Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

Delaney

Jednoznačně nejlepší Carpenterův horor. Jedinečná atmosféra vytvořená chladnou hudbou, vichrem a hlavně klaustrofobickou silou stanice. I přesto, že by se dalo říct, že se jedná o téma 10 malých černoušků, tak ho Carpenter natočil tak jedinečně, že položil základy novému atmosférickému hororu. Rozhodně nejlepší z jeho trilogie apokalypsy (Thing, Lord of the darkness, In the mouth of Madness) ()

Zombi

Nedávno jsem si na tento film počkal dlouho do noci, kdy ho dávali v TV a ačkoliv už to není taková pecka jako když jsem to viděl poprvé, stále to má hutnou atmosféru, spoustu gore, příjemný scifi nádech, ale hlavně mrazivé kulisy, výbornou hudbu a Kurta Russlla, i když mi k němu moc neseděl český hlas. ()

Tomin88

Tohle by si měli nakoukat všichni současní hororový režiséři (Nispel a spol.), aby věděli jak se dělá kultovní horor. Skoro 30 let po premiéře a ten film pořád mrazí. Řemeslo, které utvářelo filmový žánr! ()

LBsmoke

asi bych to neoznačil jako horor.. mám raděj Carpenterův Halloween.. takže se neubráním srovnání s tím jakou nasadil sám sobě laťku například v perfektní atmosféře, kterou by asi ani nemohl překonat, ale co nechtělo.. minimálně se jí vyrovnal ..rozhodně tohle je velice dobrý snímek.. ()

amokey

Nejsem fanoušek sci-fi a vidět tenhle film podstatně dřív, tj. ne až v roce 2010, tak bych udělila asi vyšší hodnocení. Mělo to atmosféru, mělo to Kurta Russella, ale některé scény a přeměny mi přišli vyloženě spíš k pobavení, než že by byly strašidelné. Takže celkový dojem 65%. ()

ekomo

Páni, děsivost sama, od prvního zaznění Morriconeho přízračné melodie až po závěrečné titulky, napínavé strhující jako hrom. ()

mazadlo

Nejdřív jsem četl tu neskutečně dobrou povídku a pak jsem viděl tenhle film. Musím říci že staré efekty mu sluší a počítačově bych to tak nežral. Ty sekané pohyby a nepříjemný jekot to je element filmu. Kurt Russel není můj černý kůň a do věci jsem ho moc neviděl ale zvládl to dobře. Nebyl to ani tak moc akční hrdina jako spíš správný scifista :D Tenhle film je legenda stejně jako Carpenter ()

mosnak

Moc jsem se těšil,ale nakonec to ve mě zanechalo smíšený pocit. V mém hodnocení se taky samozřejmě podepsala "čára" času,která filmu spíše ubrala. Kurt Russel byl dobrej,ale mě tam prostě chybělo více nápětí... 50%! Čekal jsem víc (super fráze,kterou tu použivá kde kdo) :-) ()

kebom

Fim som 2x, ale ženu v ňom ani raz, iba muži, zvieratá a príšery... Kto mi vysvetlí v ktorom momente sa tam objavila Adrienne Barbeau, ktorá je uvedená vyššie v popise filmu??? ()

Movie Gourmet

Klasická sci-fi "hra" na "Kdo je kdo" na základně v Antarktidě odkud není úniku. Kultovní horor Johna Carpentera s Kurtem Russellem v hlavní roli. Zas jeden z receptů na to jak má vypadat správný horor, ze kterého by se měli dnešní tvůrci poučit a vzít si příklad. Verdikt: 5* a 85 %. ()

Ollie235

I po více než 30 letech je The Thing stále velkolepým filmem. A to bez ohledu na to, že úvodních cca 50 minut mi přišlo spíše nudnějších a vlastně jenom sloužilo k budování napětí, vedoucímu až k epickému závěru. Právě poslední dvacetiminutovka je důvodem, proč mě tento horor ve výsledku tak zaujal - lepší ukončení příběhu si v rámci žánru ani nevybavuju. Solidní 4*. ()

lukasd

Pro mě to bylo poněkud zklamání. Podle zdejšího hodnocení jsem si skutečně představoval nějakou pecku a zatím jsem dostal jen slabý odvar Vetřelce. Ano, masky jsou na tehdejší dobu celkem povedené, ale to, že režisér ukázal monstrum už po pár minutách dost kazí atmosféru. Přitom třeba v Halloweenu to Carpenterovi šlo mnohem líp... Tady jsem se asi jednou trochu leknul a žádné mrazení v zádech se nedostavilo. 65% ()

Santino7

Akonáhle natrafím na sci-fi žáner, daný film, akokoľvek môže mať kladné a nadšené hodnotenia či recenzie, už len z princípu obchádzam. Je mi totiž na míle vzdialený a to je aj hlavný dôvod, prečo som dosiaľ nevidel hity ako napríklad minuloročný Interstellar (hoci tento jeden mám už dosť dlhú dobu uložený v počítači, Nolana mám totižto rád - no ešte stále sa k nemu len "odhodlávam"). Toto moje nepochopenie sa však nevzťahuje na staršie kúsky, ostatne môžete si všimnúť, že v kolónke mojich obľúbených svieti Verhoevenov kontroverzný počin Starship Troopers, čo je taktiež sci-fi ako bič. Z toho mi teda tak nejak vyplýva, že taká tá moja nechuť sa nevzťahuje priamo k žánru, nie, skôr sa jedná o akýsi druh odporu ku všetkým tým moderným počítačovým efektom a digitálnym trikom, ktorými je momentálne filmový trh doslova a do písmena presýtený. Nedá sa nevšimnúť si napríklad aj obrovský boom čo sa týka fantasy žánru (desiatky filmov - vždy s masívnym promom - to už je teda čosi, najmä ak ste na tom podobne ako ja, a čosi také sa vám vyslovene "bridí"), avšak to už je na úplne inú debatu, do komentára k tejto Carpenterovej, dá sa povedať, kultovke, sa to absolútne nehodí. A predsa to tu nechám, čert to ber... Týmito obšírnymi kecmi som sa chcel dostať skrátka k jednej jedinej veci, a tou je, že sci-fi "po starom" svojím spôsobom zbožňujem. Áno, všetky tie postupy, triky a celkovo nenapodobiteľný vizuál (pri ktorom výslednej podobe vám miestami len tak mimovoľne nadvihuje kútiky úst) skrátka zbožňujem, rovnako ako použitý hudobný podklad. Má to čosi do seba, vedzte, že keď tu nastávali všetky tie premeny a mutácie na tie monštrá, "veci", bola to krása. Príbehovo to bolo taktiež obstojné, avšak nie až tak výnimočné, aby som mohol s čistým svedomím dať plný počet. A teda som sa rozhodol nedať ho. Štyri mi však prídu byť i tak poctivé, navyše veľmi silné, a tento film pre mňa bude značiť vždy akúsi štýlovosť, jedinečnosť, kult. Každopádne ak by sa mal niekedy točiť akokoľvek sľubne vyzerajúci remake, jeho pozretie by som musel dosť zvážiť - a je dosť možné, ba pravdepodobné, že by som ho nakoniec odignoroval. 4/5 ()

Garch

Dnes jsem Věc viděl úplně jinak, než před lety - atmosférický sci-fi horor, bez počítačových triků, s jedinečnou hudbou! (Morriconeho bych tedy nehádal), šílenou dekou zmrzlé nicoty a hereckou psí hvězdou, hrající očima lépe než Marlon Brando. ()

bobstock

Psychologická hra a temná mrazivá atmosféra je špičkovou devízou Carpenterova scifi bonbónku. O tomhle jestli se neučí na filmových školách, tak nevim. 85% ()

Oralfabet

Napodruhé se mi Věc líbila o dost víc, ale nadšen z téhle Carpenterovy klasiky pořád nejsem. Nechutnosti jsou vskutku úžasně nechutné, ale mám pocit, že jsem si měl nejvíc užívat spíš to napětí a paranoiu mezi nechutnostmi, a za mě tam toho napětí a paranoie prostě není tolik, kolik bych chtěl. 8/10 ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)