Plukovník William Ludlow (Anthony Hopkins) opustil armádu Spojených štátov, pretože nesúhlasil s genocídou indiánskych kmeňov, a so svojimi tromi synmi Alfredom (Aidan Quinn), Samuelom (Henry Thomas) a Tristanom (Brad Pitt) sa usadil na farme v Montane. Keď si v roku 1913 Samuel priviedol na usadlosť krásnu snúbenicu Susannah (Julia Ormond), nikto netušil, akým významným spôsobom ovplyvní život rodiny. Zatiaľ však v Európe vypukla vojna a všetci bratia sa proti vôli otca dobrovoľne prihlásia do armády. Krvavé jatky vojnového besnenia si zakrátko vyberú krutú daň - Alfred je ťažko ranený a Samuel umiera... Tristan pomstí smrť svojho brata a po skončení vojny odchádza na more. Keď sa po čase vracia do Montany, netuší, že ho čaká vášnivý milostný vzťah s osamelou Susannah, že sa jeho brat Alfred stane kongresmanom a že on sám bude kvôli záchrane rodinnej farmy musieť pašovať alkohol a bojovať s bezohľadnou zákernou konkurenciou... (TV Markíza)

masr

Po přechodu z teenagerských let se u mě tento dřív milovaný film hodně ztratil... Najednou jej člověk vidí jako utahaný, ubulený film, s poněkud přeromantizovanými charaktery. Kdysi kladně hodnocený komentář starého indiána dnes připadá jako rádobyefektní a rádobymoudré mlácení prázdné slámy; původně strhující hudba dnes připomíná jen neustálé otravování člověka dalšími tklivými a srdceryvnými smyčci (no jo, Horner). Z velkého příběhu o lásce a dějinách se stal nastavovaný příběh o nerudném otci a jeho synech, mezi nimiž si jedna ničím zajímavá ženská pořádně nedokáže dvacet let vybrat. Legenda o vášni je pak pro vás tím pravým filmem, pokud jste naposledy četli Alexandra Dumase - pokud to ale byl Thomas Bernhard, pak už je to horší. ()

KoRner

"Rosamunde Pilcherová" (aj) pre mužov. Páčilo sa mi zobrazenie troch bratov v prvej svetovej vojne, menej však príbeh o tej fľandre, ktorá ich všetkých vystrieda (vážne som čakal kedy si to rozdá aj s ich otcom) a ešte aj stihne rozoštvať. ()

Loki_Six

"Some people hear their own inner voices with great clearness and they live by what they hear. Such people become crazy, or they become legends." ()

Chmur

Asi ten nejromantičtější film co znám. Žádná Láska nebeská, tohle je romantický film v pravém slova smyslu. Rozervaný hlavní hrdina, který jako oheň spaluje vše okolo sebe. Skvělý výběr herců, kterým naprosto s přehledem vévodí Anthony Hopkins. K tomu úžasná příroda a nádherná smutná hudba. Překrásný film. ()

klukluka

Kdo ví, ze kdy pocházejí tady ty moje 4 hvězdy, ke kterým jsem tehdy nepsal žádnej komentář. Každopádně od té doby uběhlo X let a přitom bych dnes hodnotil stejně. Je to krásný, krásný, krásný…možná až moc. ()

wosho

Limonáda.Jak to jen ten Zwick dělá,sežene si hvězdy a herce,hromady peněz a vždy zajímyvý nápad.Pokud to jen produkuje,je to to oscarový film,ale jakmile si sám sedne na režisérskou židličku vznikne ona limonádka. ()

cab

Pribeh epickych rozmeru, kde se trojice bratru naproti nevoli sveho otce, ktery je vychovaval na pokraji divociny cely cas sam, rozhoduje odejit do prvni svetove vojny a nechat otci doma zenu nejstarsiho z bratru Susannah, coz se ukaze byt spatny tah, navic kdyz jeji manzel padne v boji. Silny a spletity pribeh svehlavych muzu v cele s divokym a dobrodruznym Tristanem (Brad Pitt). 90% ()

XdanteX

SPOILER! Příběh o pomstě která narozdíl od jiných případů setsakramensky vyjde...se skvělými herci....s nádhernými exteriéry....a chutnou omáčkou 4,5* ()

Paity

Legendě o vášni by spíše slušel seriál, respektive spíše nějaká telenovela, už s ohledem na prostředí, ve kterém se to odehrává. A je také dost dobře možné, že něco podobného někde v Argentině a dalších zemích, kde se podobné ptákoviny točí, také vzniklo. ()

Teg

Film to jistě není špatný, hudba, scenérie, výprava je velkolepá. Ale z lidského hlediska mě vždy strašně rozčilovala postava Tristana, který díky své bezohlednosti a jednoduchosti všude kolem sebe rozsévá zkázu a utrpení. Ale možná to jen vidím špatně a on je ten pravý americký hrdina, který za nic nemůže a všichni si o něj schválně otírají boty. ()

FiliPP

Krásný romantický film se skvělými herci, skvělou kamerou a dobrým scénářem. Chtěl jsem dát 5 hvězdiček, ale je tu pár nudnějších scén a proto jenom 4 hvězdičky. Hodnocení 76%. ()

jasiska

Som síce diváčka, ktorá má vo filme rada dej, ale napriek tomu si nemôžem pomôcť a dávam Legende o vášni plné hodnotenie. Vo všetkých smeroch to je výborný snímok, či už hereckým obsadením, hudbou, kamerou alebo scenárom. Viem si predstaviť, že keby nebol vytvorený s citom, s akým vytvorený je, bol by to len ďalší cajdák dlhý ako týždeň bez výplaty, na ktorom by bol zaujímavý len Brad Pitt s dlhým három. Tentokrát sa však dielo zdarilo a divák je nesmierne spokojný. ()

DannyBoy80

Nějak mi celý film přišlo, tohle jsem někde viděl a tohle taky a to a to. Nevtáho mě to tolik. Bylo to možná až příliš uhlazené. Za zmínku stojí Hopkins, který převyšoval herecky ostatní. A Karina Lombard, tak si představuju pěknou Tahiťanku. Zbytek, no nevím co k tomu říct. ()

lucijelucije

Jej, co říct na tento film plné vášně. Fantastická role jak B.Pitta, tak A. Hopkinse a spouta dalších vynikajících herců. Naprostá bomba rozvrácené osoby, která na jednu stranu miluje, na druhou stranu nenávidí. Láska k ženě, která rozpoutá válku mezi bratrami. Příběh je na tolik silný že procitnete hned na začátku a odpoutáte se od něho snad až několik dní po jeho ukončení=) Rodina má držet při sobě, to je to silné pouto, které se ve filmu neustále odehrává, s exkluzivním doprovodem hudby, který vás zahřeje na duši a zavede vás přímo do děje. Krajina nádherná. Vše, co tam být má, tam je. Neuvěřitelně provedené, najdete zde jak lásku, tak boj, a to by nemělo chybět v žádném filmů. ()

Prochy38

Kouzelný příběh z nádherné kanadské přírody. A. Hopkins prvotřídní, Bart the bear neměl chybu jako vždy. B. Pitt skvěle zahrál, ale asi nikdy nepochopím, co se komu snažila jeho postava dokázat + pro mě absolutně nesympatická Susannah s paradoxně výbornou J. Ormond. Zamotaný příběh plný lásky, války, bolesti a vlastnectví, mě ale víc brala příroda, zvěř, koně a trocha indiánského symbolismu. ()

zzuzi

Tak tenhle film mě vážně dostal, už dlouho sem neviděla něco tak emotivního a dramatického... Nádherný dojemný příběh, jeho zfilmování je opravdu perfektní!!!! ()