Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

F2003F

Pri Eyes Wide Shut, Last Samurai a Magnolia najlepšia Tomova úloha. Jamie dokazuje svoje kvality v nevšednej polohe jeho zaužívaného imidžu. Alebo ich znovu dokazuje režisér? V takom ASM 2 práveže ukázal, že bez talentovaného režiséra a vodného smerovania je v úlohe podivína totálne stratený. Tu síce nehral docela podivína ale nie je to ani Ray. Pre mňa je Collateral jeden z najlepších temne ponurých trilerov vôbec. 11/10 ()

Parsek

Vahal jsem mezi tremi a ctyrmi hvezdickami a rozhodl jsem se kvuli nekolika neverohodnostem dat tri a to i pres to, ze rezie a hudba jsou super a kupodivu je i vykon Cruise dost presvedcivy. Konec moc nasladly, ale jinak fakt prijemna podivana. ()

mess

Film, ktorý určite zaujal už len tým,že Tom v ňom hrá zlého chlapca. Musím uznať, že zabijaka zahral kvalitne, v štíle hry Hitman, ale tie šediny mu vôbec nesedia. Veľmi zaujimavá bola aj zhoda náhod na ktorých je postavený celý príbeh a premena zbabelého taxikára na nebojácneho zachráncu pekných slečien a až na ten koniec je to kvalitný snímok a zaslúži si 4 hviezdičky. ()

Canniosh

Filmu vévodí vynikající střih, kamera, výborné herecké výkony, skvělá hudba a několik dechberoucích momentů (hlavně ta s vlky přebíhajícími silnici). Filmu ovšem i tak nemohu udělit plný počet bodů vzhledem k mému pocitu, že "jsem už něco podného někde viděl". Byly to pocity týkající se hlavně Tomem Cruisem ztvárněného zabijáka, kdy děj a atmosféra se v některých momentech podobá jiným filmům podobného ražení ... např. jméno Vincent (že by Vega?), šedivý vzhled (že by Richard Gere ze Šakala, byť tam hrál víceméně kladnou roli) anebo závěrečné srdceryvné (perfektně hudebně podbarvené)" rozloučení s umírajícím zabijákem, ne nepodobné tomu z Nelítostného souboje (včetně onoho hudebního pozadí), díky kterému většina diváků rychle zapomene, že v průběhu filmu zabil několik lidí, a dost možná vžene mnohým i slzy do očí. ()

bobbec

zaujimavý, hlavne záporak Cruise a kladak Foxx. dobra kombinácia. spĺňa všetko pre akčný thriller...plus kamera, strih a k tomu myšlienka pridavá na hodnote ()

Paplónik

Cruise je záporák ako má byť. Zahraný pre Toma v novej polohe. Jamie Foxx mu skvelo sekunduje. Film pekne plynie, až na záver, ktorý je typicky americký. ()

shinlove

Pro mě film roku 2004. Když jsem vyšel z kina, měl jsem neskutečný pocit, že dokážu naprosto vše. Vnitřní sílu, kterou jsem neměl po shlédnutí filmu snad nikdy. Skvěle zahrané od Toma i Jamieho, z nichž dvou byl Cruise jednoznačně lepším, protože takhle skvěle a přesvědčivě snad ještě nikdy nezahrál. Film, který si zasloužil sošku a nedostal ji. Smůla, ale nic to nemění na tom, že je to skvělý film! 5* ()

gabo

To, čo Michael Mann v posledných rokoch dokazuje na poli filmovej réžie je pre mňa tá najlepšia forma, akú si v oblasti filmu viem predstaviť. Collateral má užasnú atmosféru nočného LA, skvelú hudobnú zložku, skutočne dokonalé scény, Cruise mi konečne vo filme nevadil a predviedol solídne remeslo, a tá réžia, tá RÉŽIA a KAMERA.... ()

Muňa

Ze začátku hodně zajímavý (obsazení Cruise), ale ke konci to trochu ztrácí dech a trošku klišovatí + styl kamery mi moc nesedl. Ale jinak opravdu dobrej film. ()

kennyzero

Fantastická noční jízda podbarvená opravdu skvělou hudbou a výborným hereckým výkonem jak Jamie Foxxe , tak Toma Cruise . Na co ale já osobně nikdy nezapomenu , je ta vyvražďovací scéna z Clubu vyšperkovaná písní Paula Oakenfolda - Ready Steady Go !!! ()

dawexx

Zdá se, že po filmovém zážitku s Collateralem odhodím svojí nedůvěru v digitální kameru ve filmu. Michael Mann si s ní rozhodně umí dobře poradit. Collateral je velmi inteligentní kriminálka, v níž excelují oba herci hlavních rolí, Tom Cruise (překvapivě velmi snesitelný) a Jamie Foxx (nepřekvapivě velmi dobrý). Scénář obsahuje naprosto civilní dialogy všech zúčastněných, což se taky v Hollywoodu nevidí denně. Zkrátka, můžu doporučit :) ()

Olafa

Originální, zajímavé, dobře natočené, psychologie postav je propracovaná a dialogy uvěřitelné. Nelíbí se mi snad jen trochu ten konec (ale nevím proč konkrétně a jsem moc unavená o tom přemýšlet). Co ale teda nechápu je, obsazení relativě mladého Toma Cruise, který se snaží hrát starého ostříleného zabijáka cca o 20 let staršího - to nemohli najít staršího herce nebo prostě Tomovi nehcat jeho pěstěné číro?! A ani ten Jamie se mi tam až tak nelíbí... ale v porovnání s Tomem ujde. ()

Louda19

Snímek, který u mne chvíli vyvolával rozpaky, chvíli zase nadšení...Foxx i Cruise hrají s velkou jistotou, zejména Foxx vynikne ve chvíli, kdy na sebe začíná brát roli člověka z podsvětí, Cruise se mi zase líbil s tím přelivem, pro mě osobně to je jeho výraznější role. Co se režie týče, těžko něco vytknout, ale Mannův pokus s digitální kamerou zde zase až tolik více realističnosti nenavodil, možná to bylo tou nocí...Každopádně velmi slušné 4*, hodně netradiční thriller, který staví na něčem trochu jiném a vyhýbá se pokud možno v tomto žánru zajetým klišé....Co učarovalo nejvíce? Jednoznačně akční "likvidační" scéna v nočním baru, tam má snímek opravdu strhující atmosféru a tempo... ()

Incogn1to

Ó, ano, svět nájemných zabijáků nebude nikdy takový jako dřív poté, co se objevil prošedivělý Cruise v Collateral. Velice sugestivě a zručně natočené krimi. ()

lajkus

Cruise nesnášim, tento film je ale výjimka. Cruise by měl hrát od teď jen zlé cynické zabijáky, protože to je asi jediné co mu jde.... ()

Africanus1

Je to asi můj problém, ale já mám Toma Cruise prostě zafixovanýho úplně jinak, a proto mi jako záporák nesedí. Nemůžu ovšem říct že se mi to nelíbilo, originalitou sice neoplývá, nicméně thriller je to slušný, navíc se skvěle zvolenou hudbou. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)