Emily Taylorová je jedinou dcérou chýrneho krajčírskeho majstra z Philadelphie. Sama je šikovnou krajčírkou, hrdou na svoje remeslo a pôvod, a preto prevzala rodinný podnik do vlastných rúk. Životnú silu jej dodáva aj veľká láska k sympatickému Leovi Jamesovi z Európy. Ako sa blížia prvé Vianoce zaľúbencov, Leo jej odhalí svoju skutočnú identitu - je princom Leopoldom, dedičom trónu v malom európskom kráľovstve Cordinia. A zároveň ju pozve na Vianoce k nim domov, aby ju predstavil svojej kráľovskej rodine. Kráľovná Isadora však o Emily nechce ani počuť a správa sa k nej horšie než k slúžke. Tvrdí, že Leo ako člen kráľovskej rodiny nemá nárok na svadbu s obyčajnou neurodzenou ženou. Ona má s Leom celkom iné plány a chystá mu vznešenú budúcnosť. Kráľovná vymyslí zákerný plán. Pred Vianocami pozve do paláca Leovu bývalú priateľku Natashu, vojvodkyňu z Warrenu, aby s nimi strávila najkrajšie sviatky roka. Dúfa, že prítomnosť mladej šľachtičnej v paláci vyvedie z miery nielen Lea, ale aj skromnú Emily, ktorá sa v cudzom svete necíti dobre a jasne si uvedomuje, že do vznešenej kráľovskej rodiny nepatrí. Do Štedrého dňa zostáva už len niekoľko hodín a Emily si zrazu nie je istá, či jej veľká láska k Leovi vydrží túto náročnú skúšku (TV JOJ)

freddy

Holka chodí už jeden rok s klukem a hle, on je to princ! A to dokonce ze země, o které jsem já jako rodilý Evropan nikdy neslyšel, a přece by podle tvůrců mělo být někde u Francie. A to ještě není všechno. Jako na potvoru se to ta holka dozví zrovna o Vánocích, a protože princ je poslušný a jede na Vánoce za královnou matkou, holce nezbude, než ho šupky dupky následovat do té evropské tramtárie. A jaké to překvapení nástává pro diváka, když matinka s princovou milou nesouhlasí a snaží se princovi dohodit nějakou tu vévodkyni... Proboha, tohle bylo tak předvídatelné, že to snad už ani více nešlo. Sterilní odměřená královna, vzdorující synáček, milá holka neurozeného původu, která si dokáže získat všechny kromě toho nejdůležitějšího člověka, do toho nějací ti sirotci, služebnictvo, a tak dále. Naprosto nechápu, proč má někdo potřebu točit námět, který byl už v různých obměnách několikrát k vidění v jiných filmech. Někdo asi potřeboval splnit normu, aby televize v USA měla na Vánoce co odvysílat. A podle toho to taky vypadá. Je to neoriginální, leč je to přece jen vánoční, milé, romantické a optimistické, a proto si to přece jen aspoň ty dvě hvězdy zaslouží. ()

MickeyStuma

No jo, no. Je to taková růžová pohádka ze současnosti o tom, jak se princ nedalekého království zamiloval do obyčejné švadlenky. Královna samozřejmě vzniklému vztahu nepřeje a k tomu je tu ještě princova bývalka mající na něj stále zálusk. Romantický příběh se nese v tý největší jednoduchosti a klišé. Ale to už u červené knihovny tak povětšinou bývá. Vše se odehrává v době blížících se vánoc, ale to jakoby nebylo podstatné. Tady jde o trnitou cestu ku spokojenosti a naplnění lásky. ()

slunicko2

Plebejská představa o evropské šlechtě by mě rozesmála, kdyby nebyla k pláči. 1) Udělat pohádku po americku je tak snadné. Zbohatličku nazvěte královnou, vražte ji někam do Evropy a jejímu dítěti najděte partnera/partnerku z lidu. Na urozenost (rodu či ducha) se zde nehraje - je to taková nepříliš milá věc...jako pihy či bradavice na nose. Příběh pro intelektuály pak skončí před rozzářeným vánočním stromkem. 2) Jo a kde vlastně leží ta Cordinia? ()

SOLOM.

Klasický naivní příběh z televizní produkce o obyčejné holce co se stane princeznou – takových už tu bylo, takže nic nového. Když ono se ale na Lacey Chabert fakt pěkně dívá – je to prostě hezká holka. No a Jane Seymour coby nespokojená královna taky odvedla slušnou práci. Teenky vytáhli kapesníčky, uronily pár slz, ale jak jinak všechno dobře dopadne a novodobé pohádky je konec. „Jak dojemné“, škoda že ten scénář i samotný příběh je tak průhledný a neoriginální… ()

Iceman7Svk

Príjemný film na fakt super oddych :-) Síce Od chvíle keď jej povedal, že je princ a pozval ju k sebe do kráľovstva vedel som ako to cele dopadne... ako to bude prebiehať ako to skonči kto bude proti a že tam bude žena s minula. Síce to bolo až priveľmi predvídavé no také sú tie tkz. královske romantické filmy ;-) Oddýchol som si. Môžem povedať, že film mi spríjemnil zvyšok neskorého večera. Dávam 3 hviezdičky Viac by som sa dať nedovážil. ()

• Když na královském plese tančí Leo (Stephen Hagan) a Nataša  (Katherine Flynn) údajný waltz, jde ve skutečnosti o valčík, jehož autorem je Johann Strauss ml. a nazývá se „Na krásném modrém Dunaji“ („An der schönen blauen Donau“, op. č. 314, zvaný krátce „Donauwaltzer“). Jedná se o stejný nedostatek jako v televizním filmu Flynn Carsen: Honba za kopím osudu (2004). (Robbi)