Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

topi

Kdo neviděl Věc, neviděl horor. Více netřeba slov. Snad jen, že je to nejlepší film od Carpiho. Aspoň teda pro mě. ()

Remedy

Výjimečnost a atraktivita je v tomto případě dána zejména zasazením příběhu do originálního prostředí a také vynikajícím soundtrackem Ennia Morriconeho. Na svou dobu (počátek 80. let) je to hodně krvavé a brutální, což ocení především hardcore fanoušci hororového žánru či skalní fanoušci Johna Carpentera. Já nejsem ani jedno, přesto dokážu ocenit relativní děsivost příběhu i notnou dávku svérázného režijního umu (vzhledem k poměrně dlouhé stopáži u příběhu, který by se dal odvyprávět za 70 minut včetně případné potitulkové scény). Hlavní předností THE THING je bezesporu pozvolné budování napětí, které v kombinaci s již zmíněnou Morriconeho hudbou vytváří dosti nepříjemnou atmosféru. ()

Gorehound

V podstate bezchybný film. Či už zamrznutou, beznádejnou atmosférou, strachom z kozmického neznáma, neistotou, gradáciou deja, geniálnym natočením, hereckým podaním alebo hudbou. Naviac jedny z najlepších praktických FX a masiek všetkých čias. Vôbec nezostárli, práve naopak. V UHD sú ešte odpornejšie, desivejšie a viac neuveriteľné(ako toto spravili!). ()

Hadža

Uprostred mrazivych plani a dechberouci hudby se objevila Vec.John Carpenter natocil jeden s kultovnich horroru,kteremu cas neubira na kvalite.Atmosfera tohoto filmu ma blizko k dokonalosti,prostredi opravdu ponure,Vec muze cihat vsude. ()

El Indio

Už po několikerém zhlédnutí snímku jsem dospěl k názoru, že tento film jako road movie nestojí ale vůbec za nic. Ještě štěstí, že to má bejt horor. ()

Damiel

93 % - John Carpenter prostě v 80. letech na poli béčkových hororů uměl. Věc je šleha, na které hledám výraznější chyby marně. ()

Desperado

Na Vec sa pozerám nostalgicky, už v čase uvedenia filmu spôsobil šok. Carpenter sa vôbec nerozpakoval nad vizuálnou stránkou, našil sem nemálo plasticko-explicitných záberov, ktoré na jednej strane vyvolávajú hnus, no na druhej aj (už) nostalgický úsmev. K budovaniu atmosféry mu samozrejme vydatne pomáha Morriconeho hudba a ústredný motív mi v hlave vždy zaznieva, keď sa ocitám na temných, odľahlých a zasnežených miestach :). Vec nemožno považovať v dnešnej dobe za obyčajný sci-fi horor, aj keď nemal v úmysle sa ním stať. Bolo to čistokrvné béčko, hračka, s ktorou sa majster hrôzy pohral po svojom. Dnes sa na toto dielo môžeme pozerať už ako na kult. ()

Marw

Hudba jedna hvězdička(mám pro ennia Morriconeho slabost). Příběh 3 hvězdy: není to dnešní klasický horor, který je jen o baf litry krve kilo střev - mrtvej (možná) za to jsem rád... ale drsná atmosféra, která se může navodit i normálníma záběrem. Horor není moje parketa. ps. herci průměr. ()

Thomassi

Dnes už kultovní, hodně děsivý, ale hlavně zřejmě nejvíce atmosférický horor. Protože takovou atmosféru, jako je tady, jsem v žádným jiným hororu nezažil. A to jsem jich už pár viděl. Už začátek má grády, a ještě, když slyšíte geniální hudbu od Morriconeho, máte zaručeno, že si to užijete a dokonce i naděláte do kalhot. Režisérsky dokonalé dílo. Díval jsem se na to v noci a skutečně jsem měl nahnáno. Kurt Russell je nemilosrdný ke všem a ke všemu a role mu sedne jak vyšitá. Ale co je tady naprosto úchvatné, je samotná VĚC. Na rok 1982 zatraceně luxusní práce. Slizoun, který by i za 10 let po natočení vypadal pořád výborně. A to vše ještě spojené s mimozemšťany a talířem v ledu. No, nemůžu jinak než mezi 5* a 4*. ()

Vampireman

Král i mých filmových dětských hrůz, který stojí dost stabilně i po čtvrté projekci. Carpenter do toho dal všechno a vznikl tak i režijně broušenej klenot co napíná třicet let po vzniku a co smutně zapadl s Blade Runnerem v peněžním stínu Spielbergova ET. Ale ty voe, veškerý uchopení Věci, gradace příběhu a atmosféry a operace s žánrovými prvky - takhle skvěle sotva jiný "podobný "béčko"" funguje. ()

Helo

I po tý době stále nestárnoucí triky, který pořád i po několika projekcích dokážou postavit alespoň pár chloupků na zátylku. Skvěle napsaný, slušně zahraný a hlavně parádně oatmosférovaný! Spolu s Horizontem události jednoznačně silná inspirace pro Dead Space. ()

MATADOR

Už je to letitý snímek! Má nepopsatelnou hloubku, prostředí a maximální pocit nejistoty! Za ta léta na něm nezestárly ani triky. Věc je snímek, který by měl vidět každý a poznat, v čem tkví noblesa tohohle díla. Díky Carpenterovi za neodolatelně povedený závěr ... a samozřejmě za ... Věc! ()

Quint

Ve své době propadák, strhaný kritikou kvůli přemíře nechutných efektů. Dneska jeden z nejuznávanějších moderních hororů. Věc je mnohem sofistikovanější, než by se na první mohlo pohled zdát. Zápletka s parazitickým mimozemským měňavcem, který se dokáže rozšiřovat jako virus, se ve své době dala brát např. jako metafora na AIDS - nemoc, která se objevila v době vzniku filmu. Identifikovat nakažené mimozemským virem je možné pouze krevním testem. Film explicitně ukazuje hrozivé molekulární transformace, znázorňujících křehkost lidského těla, napadeného jiným organizmem. Na tehdejší dobu úžasné triky se postaraly o to, že to, co jste viděli, mohlo být děsivější než to, co bylo ve vašich nejdivočejších představách. Film také reflektuje odlidštění a rostoucí paranoiu v moderní společnosti. Carpenter bravurně buduje napětí prostřednictvím nenápadných, zneklidňujících náznaků. Ve svých typických širokoúhlých kompozicích chytře pracuje s prázdným prostorem, v němž navozuje neustálý pocit, že něco číhá mimo záběr. Záměrně přitom někdy znejasňuje, z čí perspektivy se na něco díváme. Stupňující se paranoiu mezi postavami, kteří nevědí, kdo z nich je nakažený, navíc umocňuje pocit klaustrofobie a izolace ve stísněných prostorech výzkumné stanice, která doslova mrazivým způsobem kontrastuje s otevřenou antarktickou pustinou. Film je plný drobných, ale zásadních náznaků, kterých si v mnoha případech povšimnete a dáte si je do souvislosti až na několikáté zhlédnutí. Věc (a obzvlášť její paranoidně ambivalentní konec) tak lze díky tomu interpretovat různými způsoby, čemuž se věnuje např. řada video esejí na YouTube, které vás zabaví ještě na několik hodin po skončení filmu. ()

Thewho18

Paráda horor jak má bejt. Napětí od začátku až do konce. Plno záhad a tajemna. Zamrzlý zbytky něčeho v ledu, co objevili norové kdesi na odlehlým místě antarktidy nenechají vaši fantazii v klidu stejně tak jako nejasnej, temnej závěr...žádný hollywoodsky slaďáky, " uvidíme" a hotovo:) Bohužel dnes už takovou věc:) nikdo nenatočí. ()

salalala

Vzhledem k počtu zdejších komentů asi nemá cenu se moc rozepisovat. Naprostá paráda a film s jednou z nejhustších atmosfér, co jsem kdy viděl. Carpenter stvořil legendu, která stárne jen minimálně. Mám ale dojem, že účelem Věci není se bát (od toho je tu Halloween), ale spíš se občas tak příjemně leknout. Já se teda lekl pořádně jedinkrát (při zkouškách krve), ale stálo to za to, skoro se mi zastavilo srdce z toho. Je to opravdu povedená záležitost s asi nejlepším výkonem Kurta Russella vůbec. Je škoda, že se nenechával zarůst častěji, propůjčuje mu to takové charisma, které normálně tolik nemá. I ostatní herci strašně fajn, ale už ne tak výrazní. Perfektní atmoška, hudba, režie, strhující tempo. Mrzelo mě akorát, že si to celé neudrželo takový drive jako v úvodní scéně se psem, pak by to byla úplná bomba. Trošku mi vadily taky lehce přehnané hardcore efekty s Věcí, které mi přišly malinko zbytečné. Kdyby to bývalo mělo hodinu a půl, taky by to nebylo na škodu. Jinak ale absolutní klasika. 85% ()

JohnMiller

bezpochyby je tento film najlepším hororom v dejinách kinematografie, aspoň pre mňa, Takú atmosféru beznádeje, strachu, a nedôvery som ešte nevidel. Nikto nikomu neverí, nikto nevie kto je tou vecou už strávený , a pomoc je v nedohľadne. Kurt Russel podľa mňa vo svojej životnej role. Vynikajúca réžia a kruto vládne efekty iba posilňujú film v mojej top priečke. ()

Colonist

Konečně jsem se dostal k tomuto legendárnímu filmu. KONEČNĚ! Atmosféra je zde opravdu výborná! Dusná, klaustrofobická, mrazivá. Velká porce napětí. Skvělý výkon Kurta Russella a poměrně překvapivý konec (já čekal, že se ještě něco stane). Skutečně kvalitní a skvělý film. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)