Na území dnešní Kalifornie bojoval před lety proti bezpráví španělských kolonizátorů legendární hrdina Zorro. Muž s černou maskou přes oči a zastánce chudých byl ve skutečnosti ctihodný a zámožný Don Diego de la Vega (Anthony Hopkins). Královský místodržící Don Rafael Montero (Stuart Wilson) naneštěstí krátce před pádem španělské krutovlády odhalil Zorrovu identitu. Při dramatickém střetnutí tragicky umírá Vegova milovaná manželka a krutý Montero si odváží i jeho malou dcerku Elenu. Ctihodný Don Diego de la Vega alias obdivovaný a milovaný Zorro mizí na dlouhých dvacet let v temné vězeňské kobce. Uplynulo dvacet let. Don Montero se vrací do Kalifornie. Chce tu založit nezávislou republiku a hlavně vydrancovat nově objevené zlaté doly. De la Vega hnán touhou po pomstě prchá z vězení a přijímá za svého žáka buranského zlodějíčka Alejandra Murietu (Antonio Banderas), který mu kdysi před dvaceti lety jako malý chlapec zachránil život a nyní utápí svůj žal nad ztrátou bratra kde jinde než v alkoholu. De la Vegu a Murietu, minulého a budoucího Zorra, spojuje kromě náklonnosti k chudým i nenávist ke společnému nepříteli - Alejandrův bratr totiž zemřel rukou jednoho z Monterových hrdlořezů. Ovšem dříve než okusí sladkou pomstu a zachrání pracovitý lid Kalifornie před nástrahami proradného Montera, čeká na oba nejedna náročná zkouška. Mladý Alejandro se musí zdokonalit v boji i ve společenském chování a de la Vega se musí znovu vyrovnat se ztrátou své dcery, která přijela do Kalifornie s Monterou a považuje ho za svého otce... (oficiálny text distribútora)

Sigi

Docela dobrá popcornová zábava,skvěle sem se bavil.chvílema dost srandovní,ten Banderas byl rozomilej,překrásná Zeta-Jones a Hopkins samozřejmě bezchybný.90% ()

pistolpete

Toto je u mňa spolu s Múmiou najlepší dobrodružný film 90-tych rokov . Fajn zábava. Na poli dobrodružného žánru znamená to isté ako Indiana Jones a honba za diamantom pre 80 roky. Herci zahrali dobre, potiahli celkom dobrý scenár vyšperkovaný niekoľkými veľmi zábavnými scénkami. No a o kráse Zeta-Jones sa nemusím ani vyjadrovať. Na 5* to ale nemá. 85 % ()

DaNQa

Martin Campbell natočil strhujúci príbeh o už skoro zabudnutej postave, pôvodná filmová verzia je stará už ani nepamätám, aj keď tie seriály v 90-rokoch neboli až také zlé ale film je proste film. Dobrodružstvo je postavené na niekoľkých dobre vykreslených postavách, Banderas je v životnej úlohe, ktorú ale v pokračovaní (Legenda o Zorrovi) už tak dobre nezopakoval, Zeta-Jones je proste nádherná herečka a tiež v obsadený Eleny to bol výborný tip, ostatný protagonisti v podstate výborné sekundujú pri rozbehnutej romanci týchto dvoch protagonistov. Producentská záštita od Spielberga je cítiť hlavne na prepracovaných súbojoch a vizuálnych trikoch, vďaka rozpočtu - v tomto prípade nadmieru dobre využitému. Akcia proste k Campbelovi (Zlaté oko, Vertical Limit) pasuje, presne tak ako k Bay-ovi. Hudba je ďalším plusom, veď ju zložil James Horner a ten do nej zakomponoval mexický rytmus-štýl čo len dodáva filmu kultúrny rozmer tej doby, nezabudnuteľné je aj to klopkanie za doprovodu gitary. Takýchto filmov môžeme chcieť len viac ale vôbec neprichádzajú, Zorro ostáva osamotený bojovník na dobrodružnom poli. The Mask Of Zorro hodnotím : 98% ()

pan Spock

Don Diego de la Vega je už starý na svou masku a tak je zapotřebí zaškolit mladého nástupce. To je příležitost pro Martina Campbella, který nám servíruje neskutečně zábavnou, romantickou, dobrodružnou a akční podívanou za doprovodu skvělé hudby Jamese Hornera. A herecké obsazení je táké lahůdkové. Hopkins je skvělý jako vždy, Catherine Zeta-Jones je krásná a Lepšího představitele Zorra než je Banderas si ani neumím představit. Super jsou i šermířské souboje, kostými a exteriéry. I po několikátém shlédnutí mě Zorro stále baví jako poprvé a nedám na něj dopustit. ()

silencewater

Nechutne americke, klise a zase klise, trapne a nudne. Dobre jsem asi malo tolerantni, ale nechapu jak muze nekdo tehle slatanine dat ctyri hvezdy.. ale ten serial zorro jsem jako mala milovala.. ()

jarkametelka

Prijemny navrat k dobrodruznym filmum.Campbell je mistr akce a ve vypraveni pribehu,tedy,kdyz ma dobry scenar...Toto je muj jeden z nejoblibenejsich filmu vubec.Kdo ma rad Zorra a dobrodruzstvi,nemel by si tento pribeh nechat ujit! ()

Plechovka95

Moje první dětská láska byl Antonio Banderas právě v Zorrovi a ať si říká kdo chce,co chce, pro mě je to jeden z nejlepších filmů dětství a i když se na to koukám teď a vidím v tom nějaký nedostatek,prostě to neřeším :) Pro mě to napořád zůstane film,který má v sobě vše, dobrodružství,akci a lásku :) ()

Lvísrdce

Vadila mi děsivá amerikanizace španělské legendy, prostě pro mě Zorro není američan, uznává jiné hodnoty. Tady je to jen převlečený Abraham Lincoln. ()

patrikpixa

Lepší než dvojka. Taková oddychovka, ale mě to bavilo. Anthony Hopkins má tady charizma. A Antonio, jako zanedbanej člověk který se změní v hrdinu, je baječnej. Pro poklidnou neděli naprosto ideální volba ()

Mountain

Co na tom, že je to komerce, já se u tohoto filmu bavím už léta. Odlehčené romantické a vtipné dobrodružství s moc pěknou hudbou od Jamese Hornera a vkusným hereckým obsazením, jednoduše zdařilý a velmi zábavný kousek napříč generacemi. Co chtít víc? ()

BH7

V celku hezký zpracování, ale mnohdy působící až moc perfektně a americky, silnější nádech reality by vůbec neuškodil. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra