Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

Spooner

Nakonec to nebyla taková katastrofa jak jsem si původně myslel.Pravda,kvalitě předchozích dílů se nemůže ani zdaleka rovnat a Goyer asi nevěděl jak se natáčí,ale přece jenom z toho vznikla snesitelná popcornovka.Sice plná špatných herců ale narozdíl od AvP nebo Residenta 2,dobře stravitelná ()

Faustka

Monolog Hannibala Kinga k netečnému Bladeovi. : „Hele, někdy si říkám, jestli bys neměl zajít k nějakýmu cvokaři, víš jenom tak na pokec, hezky v klidu.. připomenout si to dítě v sobě, a tak… a taky mě tak napadlo, že bys mohl občas aspoň trochu zamrkat. .. Ech, tak promiň snědl jsem moc cukru.“ :)) ()

2Pac

Hned na zaciatku vravim/pisem, ze ti, ktorym moje komentare a hodnotenia sedia, asi budu zo mnou suhlasit... ...aspon ja si to skromne myslim ;-)...zhrniem to v skratke...ako to uz u Blade byva, hudba jednoznacne nesklame (hip-hop&club music)...od zaciatku do konca ide o cistu "dřevořezbu"...Snipes sa pre Bladea jednoducho narodil...myslim, ze reziser Goyer natoci urcite este lepsejsiu akcnu pecku s urcite lepsejsim pribehom...inu...aj tak je Blade: Trinity skvelym "brainwasherom"...;-) ()

petero

Jednoznačne až v Trinity začal Blade chŕliť tie najlepšie hlášky, s úspechom mu sekunduje jednoznačne najväčšie prekvapenie tohto filmu Ryan Reynolds, ktorí je fakt cool simpaťák. Bohužial Jessice Biel chýba tá potrebná charizma, takže fakt neviem či bude mať svoju vlastnú sériu.Do úlohy draculu by som tiež vedel vybrať aj lepšieho predstaviteľa. Škoda že režisér na nás vybafne zo svojho umenia to najlepšie hneď na začiatku, potom to zachraňujú už len drahé a pekné triky + tá hudba, môj štýl. Bavil som sa fakt skvele. ()

Xmilden

David S. Goyer je dobrý scénarista, ale velice mizerný režisér. Třetí díl Bladea již kulhá na obě nohy a svým starším bratříčkům se dívá na záda z notné dálky. Akce je zde prakticky pořád, ale diváka nebýt přítomnosti Ryana Reynoldse a jeho hlášek, již nic nechrání před nudou. Naprosto zbytečný díl, který nemusel ani vznikat. Přídomek horor bych bral notně s rezervou, protože film na mě působí spíše jako videoklip na MTV. Dominic Purcell je naprosto k uzoufání hrozný. Wesley Snipes nicméně vytvořil jednu z nejznámějších komiksových postav. 40% ()

Divočák

Proč musí vznikat filmy jako je tenhle? Filmy, které pohřbívají legendy. Blade Trinity trpí skoro stejnou režií jako odporný Resident evil 2, příšernou béčkovitostí, stupidním příběhem a manekýn Dracula? Promiňte, ale s tímhle na mě nechoďte. ()

Phobia

Dala bych dvě hvězdičky za čím dál tupější akci s čím dál méně charismatickým Wesley Snipesem a čím dál dementnějšími padouchy, ale ten efekt chcípajících upírů rozpadajících se na prach v zášlehu ohně se mi snad nikdy neomrzí:-). A upíří psi taky pobavili, takže zdejších 51% považuju za dokonale odpovídající hodnocení. ()

lesumir

Zbytecne natacet treti pokracovani, kdyz i dvojka byla dost marna. Dost se sazelo na slecnu Bielovou, ale ta se ma stale co ucit. Nevim, tohle mi moc nereklo, bohuzel sel Blade do prumeru. ()

kinej

Komentář v úvodu naznačuje něco ve smyslu, že filmy o upírech byli slátaniny, než přišel Blade. Tak tímto se režisér shodil, ještě víc, než musel. Tenhle film je opravdu bída. Je tam neopčítáně záběrů zpomalené chůze drsňáka Bladea, velmi špatný děj, zkopírované (špatně) akšní scény a i ostatní znaky debilního filmu. Jedničku jsem neviděl, dvojka byla trapná, ale oproti trojce to by super biják. ()

Jamal

Čím dál tím více začínám fandit Bladovým protivníkům, aby už toho Blada porazili a já si to nemusel pouštět, ale jak je vidět filmaři využívají snímek hlavně ke komerčním účelům, příběh umírá. : ( ()

Shakers

Po dobrej jednotke a parádnej dvojke sme sa dočkali zbytočného pokračovania. Akčne scény a efekty vyzerajú presne tak ako majú, čiže cool, ale s celkového hľadiska je len zbytočná strielačka. Ani ten hlavný záporak Dracula za nič nestojí. Čo sa týka nových postáv, tak sú rozhodne lepšie ako nový príbeh (obzvlášť Reynolds). Myslím že rozmýšľať nad tým, ktorý diel je najslabší je fakt zbytočné, ale aspoň že sa na to pekne pozerá. Obľúbený soundtrack: Drake's Parting Gift. 65% - 3* ()

DaliX

Najslabší diel z celej série. Koho by napadlo, že scenárista oboch jeho predchodcov môže tretí diel nakrútiť najhoršie. A hlavne keď sa týka milovníka komiksov a spoluscenáristu oboch Nolanových Batmanov. Ale kritiky už bolo dosť, bolo by nefér keby som Blade:Trinity nedal šancu. Tak čo nám trojka ponúka? Draculu, toho najväčšieho upíra aký kedy existoval. No pravdu povediac, o Draculovi je už toľko filmov, že keď som videl v jeho úlohe Dominica Purcella, skoro som vybuchol smiechom. O akčných scénach sa veľa povedať nedá, sú skvelé, hoci v dvojke boli lepšie. O Michaelovi Bayovi sa hovorí, že je režisér videoklipov ale ak je nejaký film videoklipový, tak je to práve tento. Najlepšie na tom dopadli vizuálne efekty, ktoré sú z celej trilógie najprepracovanejšie, príbeh ma až toľko neoslovil, nové postavy ako Abigail Whistler alebo Hannibal King potešia ale to je asi tak všetko. ()

Nin

Tak od filmu, kde neherec Lincoln z Prison Break hraje Draculu, jsem čekal tak málo, že nakonec asi budu velmi shovívavý. Ve filmu je několik velmi otravných postav (upírka záporačka, ta trapka s lukem...) a celkově je film neuvěřitelně hloupý, až tupý. Jenže furt tam je Wesley Snipes jako Blade, který řeže upíry... A řeže je často. Na to se prostě kouká dobře. A k tomu naprosto nečekané překvapení ve formě Ryana Reynoldse, jehož postava hláškujícího mimoně je prostě perfektní a scény s ním patří k tomu nejlepšímu z filmu (úplně mě zahřálo u srdce, když tý nafoukaný rádobysexy upírce v podstatě řekl, že je pěkně hnusná). V tuhle chvíli jsem ještě neviděl Wolverinea, ale něco mi říká, že tamější Deadpool nebude Deadpool. Jenže Ryan Reynolds mě přesvědčil, že může být vynikající hláškující antihrdina, takže do momentálně připravovaného filmu s ním začínám vkládat velký naděje. Telegraficky kvality filmu: akce, Blade, akce, Ryan Reynolds, akce. S přimhouřenýma očima to pobaví - (5/10) ()

sheen

Zas takový shit to není, viděl jsem to po dlouhé době a docela se mě to líbilo. Vcelku povedený třetí díl s kopou akce, náhodou povedené:), hlavně ty hračičky, kterýma ty upíry ničí a krásná Jessica Biel nakonec -* ()

hippyman

ouuu, tohle bylo už fakt zbytečný... po relativně dobrých předchozích dílech normální bezduchý B-čko?! fakt film kolem půlnoci na novu... díky, už více raději nechci! 40% ()

Stegr

85% - Akce a zábava, co víc si od takových filmů člověk může přát? Tady jsem toho dostal co hrdlo ráčilo, nemám námitek... ()

666teen

Do čtyřky bych resuscitoval "Kurvapiča" upíra Vašuta jako hlavního záporáka. Snipes v tom hrát nemusí, stačí libovolný komparzista v jeho gumové masce s výrazem "já jsem cool, ty jsi vůl". Možná nejzbytečnější třetí pokračování. ()

Ruut

Update 2024: No 20 let poté.. akce celkem jde a v době multikulty sraček zase takový tupoučký starosvětský akčňák přeci jen ... ------Úplná blbost. Nemohl jsem se dočkat až to celé skončí. ()

HAL

To povedené jedničce a ještě povedenější Del Torově dvojce je to samozřejmě bída velká, a hlavní problém je samozřejmě Goyer, neschopný packal chrlící v Hollywoodů jeden tupý scénář za druhým - občas se jich chopí schopnější režisér a dokáže je zkorigovat, ale tady zůstalo všechno jen na něm a je to vidět. Ale jako relativně snesitelné béčko na úrovni průměrných Underworldů a Resident Evil to pořád obstojí. Jen s tím propadem do této podřadné kategorie je nutno počítat předem, kdo čeká že Blade bude pořád tak cool jako dřív, jeho spolupracovníci sympatičtí, a jeho záporáci děsiví, ten se se zlou potáže. Tady Blade jede jen tak na čtvrt plynu, hlavní turbozáporák sice má být praupír nosferatu, ale vypadá v lidské podobě jako metrosexuál z posilovny a v upírpodobě jako kombinace mutantů ze dvojky a čertíků z pohádek, a Ryan Reynolds se sice pokouší o zárodečného Deadpoola, ale tady je to spíš trapně smutná podívaná. Aspoň na té Jessice Biel není co zkazit, hrát sice neuměla nikdy, ale tady je v nejlepších letech aby se na ni hezky koukalo, a to se počítá. 5/10 ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)