Slepičí úlet: Zrození nuget

• Veľká Británia Chicken Run: Dawn of the Nugget (viac)

Hejno neohrožených slepic spojí síly, aby zachránilo svoje drůbeží soukmenovce před další hrozbou. Tentokrát se něco děsivého chystá na sousední farmě. (Netflix)

Comics.jto

Důstojné pokračování po dvaceti letech (Slepičí úlet (2000) pro novou generaci. Sice to není pro mě už tak děsivé ty scénky se sekerama a zabíjení slepic atd. Navíc to v tomhle není už "koncetrak", ale ani to tolik neva. Proč se opakovat že jo. Tentokrát tu mame výrobu ve velkém, a vše je větší než v jedničce. A zaměřuje se spíš na to jakože oblbovaky > šťastná kuřata > ve svalech se netvoří látky který způsobují že je maso tuhé (nějaký můj obor na škole kecy, koho to zajímá lol). Jo no prostě je to taková ta pohádka, která dělá z lidí špatný tvory. A je tu pár i hororovejsich scen atd. Ale prostě pokud nejste už děti není to ono a ty vtipi jsou taky pro novou generaci. Ale je to ok pro rodiče kteří viděli jedničku si takhle s dětmi pustit tento film s "čistší" animací. .  7/10 ()

Elerrina

U Aardmana definitivně ztratili soudnost, protože to, co tentokrát servírují, nejsou čerstvé a lahodné kuřecí nugety, ale přežvýkané sousto obalené v nastrouhaných klišé. Pojetí té supermoderní opevněné farmy a návrat záporačky z prvního dílu sice potěší, ale co je to platné, když první třetina je totálně předvídatelná nuda (jen čekáte na to, až Molly uteče z domova a ostatní jí půjdou zachraňovat) a celá druhá půlka filmu se skládá z neustálého repetitivního střídání nebezpečných/hororových situací a debilně groteskních úniků z nich. A když už to vidíte po desáté, pomalu si místo fandění hrdinům začnete přát, aby je potkal rychlý a smažený konec. Hlavní problém (který jednička mimochodem neměla) je v tom, že tady se důsledně jede v módu Blbý a blbější: klaďasové se chovají jako pitomci a jejich únikové plány vycházejí buď shodou náhod a nebo proto, že záporáci jsou vykreslení jako ještě větší pitomci. A ty dva tři povedené fórky nemají šanci to zachránit. 50% ()

MnamBuchta

K stop motion animaci mám obrovský vztah a jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších animačních stylu, které kdy existovalo a když si k tomu ještě přičteme, že to animovalo studio Aardman, tak vám musí vyjít minimálně dobrý animák, u kterého se nebudete nudit. A jak je na tom vlastně pokračování nejúspěšnějšího stop motion animáku slepičí úlet? No, je to skvělý, určitě to nedosahuje kvalit jedničky, ale jako sequel to funguje parádně a nabízí vše co by normální pokračování mělo, více postav, více lokaci, více všeho co v jedničce chybělo. Po příběhové stránce je to fajn, ale je to předvídatelné a klišovité. Co ale musím pochválit, je prostě humor, který Aardman umí a to i bez jediného vysloveného slova. Jinak se vlastně nic nezměnilo, postavy z jedničky tu jsou, jen jejich dabéři už bohužel ne, což je škoda, ale co se dá dělat. Jednička vyšla 23 let zpátky a většina dabérů buď není mezi námi či se rozhodli dělat něco jiného. Na konec musím říct, že se jim povedlo parádně navázat a ukončit slepičí příběh. 7,5/10 ()

Kerbello

Tohle mi bez nadsázky trhá srdce. Tolik let práce pro tak špatný film. Technicky vynikající. Obrovské scény, malé serepetičky, pohyby, mimika, všechno dotažené k dokonalosti. Ale scénář nemilosrdně potápí veškerou snahu tvůrčího týmu. Klišé nad klišé, první díl rozmixovaný a doředěný tunou patosu. Od diváka se očekává hovadská tupost a vše je vyřčeno do posledního slova. Scény se jako sopel táhnou odnikud nikam, napínavé scény negradují, vtipy jsou předvídatelné a vypointované ve špatný moment. Byl jsem z toho lehce v šoku. Přitom, pokud film pracoval s větší zkratkou, po vystříhání vaty by zbyl pěkný svižný hodinový snímek. Pár nápadů tam je a vážně dobrých. Ale jinak je mi líto promrhaného času animátorů. ()

AnanAss

Skoro čtvrt století muselo uplynout, abychom se dočkali dalšího dobrodružství z nacistické drůbežárny. Zatímco jednička byla plastelínovým remakem Velkého útěku, tady se jde ve stopách Mission: Impossible a opeřenci se vydávají na záchrannou misi do slepičího Alcatrazu. A to i přesto, že si po předchozích událostech žijí spokojeně ve svém vlastním ráji, Rockyho kuřecí dcera se dobrovolně vydá na pohádkovou farmu, kde však postupně zjišťuje, že vše není tak růžové, jak se zprvu zdálo… slepice jedna, hlavně nepanikařit a neztrácet hlavu. Kvalitě prvního Kurníkového úprku se to sice nevyrovná, ale ostudu mu tohle velkolepější pokračování rozhodně v žádném případě nedělá a obsahuje spoustu vydařených momentů, kterým vévodí parádní průnik do střežené farmy (oční skener je bomba). Kéž by měl Netflix takové štěstí i u většiny svých hraných filmů. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Kingjiri

Typickej druhej díl, ve kterym je víc těch líbivejch věcí na oko (větší “výprava” nebo víc akce), ale příběh je o něco slabší, jelikož se do určitý míry recykluje už jednou viděný. Nějaký vtípky byly doslova okopírovaný z jedničky a spoustu z nich bylo dost předvídatelnejch. Díky záchranný misi se však podaří aspoň pár nápadů (šťastný slepice) a příběh docela svižně utiká. Trochu mě zklamalo, že po jedničce mířící na odrostlejší diváky je pokračování už ve skrze standardní animák “pro celou rodinu”, kterej neurazí ale ani nenadchne. ()

Likan7

Jsem asi jeden z mála lidí, komu se nelíbil první slepičí úlet. Od příběhu, humoru až po tu odpornou "animaci". A i když tu všichni píší, že se dvojka na jedničku v ničem nechytá, mě to přijde úplně stejně tak špatný a nezáživný. Velký špatný od začátku do konce. ()

MFloyd

Úplně v pohodě, což není asi hodnocení, které by odpovídalo většině filmů ze stejného studia. Každopádně jsem se tu a tam bavil, ale řachanda to není a na první díl dost ztrácí. Postavy z minula jsou pořád sympatické, ty nové pouze navíc a zbytečné včetně dvou mladých hrdinek, které se v podstatě objeví jen na začátku a pak už se s nimi nic po celou dobu nestane. Škoda, čekal jsem trochu víc ostřejšího humoru, ale vydalo se to směrem klasického animáku. ()

Mkartaylas56

Oznámení pokračování po 23 letech na mě působilo opravdu zvláštně a kór v případě Slepičího úletu od studia Aardman, které z mého pohledu v dnešní animované konkurenci zaostává na popularitě. Mě osobně ale jejich tvorba zajímá a i když jsem viděl jen hrstku z širokého repertoáru jejich stop-motion animáků, chtěl jsem dát kuřecímu dobrodružství šanci. Doplnil jsem si tak vzdělání i o jeho předchůdce, který mě bavil přemírou svých vizuálních a komediálních nápadů či svým parodickým stylem a lehkým společenským komentářem. S tím jsem tedy šel zhlédnout Zrození nuget a musím říct, že je až k nevíře, jak povedený sequel to je. Pozitiva z jedničky se tu do velké míry drží a i když je tu skrze nové, dětské hrdiny, zjevně větší zaměření na mladší publikum, tak jde stále o skvělou zábavu plnou gagů, slovních hříček a kreativních nápadů, které okořeňují snad každou scénu. Navíc tu v pozitivním duchu platí časté pravidlo, že v pokračování "je toho více a všechno je větší". Film tak svým způsobem povyšuje svého předchůdce a i když pro některé může být tempo příliš rychlé, tak v jádru jde stále o ten Slepičí úlet, jaký mají fanoušci rádi a proto se jim může Zrození nuget aspoň takto zavděčit. Já sice nečekal tu řadu let, ale i tak jsem ve výsledku nadšen a tleskám tvůrcům spolu s Netflixem, že do toho šli, a že se to takhle povedlo. ()

adamix

Na originál to síce nemá, ale tieto sliepky majú aj dodnes stále čo ponúknuť. Dej je plný klišé šablón, ale aardmanovská animácia a humor tomu všednému príbehu dodáva určité čaro, ktoré by iné štúdia len ťažko zvládli. Chýba tomu legendárny soundtrack a infantility je tu možno predsa len viac, nakoľko v jednotke sa našiel aj nejeden seriózny moment, ale má to srdce a hravosť plus v závere aj slušný drive. Za mňa 75%. ()

Kebabkony

Mnohem hravější a křupavější než první díl. Vizuálně to vypadá fakt jako animák. Po 23 letech druhý díl rozhodně neurazil. 7,5/10 ()

mottleone

Důstojné pokračování slepičí klasiky, které by už divák v dnešní době nečekal!!  Na úvod máme rekapitulaci původního příběhu a náhled na lepší život slepic. Otěže v příběhu dále přebírá potomek ústřední dvojice - dcera Molly; která si získá mladší publikum a jakmile se dostane do problémů, nastoupí pro starší diváky původní hrdinové, aby jí šli z lapálie pomoct - díky čemuž je film perfektně generačně vyvážený. Zatímco původní film byl zasazen do "koncentráku", dvojka si zvolila styl alá "vymejvárna mozků", což příběh přes drobnou repetetivnost značně osvěžilo. Jinak standartní ale pěkná animace, jednoduchá angličtina, nápaditost, humor a jedna překvapivě dost hororová scéna.. Možná to není tak silné jako první díl a "Velká Slepice" se nutně vracet nemusela, ale je to kvalitní pohádka a sequel po dvou dekádách? Určitě ANO! 7,5/10 ()