jak se dostat ze spárů krvelačných zombie. A pa najednou střih - jsou venku. Střih - jsou zachráněni vojáky. Střih - '6 months later'. Kdyby druhá polovina přidala na akci a neodehrávala se jenom v hospodě, byl by to perfektní film. 70% ()

pitbull96

Taková letní oddechovka u který nemusíte nejak zvlášť přemýšlet... Zde se ukazuje britský originální a nezaměnitelný humor. A mně se to docela líbilo :D ()

Saprofag

Rozhodně chytře vymyšlené a chytře natočené. Film baví víc při dalších shlédnutích. I to naznačuje něco o kvalitě. Já se bavil dobře. Paráda. ()

mhmm

Soumrak mrtvých je také nadělení.Film mě natchnul jak komediální tak i jako horor.U filmu si ani na chvilku neodpočinete od smíchu a hruzy. :D 99% ručím ()

Carmen001

Britská komedie, na kterou jsem narazila náhodou a opravdu mě neskutečně pobavila. Je zde neobvykle se prolínající žánr hororu a komedie. Opravdu nezapomenutelná scéna je, když hlavní hrdinové napodobují zombie chůzi, určitě vřele doporučuji! 90% ()

Hrobař

Zombíky žeru a tohle je jedna z těch áčkovějších komedií na tenhle žánr. Nečekejte žádný bizardnosti, vlastně ani žádnej pořádnej gore tohle je spíš .... komedie. Ale dobrá. Moc dobrá ()

Kletus

Celá léta jsem slyšel ódy, hymny, chvalozpěvy na tento zombie film z prostředí Velké Británie v čele s komediální dvojící, která mě nikdy moc neoslovila. Pohár trpělivosti přetekl a já konečně toto veledílo shlédnul... Už chápu reakce všech. Rozjezd je celkem svižný a mou pozornost upoutala ze začátku hlavně přítomnosti Dylana Morana a díky tomu jsem snímek natčeně sledoval dál. Jakmile se objevuje apokalypsa a zombies začíná ta pravá zábava. Chování ústřední dvojice je vskutku groteskní a zombies vypadají na horror-parody překvapivě dobře. Dále film pokračuje svižným tempem a na scéně se objevuje Bill Nighty a filmu přidává na kvalitě. Teď už film nabírá na otáčkách a z filmu se stává hlaškama nabitá hororovo-komediální jízda, kde už člověk zapomíná na všechny předsudky co proti filmu měl a nechává se unášet technickou a komediální kvalitou filmu. Tento pocit se drží až do závěrečných titulek. Bravo. Angláni to opět dokázali. ()

little_kitty

mix zombie a britského humoru v správnom pomere... nie ako paródia ... nie ako hororová komédie... ale ako britský pohľad na zombie tématiku zasadenú do malého mesta plného skrachovancov... poteší a zabaví ()

marien1039

Popravdě jediný důvod proč jsme přetrpěli naprosto děsný začátek byla jména Edgar Wright, Simon Pegg a Nick Frost. Když se začali objevovat moji milovaní zombíci, začala to být už docela sranda :-D Nicméně poměrně slabší počin. Některé momenty jsme se málem váleli smíchy po zemi a jiné jsme silně uvažovali, že bychom film vypli. Soumrak mrtvých je kvalitně dost nerovnoměrný... ()

snupko13

Po dlhom čase a pravdepodobne kvôli vzniku posledného The worlds end, dielu komediálnej dvojice SP+NF, som si osviežil pamäť vzhliadnutím zombie paródie ever. A ani po takmer 10tich rokoch nesklamala. Ako to už býva, všimol som si veci, na ktoré som buď zabudol alebo ich prehliadol predtým. Či už výborne vedľajšie obsadenie(takmer kompletka z Black books), M. Freeman, atď a hlavne niektoré typické britské gagy, na ktoré žiadny stupidný americký fekalizmus nikdy nedosiahne. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)