Na dovolenke v Európe sa mladá Maggie (Merritt Pattersonová) zrazu cíti ako v naozajstnej zimnej rozprávke, keď jej náhodné stretnutie s mladým príťažlivým Adrianom (Jack Donnelly) prerastie do hlbšieho vzťahu. Všetko sa však skomplikuje, keď zistí, že tento „miestny“ chlapec je v skutočnosti princ, ktorého už onedlho budú korunovať za kráľa a budúceho vládcu európskeho kráľovstva. A takému synovi by matka dovolila prežiť ľúbostný románik s obyčajnou turistkou len cez vlastnú mŕtvolu. A naozaj, Maggie si nepadne do oka s princovou matkou Beatrice (Samantha Bondová) a už čoskoro sa bude sa musieť rozhodnúť, či dá prednosť láske alebo kariére, a vráti sa domov do zámoria. (TV JOJ)

Marze

Prázdniny svobodné ženy v Evropě a její potkání krásného prince. Obdivuji herce , že dokázaly dialogy z červené knihovny zahrát bez mrknutí oka. Třeba oběd krásky s princem: Měla bys víc spoléhat na své pocity, nedělej to. - To není tak lehké, moje kariéra si to žádá,chci ty jistoty a potřebuji ten plat. A rodiče se vzdali spousty věcí, abych se dostala tam, kde jsem. - Nepodceňuj sílu rodičovského obviňování. - Hmm, jo, ale je to I mnou. Jdu po téhle cestě už tak dlouho, že má strach z ní sejít. Prostě je to vhodný film pro ženské publikum na televizi Barandov. ()

slunicko2

Červená kalpurnská knihovna pro chudší duchem. 1) 32letý Angličan Jack Donnelly (princ Adrien) i Cian Barry (komorník Felix) jsou pěkní kluci. 2) Poničené a neudržované zdi v záběrech z Kalpurnie dávají tušit východoevropskou provenienci. Půlka rumunských jmen na výplatní pásce to pak potvrdí. Sedmihradský Segešvár je pro amerického diváka vskutku jako z pohádky. 3) Veřejná korunovace mi připomněla vítání občánků někde na ONV blahé paměti. ()

Scaevola

Jistěže na prostoru 80 minut romantického televizního snímku nelze rozehrát kdovíjaké drama s nesmírnou řemeslnou zručností, propracovanou myšlenkou a oslnivými výkony hlavních představitelů, ale přijmete-li jako výchozí fakt, že nic nečekáte a že můžete cynicky komentovat kterékoli laciné zamrkání, věcnou hloupost a oslí můstek, pak si musím položit jednoduchou otázku: Kdo by nechtěl žít ve světě, kde jsou všichni oslniví, milí a šťastní? Pro večer ve dvou po těžkém dni je snímek zkrátka ideální a jinak nic. ()

alisa.upir odpad!

Nebudu chodit kolem horké kaše, a rovnou vám řeknu, že ten film je hrozná sr**ka. Já nevím, kolik mozkových buněk musí mít člověk v hlavě, aby se mu tenhle film líbil, protože už když máte tři, tak celý ten film přestanete chápat. Teda já rozumím tomu, že celej příběh je ztělesněným snu asi nějaký čtyřletý holčičky. Ale prodávat to pod kategorií drama/romantický film? Navíc, když teda ta "úžasná krásná slečna z jů-es-ej", která má okouzlit prince, má křivej úsměv a její postava je protivná jak ženská po přechodu? A určitě by matka/královna ráno před korunovací nevěděla, jak dlouho takový obřad asi bude trvat. Takovej den by byl normálně rozplánovanej skoro na minuty, s organizačním plánem kde kdo kdy bude, co bude dělat, kam se dívat, na koho mluvit... Omg, mě už takovejhle trapnej amatérismus fakt nebaví. To je jak kdybyste se ráno loučili se svým drahouškem, že jde do práce, a do toho byste mu řekli "hlavně prosímtě nekousej do lidí, až budeš mít hlad", páč vy tomu přece moc nerozumíte, jak to chodí s tím jídlem, a slyšeli jste, že svaly jsou vlastně maso.... Odpad. ()

Zdenka23

Opravdu "jednoduchá" americká červená knihovna, kde od prvních minut víte o čem to přesně bude a jak to dopadne. Plus jsou velmi pohlední herci a krásné historické prostředí Evropy. Oceňuji i krásnou zimní scénu a hezké kostýmy. Dialogy občas jak z nějaké jednoduché telenovely, ale pokud si chce člověk pustit něco hodně nenáročného, u toho žehlit, proč ne. ()