Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiálny text distribútora)

Blacker94 odpad!

V první půlhodině jsem ještě uvažoval nad hvězdičkou, ale když jsem si na konci uvědomil jakou sračku jsem to zhlédl, nevěřil jsem vlastním očím. Skutečně příšerní herci, děsný příběh, o nějakém zpracování raději ani nemluvím. Zklamání na celé čáře a jednoznačný odpad! ()

P. J. D.

Tohle je pravý opak Pána prstenů a bohužel to platí pro všechny tři díly, které zde hodnotím stejně. Děj je natahované „nic“, které by mohlo vyplnit „něco“, co by mělo hlavu a patu. Vždyť fantasy je tak bohaté téma, kde si člověk může vymyslet přeci cokoliv! Přesto se autoři rozhodnou, že film přeplácají bláboly, které nikoho nezajímají, obsadí film nudnými postavami, které ze sebe dělají hogo-fogo a tomu všemu nasadí korunu v podání toho, že si hrají na něco, co je epické (a zatraceně, že mne štve, že se dneska tímto slovem tolik plýtvá!). Jednu hvězdu dávám snad za téma a občasně podařenou digitální technologii. Evropský rozpočet ubohost nijak neomlouvá, podívejme se třeba na Zaklínače, ten si taky musel poradit s financemi, a jak to vcelku bravurně zvládl. ()

MilesTeg

Je to jednoduchý a naivní film; nic objevného od něj nečekejte, ale pokud je vám to jedno a chcete se uvolnit, proč ne. Ale pozor, je skoro tak pitomý jako telenovely. ()

boaka odpad!

Katastrofa, hůř už to snad ani dopadnout nemohlo... tenhle film je plivnutí do tváře jak deskovým tak počítačovým hrám, hanba autorům! ()

Bobšule

Nějak neumím pochopit tu míru nevole vůči tomuhle filmu. Kdybych si například měla na cestě autobusem do Bibione vybírat mezi Dirty Dancing a Dungeons and Dragons, neváhám ani okamžik! (A samozřejmě by mě zbytek autobusu převálcoval, takže bych už kdoví po kolikáté trpěla jako pes.) Ano, Jeremy Irons "trochu" přehrává, ale nějak mě nenapadlo to brát jinak, než jako jeho styl humoru. Protože tohle jistě vážně nemyslel. A pod tímto úhlem pohledu - u mě dobrá! (cituji TRHÁK...) Já mám potíž spíš pochopit, proč to museli přejmenovávat na Dračí Doupě, ale budiž... Shrnuto a podtrženo, pro mě je tenhle film celkem nenáročnou, ale příjemnou oddychovkou z mého oblíbeného fantasy žánru a když už nic jiného, viděla jsem filmy s podstatně horšími triky a podstatně příšernějšími draky. ()

Karmin odpad!

S dovolením trochu zparafrázuji komentář mého spolužáka Fingona: Dračí doupě je strašně špatný film, i pro fanouška her na hrdiny. I řadoví diváci poznají, že je to totální hovadina, snažící se bez jakékoli invence přiživit na popularitě fantasy žánru. Triky trhají oči svou umělostí, výkony herců jsou příšernější než v princezně Fantagiro. Jediné, na co se nechá koukat, je hrudní pancíř lovkyně odměn (a elfka-černoška je taky jediný nekonvenční prvek). Ironse je mi líto, ale předpokládám, že dostal vysloveně za úkol dělat ze sebe debila. Tak jako tak, Dračí doupě je fenomén totálně nepochopený a nedoceněný tvůrci tohoto filmu, kteří z něj vykradli motivy, aniž by z nich poskládali fungující film, a mysleli si, že jim to projde. Alespoň, že je tam beholder! Sice jen na pět vteřin, ale je tam! ()

Psycho.R odpad!

Snad nejhorší film, jakej jsem viděl. Ostuda žánru, scénář není ani dementní, je prostě psaný tříletým dítětem. Justin Whalin je kretén, jestli si myslí, že je herec, stejně tak stupiní je i Thora Birch. Myslel jsem si, že to bude kvalitní céčko, velkej omyl. A stoprocentní vykrádačka SW epizody I. Fuj! ()

vincchuppo

Třetí hvězdička je za soucítění s "Dračákem". Ale musím říct, že jsem od toho čekal víc. Jako asi většinu z vás mě tenhle snímek moc nenadchl. Jediné plus je, že místy to bylo tak blbé, až mě to přišlo vlastně docela dobré. Místy jsem se i docela příjemně zasmál. Ale to je asi tak vše. :( ()

Nathaniel#

Nevim co vsichni mate. Tohle je perfektni film. Perfektni v tom smyslu, ze jen jedna vec mohla dopadnout hur - nemuseli jsme videt zadneho draka :) Jinak je to ten nejhorsi z nejhorsich svetu, je tak spatny, ze vas proste nenecha v klidu a musite se rehtat pri kazde scene. Je to svym zpusobem umeni, kdyby se nekdo o tohle snazil, skoncilo by to na puli cesty a pak by to teprve byl odpad. Takhle je to emanace ryziho neumetelismu a neni pochyb, ze jsme se na tom, my Cesi, podileli vice nez dostatecne. Jeremyho Ironse sice nechapu, ale jeho prehravani, zvlaste v kontrastu s absolutnim hereckym panenstvim Thory Birch nejenze pobavi, ale vznasi take kardinalni otazku, jak si reziser mohl vubec dovolit tohle pustit do eteru :) ()

Likan7 odpad!

O čem to bylo? Co se tam dělo? Proč je to samý papundekl a proč to proboha bylo tak dlouhý? A hnusný? Dračí doupě znám, už jsem to kdysi viděl, ale chtěl jsem si to pustit znovu, abych ty "kvality" docenil. No, proč se do toho uvrtal zrvona Jeremy Irons, to je otázka za milión. Triky jsou příšerný i na tehdejší dobu a filmečky z HOMAM 4, který je jen o 2 roky mladší, jsou o světelný roky hezčí než tahle srágora. Justin Whalin běhá po českých lesích a hájích, Bruce Payne má modrou rtěnku a mě krvácí oči. ()

leÉrable

Přiznám se, že po tom, co jsem o filmu slyšel, jsem očekával něco víc. Jaké bylo mé zklamání, když jsem zjístil, že jde jen o špatný film bez jakékoliv esence pořádné "béčkovosti." Jediná zajímavější věc je Jeremy Irons hrající někoho, kdo vůbec neumí hrát. ()

huligang

Videl som to pred 600 rokmi to som mal asi tak 16 samozrejme v orig.zneni (dabing sucks) a za zly film som to nepovazoval,ked pozeram na tunajsie hodnotenie som v rozpakoch...no nic,dam dve * a reprizu nechystam. ()

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (viac)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (viac)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu

21.02.2005

Doma ve vitríně se jí leskne jedna pozlacená soška Oscara. Sehrála řadu charakterních rolí, ale v současnosti znovu začíná koketovat s napínavými filmy. Řeč je o Sissy Spacekové, rodačce z Texasu.… (viac)