Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

dANo

Jednoduchý hororový sci-fi príbeh okorenený brutálnou hudbou od Ennia Morriconeho je asi to najlepšie, čo mohlo vo svojej dobe konkurovať "jednoduchému sci-fi" od Spielberga... Bravó, Mr. Carpenter! Toto je fakt dobré... ()

Aven

Asi nejlepší horor, co jsem kdy viděl - hlavně díky navození atmosféry, což mě u spousty hororů chybí. Ale popravdě jsem čekal ještě o trošičku víc (holt hororům moc neholduji no, pro fanoušky žánru jasných 5 hvězdiček). ()

swe

Jako malý capart jsem v tom viděl „film, který nešel strachy dokoukat“. Dnes v tom vidím napůl horor a napůl psycho-triller s pořádně hutnou atmosférou strachu a nejistoty. Velice se mi líbil nápad umístit děj na odlehlou základu uprostřed nekonečných ledových pustin Antarktidy, bez možnosti útěku nebo přivolání pomoci. Triky jsou hodně slušné, s ohledem na to, že jsou čtvrt století staré. Když k tomu všemu přimícháme Kurta Russela, dávku temné Moriconeho hudby a jediný možný, ale povedený závěr, s pomocí genetické asimilace se z toho vyplazí Věc. ()

Natabar

Dle slovutnosti jsem očekával pecku jako blázen a týdenní pomočování strachy. Místo zničující kalby však se mi dostalo čaje o páté s malým aperitivkem. Ne - jako tuším, že vidět tento film před 20 lety, chrochtám nostalgicky blahem jako většina zde píšících. Ale co naplat - já na to koukl až se čtvrtstoletním odstupem a ke všemu v (hororu nesvědčících) odpoledních hodinách. A tak musím konstatovat, že sice zde bylo pár zajímavých momentů (zejména když došlo na to, že někdo z nich je ONO), ale určitě bych dokázal najít dost napínavějších a děsivějších snímků. Abych byl ale úplně nejupřímější, to co rozhodlo mé lavírování mezi 3* a 4* (směrem dolů), je debilita a přitaženost za vlasy vyskytující se v míře četnější než je únosné - jen tak namátkou: hned v úvodu jeden maník není schopen takovou dobu střelit jednoho čokla, pak tomu blbovi vypadne granát k vrtulníku, většina postav zvládá krutost antarktické zimy v bundičkách hodících se na průměrnou českou vánoční vycházku, Kurtovi Russelovi honí autoři image pitomým širákem, který se mu houpe na zádech i po závěrečné "bitvě", dále závěrečné normální trojce asi chybí pud sebezáchovy a nějak jim nedochází naprosto banální opatření, že by měli zůstat pohromadě, a tak by se dalo pokračovat. Nemám pocit, že plivu na kult, ale tohle je fakt (sice nadprůměrné, ale přesto jen) béčko na nedělní odpoledne. ()

Brain-D

Existuje něco, co může být tajemnější a výborné, tak jako Vetřelec - ano ! - je to věc ! Nejmrazivější horor, který jsem měl tu čest zkouknout, zmrazí vás na tolik, že jakýkolik pohyb během filmu znamená praskání kostí. V zimních časech tento horor nabívá neuvěřitelné síly a vřele doporučuji ve vánočním období :) ()

JohnSmith

Klasika hororoé sci-fi, kterou se Carpenter jednou pro vždy zapsal do dějin filmu. Měl jsem chuť dát i pět hvězd,ale přesto, že mám silnej žaludek,tak mě pár věcí celkem nemile překvapilo. Svou práci na výbornou odvedl i Moricone, jehož hudba je sice jednoduchá,ale naprosto trefná a napne ještě víc. ()

Brandon

Vzpomínám si, že jsem na jednom dětském táboře machroval, že jsem viděl krutej horor o mimozemšťanovi, kterej zabíjel polárníky. Akorát moje verze končila tím, že zbyl jeden člověk, kterej nasedl do rakety a uletěl. Jenže mě v sobě takovýho pavouka, kterej z něj pak vyskočil. :-) ()

hroubek

Od prvních záběrů jsem měl pocit,že mě bude čekat zážitek pořádného horroru a taky se stalo.Kurt Russell je famozní a tahne film kupředu.Atmosféra je mrazivá jako počasí ve filmu.Rozhodně jeden z nejlepší horrorů. ()

darek kartac

Originální horor v čele Kurt Russell, který se svou expedicí na Antarktidě narazí na podivného vetřelce. Film mně nesmírně bavil od začátku do konce. Těch 109 minut uteklo jak voda. Scénář je skutečně velice propracovaný. Nezbývá nic jiného než dát 5* za tuto skvělou podívanou. ()

Imune

Lehce nadprůměrnej hororovej snímek, kterej nezklame a naplní očekávání, víc od něj ale nečekejte. Provází ho docela průměrnej děj s dobře promyšlenou zápletkou, která ho trochu odlišuje od ostatních hororů. Víc chvály na něj pět ale nemůžů. 70% ()

MIGHTTREE

Den nezávislosti a Věc tvoří spektrum, kde Věc zaujímá pozici toho temnějšího a záhadnějšího(tedy lepšího). Výborně budovaná atmosféra napětí. Neopomenutelný snímek. ()

zdenny

Nevím, mě filmy z bizarními mimozemskými příšerami nikdy nějak moc nebraly. Na film jsem se podíval, protože má dobrou, řekl bych kultovní, pověst a především proto, že se odehrává v Antarktidě. Zimní lokace pro mne mají určitou nemalou přitažlivost. Celkově film nebyl špatný, ale abych z něho byl nějak vedle, to teda říct nemůžu. Možná, kdybych jej viděl v těch osmdesátých letech. Jenže to jsem byl ještě kluk a horrory mě nebavily. Navíc mi je rodiče zakazovali a ani nevím, zda tento v dřívější televizi běžel. Možná na "poláku". ()

H.Gordon

Nejeden člověk mi řekl, že tento film řadí mezi primitivní a masky také nestojí za nic. A já na to reaguji tím, zda si nespletl název filmu. Vždyť je to tak neuvěřitelně propracované, masky jsou výborné, také vzhledem k době, kdy to bylo natočené a i nyní tleskám, když se stále lekám. Řekla bych, že i reakce lidí, kteří jsou na jednom místě s VĚCÍ jsou velmi lidské. Vidím u nich strach, obavu, beznaděj, bolest, hysterii, ale také rychlé jednání a ne vždy chytré, ale to je právě na tom to krásné. Vždyť přeci nikdo neví, jak by v danou chvíli zareagoval. Když se díváte na film, tak vás napadají racionální myšlenky. V situaci, v jaké jsou tyto velmi sympatické postavy se asi rozumná rychlá reakce nedá očekávat. Jak říkám, perfektní atmosféra, masky a logické chování lidí.5,80* ()

romajz15

Teda to napětí z toho úplně dýchá. Asi je to nejlepší horor, jaký jsem viděl. Úžasná atmosféra v kombinaci se zlověstnou hudbou vytváří efekt naprostého děsu. Navíc všechna monstra, ve která se Věc přetělí jsou prostě úžasná. Od pulzující koule s psími hlavami až pod lidskou hlavu s pauvoučíma nohama. ()

pravdovravny

Kulervoucá atmosféra, výborný námet, skvelý herci. John Carpenter vytvoril beznádejný, skľučujúci,klaustrofobický horor. Pozrite si tento film až po Vec: počiatok, aspoň nebudete si lámať hlavu celé roky nad určitými vecami odkiaľ sa tam vzali:) ()

bizz_mjc

I po letech film, ze kterého se v (nejen hororovém) žánru dodnes čerpá. A absence ženských "hrdinů" filmu dodává další rozměr. Nej Carpenter a jeden z nej filmů vůbec! ()

lykan9

Naprostá hororová klasika s úžasnou hudbou a výbornými triky. Zajímavé je, že se oproti původní Věci přesunul příběh na Antarktidu. Ale to jen pro zajímavost. Spojení Carpenter x Russell se rozhodně osvědčilo. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)