Hladoví po úspěchu

• Thajsko Hunger (viac)

Šikovná mladá kuchařka se rozhodne vyzkoušet, jaké to je pracovat pod vedením slavného, ale nemilosrdného šéfkuchaře. A sáhne si přitom až na úplné dno. (Netflix)

xxmurphyxx

Chutná jedno hubka najmä vďaka exotickému prostrediu a sympatickej kočke v hlavnej úlohe. Inak je to celkom predvídateľné a chýba tomu drsnejšia forma, či infarktové tempo aké mal napríklad Boiling Point. ()

LindaVa

Thriller to ani nevidělo. Je to kuchařské drama o tom, že úspěch není vždy o umu ale spíš o marketingu, že peníze vládnou světu a že máte hlad. ()

pafka

Ten film me nacucaval po prvnich minutach a drzel me celou dobu. Skvela atmosfera, neokoukany scenar. Skveli herci, hlavne kuchar Hunger. Nevite, co bude za chvili a tak u toho sedite prispendleni a uzivate si film.  Tohle se fakt povedlo. ()

SamGee

Chceli ste vedieť, ako funguje gastronomický priemysel? Ako je ťažké sa dostať na vrchol a ukázať svetu, že nato máte? Odpoveď na tieto otázky hľadá Hunger, thajská novinka z dielne Netflix.    Príbeh sleduje Aoy (Chutimon Chuengcharoensukying), talentovanú kuchárku, ktorá sa rozhodne preraziť v kulinárskej brandži. V jej ceste za úspechom stojí neľútostný šéfkuchár Paul (Nopachai Jayanama), ktorí ju naučí krutej pravde – v gastronómií prežijú iba najsilnejší a najodolnejší.    Od prvých minút filmu sa predstavujú témy silného rangu – sociálny konflikt a následky večnej slávy. Prvá téma autenticky ukazuje divákom konflikt medzi chudobnými, ledva udržiavajúci si  prácu, a bohatou smotánkou, ktorá sa napriek luxusu snaží odháňať hlad. Druhá nosná téma predostiera otázky – Ako ďaleko sme ochotní zájsť za úspechom? Čo sme ochotní kvôli „lesku a reflekterom“ obetovať? Súkromie? Blízke vzťahy? Vlastné názory? Samého seba? Tieto dilematické otázky okamžite zarezávajú do kože.     Chválim kulinárske scény, kde stres a napätie sa postupne vygradujú do takej miery, že snímka získava trilerový nádych. Ten je výborne skreslený cez dve výrazne postavy – Aoy a Paula. Aoy, túžiaca sa stať šefkuchárkou, pôsobí zraniteľne, empaticky a uveriteľne. Jej protiklad Paul zosobňuje typ osobnosti, ktorej sadizmus a ostrosť vyviera z osobnej traumy. Táto črta robí z Paula zaujimavou a komplexnou postavou    Za hereckým duom žiaria aj iné hviezdy. Hudba je rovnako melancholická ako klaustrofobická, kamera i vizuál pomáhajú rozlíšiť kontrast medzi dvoma protagonistami a vypráva úspešne znázorňuje duel medzi učňom a učiteľom. Najväčšiu výčitku celého filmu vidím v 2,5 hodinovej minutáži, hoci naratív je priamočiary.    Hunger je psychologickou drámou a cinematickým stvárnením boja chudoby a bohatstva, ega a lásky, a pokory a bohatstva. Okamžite omotáva publikum výraznou hereckou dvojicou, gastronomickými scénami a provokujúcimi ideami. Ak ste si užili minuločročný triler Menu s Ralphom Fiennesom a Anyou Taylor-Joy, Hunger si vychutnáte plnými dúškami.      Príbeh, herci, kamera, výprava, vizual: 9/10, Témy, kulinárske scény: 10/10 Hudba: 8/10, Celkovo: 9/10. ()

Chicharron

Film z prostředí asijské "top notch" kulinařiny, který má drajv, atraktivní exotické prostředí, sympatickou hlavní hrdinku a přiměřeně nesympatického protivníka, a který bohužel trochu připomíná snímek Burnt, ale tváří se více vážně až dramaticky. Stojí za vidění i přes dost dlouhou stopáž. ()

kanhwa

Tento film ma uchvatil ! Napriek dost kliseovitemu hlavnemu pribehu, pod ktorym bolo skryte dost vela dalsich serioznych sociologickych vrstiev. Nadherna gastronomicka showka, krasna a umelecka prezentacia a nechybala ani pochopitelna psychologia postav. Osobne som sa nedokazala od toho odtrhnut akoby som pozerala napinavu kriminalku. Urcite si pozriem este raz a davam zasluzene 4 komety 💫 Nazov Hlad nebolo potrebne v ceskej verzii dovysvetlovavat. ()