Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození

• Česko Deník princezny 2: Královské povinnosti (viac)

Do tridsiatich dní si musí nájsť ženícha, inak stratí nárok na trón. Srdcu sa však nedá rozkazovať... Päť rokov prešlo, odkedy sa Mia stala princeznou. Teraz dospela v krásnu mladú ženu a je pripravená ujať sa úlohy princeznej kráľovstva Genovia. Akoby to však už nebolo dosť pre obyčajné americké dievča! Mia sa od starej mamy, kráľovnej Clarissy dozvie, že jej dni ako princeznej sú zrátané ešte skôr, ako sa začali, a na svoje krehké bedrá musí prijať úlohu ešte náročnejšiu - stať sa kráľovnou Genovie. Zákon však hovorí jasnou rečou: kráľovskú korunu môže prijať iba vydatá princezná. A tak sa vzápätí musí Mia zmieriť s tým, že ju obklopuje kŕdeľ ženbychtivých mládencov, z ktorých každý túži stať sa kráľom Genovie a Miiným kráľovským manželom. To vyvoláva kopu komických až turbulentných situácií... (TV JOJ)

x_ander

Uznávám, že je ode mě nefér hodnotit typ filmu, který jde absolutně mimo mě. Ale když už jsem to viděl... Deník princezny je přesně takový ten typ romantické komedie, který nemá žádný přesah, táhne se odnikud nikam a během prvních 5 minut je Vám jasné, jak to skončí. Ale je tu jeden podstatný klad, a to moje milovaná Anne Hathaway, která film táhne dopředu a je vlastně jediným důvodem, proč jsem vydržel do konce. ()

AndrewNewman

Priemerný režisér môže s podpriemerným scenárom natočiť len priemerný film a z priemeru ho nevytiahnu ani krásna Anne a sympatický Chris. Každopádne sa nato ale dá pozerať :) ()

eMeMko

Druhý díl princeznovské ságy s Anne Hathaway je o poznání horší než jeho předchůdce. Příběh a zápletka jsou nudné, herecké výkony průměrné a stopáž, ačkoliv se od minule snížila téměř o půl hodiny, je stále pro normálního člověka moc dlouhá. Pozitivně bych naopak hodnotil záporáka s tváří John Rhys-Daviese a také krásnou Anne Hathaway. Finální hodnocení: podprůměrná komedie, která dosti často sklouzává k extrémním až hloupým sitiuacím. ()

X-tREmE

Denníček môj... Keby som tak bol 10-14 ročné dievča v predpubertálnom veku a naivne čakal na vysnívaného princa, tak dám tomuto filmu rovných 5 hviezdičiek. Bohužiaľ som chalan, ktorému je o dosť viac, tekže mu dám len 2. Prečo? Jednu hviezdičku za široký úsmev hlavnej predstaviteľky na pyžamovej párty :) a tú druhú kvôli Genovii. Tam sa určite raz presťahujem. Vivat Genovia! Ale teraz vážne. Naivný a trápny pokus o ľahkú romantickú komédiu v americkom disneyovskom štýle. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| V dabované verzi Mia vzpomíná, jak se dozvěděla, že je princezna. V jedničce řekla "Ty vole!", ale ve dvojce tam říká "Tak to je hustý!". |×××| Když v páláci oslavují 21. narozeniny Mii, tak má na začátku královna proslov a drží skleničku oběma rukama, hned potom je záběr zezadu na celou společnost, která říká "Ať král Ruppert odpočívá v pokoji", má královna pravou ruku podél těla a hned potom další záběr, kde drží skleničku zase dvěma rukama. |×××| Když babička ukazuje Mie apartmán, je v přízemí. Později když Mia vyskakuje z okna, je v druhém patře. |×××| Když královna přijímá Genoviany, aby si vyslechla jejich problémy, je záběr na řadu lidí, kteří čekají na přijetí. Ani jeden z Genovianů, kteří s královnou mluví (Jacqueline a občan Drobek), nejsou předtím ve frontě vidět. |×××| Genovijský palác vypadá jinak než v jedničce při pohledu z letadla. ()

gpx odpad!

Ukázkový výplach mozku s velmi vznešenými a procítěnými proslovy. Pro děti do 18 let nevhodné, mohlo by to narušit jejich vnímání reality. ()

Scaevola

Logické pokračování logicky nemohlo dopadnout jinak, než jsme si mysleli - pletichaření za trůnem zdegenerovaných a přitroublých šlechticů a trocha láskyplných trampot. Nezajímavé, trapné a nudné. ()