John Quincy Archibald (Denzel Washington) je obyčajný starostlivý otec rodiny, akých sú na celom svete milióny. Pracuje v továrni a so svojimi blízkymi sa snaží tráviť čo najviac času. Jedného dňa sa mu však zrúti celý svet - jeho syn totiž ťažko ochorie. Ak má prežiť, je nutná okamžitá transplantácia srdca! Na ňu sa však nevzťahuje poistenie, a tak je nové srdce malému Michaelovi (Daniel E. Smith) odoprené... Čas beží a situácia začína byť zúfalá, John sa preto rozhodne pre krajné riešenie: vezme ako rukojemníka zamestnanca operačnej sály, zabarikáduje sa s ním v nemocnici a trvá na operácii svojho syna. V tej chvíli vstúpia do hry ďalší dvaja muži - skúsený vyjednávač s únoscami poručík Frank Grimes (Robert Duvall) a horkokrvný šéf polície Gus Monroe (Ray Liotta). John sa ocitá v situácii, keď nechce ublížiť ostatným - ale pokiaľ má zachrániť život vlastného syna, musí všetko staviť na jednu kartu... (TV Markíza)

FrankieSS

a uz to tu máme opet, Kevspa opet nehodnotila ale začala urážet, jak běžné :)) Jedniná chyba je v tom, že film je dělaný pro prosté američany ... ne pro rádoby chytrého uzivatele csfd. ... mozná hodne kliše, schematický dej, nudné? rozhodně ne, smesné místy? ano hodné cynicky napadat? rozhodně ne .... aspon to má jisté formální poselství .... aspon to ()

májovec13

Chápu všechny kritiky tohoto filmu, je to opravdu hodně přeslazené a předvídatelné. Přesto oceňuji slušnou zábavu, kterou film poskytuje a zejména charisma pánů Washingtona a Duvalla, bez nich by to bylo asi o hodně slabší. ()

Mistle_

Možná jsem jediná, kdo dá filmu pět hvězd /dávám mu více, než většina lidí zde dala snímku Dark Knight (2008) - hrůza ... /. Film mi připadal dosti zmatený, některé scény snad i na hlavu padlé, klišé kam se podívám. A stejně to se mnou pohnulo, stejně jsem si zase uvědomila, co všechno může člověk dokázat, když je to tom opravdu přesvědčen. A Denzel Washington ? Bude skvělý v jedničkovém filmu stejně tak, jako v úplném s*itu. ()

carAnthony

Skvelý príbeh s krásnym koncom, skvelým Denzelom (ako vždy), no herec ako je Eddie Griffin sa mi tam nehodil - na takú malú postavu mal až príliš veľké ego a a svoj štýl (ktorý je mimochodom skvelý) sa mi tam naozaj moc nehodil no príbehu asi vytknúť len málo čo, no spracovanie a stereotyp to naozaj kazí, samozrejme aj prehnané klišé ale na Denzela nedám dopustiť, pretože hrá skvele a film je super. //85%// ()

hlob

Velka myslienka zasadena do maleho filmarskeho crepnika. Jedinym ucelom filmu bolo moralizovat, ale ani to sa mu nepodarilo, pretoze takto sa problemy proste neriesia. ()

Saxos

Snaha o zničení balíku papírových kapesníků mě nedostihla. Nuda, sentimentální, nereálné. Odstřelovač podle scénáře buď pouťový střelec nebo po flámu. ()

jcall2bad

Nechci kompletně zašlapat Johna do země, jelikož vidím, že byl natočen s těmi nejlepšími úmysly. Ale jen protože to bylo myšleno dobře ještě neznamená, že se na to kouká dobře. Respektuju Cassavetese za to, že se chlapsky postavil záležitostem, které vyzdvihuje v tomto fimu - možná by dopadl lépe, kdyby se rozhodl natočit dokument, kde by mohl konfrontovat skutečnou bytost -, ale on místo toho maskuje podezřelým dramatem. ()

l4zarus odpad!

Hlavní poselství tohoto filmu je, že nízké daně a liberální podnikatelské prostředí je špatné. Je lepší vytvořit jeden velkej otrockej aparát, kde budeme všechno odvádět vládám a ony nám za to budou poskytovat zdravotní péči. No není to krásné? V sázce byl přece JEHO SYN!!! ()

aronofsky

Afroamerikáni jsou utlačovaní. Systém je špatný. Bohatí si hledí sami sebe. Člověk, který si vezme jako rukojmí osm(?) lidí je dobrý člověk, protože to dělá pro dobrou věc. Dělníci trpí jako psi. ()

panic25

vidím že jako jeden z mála jsem dal pět hvězd tomuto filmu, je to z toho důvodu ten příběh se můžu stát komukoli z nás a většina lidí si to možná neuvědomuje a druhý důvod je denzel washington ()

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (viac)