Na území dnešní Kalifornie bojoval před lety proti bezpráví španělských kolonizátorů legendární hrdina Zorro. Muž s černou maskou přes oči a zastánce chudých byl ve skutečnosti ctihodný a zámožný Don Diego de la Vega (Anthony Hopkins). Královský místodržící Don Rafael Montero (Stuart Wilson) naneštěstí krátce před pádem španělské krutovlády odhalil Zorrovu identitu. Při dramatickém střetnutí tragicky umírá Vegova milovaná manželka a krutý Montero si odváží i jeho malou dcerku Elenu. Ctihodný Don Diego de la Vega alias obdivovaný a milovaný Zorro mizí na dlouhých dvacet let v temné vězeňské kobce. Uplynulo dvacet let. Don Montero se vrací do Kalifornie. Chce tu založit nezávislou republiku a hlavně vydrancovat nově objevené zlaté doly. De la Vega hnán touhou po pomstě prchá z vězení a přijímá za svého žáka buranského zlodějíčka Alejandra Murietu (Antonio Banderas), který mu kdysi před dvaceti lety jako malý chlapec zachránil život a nyní utápí svůj žal nad ztrátou bratra kde jinde než v alkoholu. De la Vegu a Murietu, minulého a budoucího Zorra, spojuje kromě náklonnosti k chudým i nenávist ke společnému nepříteli - Alejandrův bratr totiž zemřel rukou jednoho z Monterových hrdlořezů. Ovšem dříve než okusí sladkou pomstu a zachrání pracovitý lid Kalifornie před nástrahami proradného Montera, čeká na oba nejedna náročná zkouška. Mladý Alejandro se musí zdokonalit v boji i ve společenském chování a de la Vega se musí znovu vyrovnat se ztrátou své dcery, která přijela do Kalifornie s Monterou a považuje ho za svého otce... (oficiálny text distribútora)

johnsnow

Poctivá akčná jazda, so skvelým obsadením, akciou efektami a s majstrom Campbellom na režijnom poste. Za 5* a pre mňa top súboj Zorra a dvoch hlavných záporákov. ()

LordMack

Silnější 4 hvězdy aneb dvacáté století mělo Piráty z karibiku a prokletí Černé Perly, konec devadesátek Zorra: Tajemnou tvář. ()

Simako

Není to zas špatný film, ale že by to bylo nějaké zajímavé!! No nevím!!Pěkný výkon Hopkinse a Banderas to taky nehrál špatně!!!Paní Zeta-Jones mě moc nepřesvědčila!!! Jo a pro pana Movieho: Nevím co byla na Mumii tak špatného!!!Tohle byla taky pěkná komerce!!Takže za tři!! ()

TesterX

Podle me mozna az moc zatracovany snimek. Tento film ma vse, co spravny dobrodruzny snimek o hrdinovi v masce mit ma. Nabita akce s vychytanou choreografii souboju a premetu prolozena vtipnymi scenami (zvlast, kdy Hopkins uci Banderase umeni boje). Dej je vsak druhotnou zalezitosti a konecne souboje me take zklamaly, az nudily. Celkove se ale jedna o velmi oddechovou a vtipnou zalezitost, jez povetsinu snimku neztraci tempo. ()

LarryW

Natahovaná bezduchá nuda bez jakékoliv štávy...žánr: Akční / Western / Dobrodružný / Drama bych spíše zaměnil za: Komedie/Parodie... ()

Miyamoto

Co má být vtipné je vtipné, Banderas je nečekaně opravdově akční a Catherine je úžasně sexy. Jeden z nejlepších snímků pro rodinné večery:-D ()

Brainback

O hodně lepší než druhý díl! První Zorro děj skrátka má. Nezanedbatelný děj od začátku filmu až do konce. Solidní herecké i zvířecí výkony. :-) ()

N0X.

Zorro bola moja obľúbená filmová postava z detstva. Páči sa mi tá doba Španielskych donov v Amerike, všetky tie maniere, kedy česť a galantnosť veľa znamenali. Práve v týchto časoch sa zrodil Zorro. Aj keď film je veľmi "poameričtený" (nepáčia sa mi tam tie saltá), stále je tam niečo na čo sa dá pozerať. A tým nemyslím pôvabnú Catherine Zeta-Jones ;-) V roli hlavnej postavy si neviem predstaviť lepšieho herca ako Banderasa. Film je vtipne natočený, hudba krásne podtrhne dej a dobre zasa raz zvíťazí. Môj verdikt: 80 % ()

DansteR

"I've never lost a fight."..."Except to a crippled old man just now."...Hvězdné obsazení a ucházející zpracování pohádky o maskovaném mstiteli. Banderase si budu vždycky pamatovat jen jako Zorra se škraboškou přes oči. Námět, zápletka, triky...všechno je parádní s překrásnou Catherine jako třešničkou na dortu. Podtrženo sečteno si film zaslouží aspoň těch 70% ()

vofo

Skvělá dobrodružná podívaná. V kině jsem se přistihl, že jsem se bavil stejně královsky jako u Indyho. Vtipné, akční a neodolatelné. Soundtrack Hornera je také skvělý. ()

brasek

Úprimne... nemám rád Zorra v tomto vydaní. Snímok sa snaží ťažiť z popularity hlavných protagonistov, bez nich by bolo naivné scény a filmové klišé neznesiteľné. ()

VktrCZ

Extrémě zábavná a poutavá věc, s naprosto fenomenálném castingem. Ať už Anthony Hopkins v roli moudrého učitele, hrdinský a podmanivý Antonio Banderas v hlavní roli či půvabná Catherine Zeta-Jones, která si letos zahrála i ve Wednesday. K tomuto filmu mám docela velký emoční pouto, takže mu nejspíš lehce nadržuju, ale i tak, skvělá hrdinská jízda s Maskovaným mstitelem v hlavní roli. ()

Katie

Nezapomenutelná podívaná s příjemnou mírou humoru a skvělými hereckými výkony. Já si zde poprvé všimla Cathrine Zeta-Jones a od té doby patří k mým oblíbeným herečkám... ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra