Unesený let

Let KA29 počas sedemhodinovej cesty z Dubaja do Londýna unesú, a Sam Nelson – úspešný korporátny vyjednávač – sa pokúsi na záchranu cestujúcich využiť svoje profesionálne schopnosti. Vyplatí sa mu risk, alebo ho zničí? (Apple TV+)

Kopi1

Velmi solidní drama, které graduje s každým dílem. Na každý díl jsem se těšil, dobré výkony a dobrá promyšlenost na obou stranách. Jediný, co mi chybělo na konci, bylo dořešení různých dílků (co se s každým stalo). Jinak příjemná novinka, která stojí za zhlédnutí. ()

derek007

Některý seriály mají problém být v určitých okamžicích normální a musí tak vymyslet něco, co divákovi vyrazí dech, aby si řekl: no tak to jsem vážně nečekal. Přesně takovej pocit mám z konce jinak slušně se vyvíjejícího seriálu, kterej není ničím moc speciální až na to, že z únosců jde asi stejnej strach jako z naší uklízečky, když si neuklidím v pátek ze stolu (jako trochu strach z ní mám, ale ne moc). Idris ok. ()

Rockerman

Překombinované, přehnané a značně nevěrohodné, ale zatraceně dramatické a napínavé. Britské multikulturně barevně pestré a genderově vyrovnané obyvatelstvo na nejvyšších místech už nepřekvapuje. ()

Hapretor

Idris byl v pohodě ... jinak ho jako herce fakt nemusim ... dějově ok ... ke konci však blbé a spíš neuvěřitelné ... nehledal sem chyby ... jen vypnul mozek ... ale konec je fakt mimo ... měli to udělat jinak, lépe a reálněji ... na zabití času však plně dostačující ... ()

KiiWi

Na něco takového jsem dlouho čekal, a jsem rád, že jsem se dočkal. Navíc s mým oblíbeným hercem v hlavní roli. Žádný přiblblý akčňák s nezničitelným hrdinou, který dokáže letět na křídle letadla, ale poměrně skvěle odvedená spíše psychologická mini série. Jen škoda toho konce. Nemám rád ustřihlé věci, kde není dál ukázáno, co následovalo. ()

kondor77

Idris Elba je příkladem charismatického herce, který hraje jen svou "přítomností", podobně jako Anthony Hopkins či Rudolf Hrušínský. A proto je škoda, že přijal roli v takto mizerném multikulturním seriálu, který pobaví až posledním dílem. ()

Daiker

Opět se Apple vyznamenal..... Únos letadla je od začátku až do konce napínavá adrenalinová jízda. Vše je dokonale zahrané, postavy sympatické. Samotné scény v letadle a komunikace mezi cestujícími byla nervy drásající podívaná. O šokující zvraty jsme taky nebyli ochuzeni. Opět se vyplatilo mít jen 6 až 7 epizod. Nemám co vytknout, snad jen že v reálném světě by se letadlo nedostalo nad Londýn.... ()

Hpatrik

Trošku natahované, scénář není nejsilnější, pár věcí co nedává úplně smysl a Idris Elba v jeho obvyklé herecké poloze. Finále solidní, ale čekal jsem trošku větší drama. Mírná spokojenost. ()

E lan

Ohromně jsem se bavil! Výborná atmosféra, prostředí a hlavně herci. Dost drsný příběh, který v několika momentech překvapí a na závěr doslova přiková k obrazovce. A to jsem přesně od tohoto seriálu očekával. Super. ()

movemat

Na jednej strane súhlasím s tým, že sa z toho dalo vyťažiť viac, no na druhej strane sa musím priznať, že som všetky časti zhltol na jeden šup, čo by som nedokázal, ak by ma to nebavilo. Najviac iritujúce na všetkom bola absencia strachu a rešpektu z únoscov. Váčšinu času mi to pripadalo ako výlet lietadlom neposlušných študentov a ich učiteľov, ktorí ich musia stále kontrolovať a občas na niekoho zakričať, aby si aj tak robili čo sa im zachce. SPOILER >> V konečnom rozuzlení ich slaboštvo síce dáva zmysel, ale počas sledovania to prekáža << SPOILER. Idris Elba skvelý. Záverečné časti v luxusnom tempe. Celkovo síce žiadna senzácia, ale spokojnosť. ()

luthy

Kazdou castou je to lepsie a lepsie, napatie a vkuse sa nieco deje, nema to mrtve chvile. Urcite sa najdu niektore nelogicke veci a trosku otvoreny koniec zamrzel. Osobne si neviem predstavit dalsiu seriu, i ked to, co sa odohralo na zemi nie je vobec uzavrete, ale asi to tak ma byt. Nuz nechajme sa prekvapit s cim tvorcovia od Apple pridu :) ()

papilon395

Bezva minisérie o únosu britského letadla na cestě z Dubaje do Londýna. První díl mi vyrazil dech, ale nebylo mi jasné, o čem může být dalších šest pokračování. Ty jsem pak dala v rychlém sledu. Už dlouho jsem nezažila tak strhující akční podívanou, která mě doslova přikovala do sedačky. Idris Elba je novodobým Brucem Willisem ze Smrtonosné pasti. ()

celticek

Tak se hezky uklidníme. Zase taková pecka to nebyla. Elbu mám rád, ale tady mi připadalo, že přehrává. Únosci byli neskutečně benevolentní + hloupí. To vím i já, že se musí kapitán nahlásit věži v každé zemi, kterou letadlo prolétá!:) Slepé náboje taky nebyl moc "bright" nápad. Cliffhangery nefungují. Suma sumárum - další průměrný seriál. Edit: slabší než průměr:) ()

Brooks

Orgastický rozbeh. Prvé tri diely sú dravé, dynamicky zostrihané a v scenári pokladajú zaujímavé otázky, na ktoré sľubujú ešte zaujímavejšie odpovede. Každá jedna postava je skvele obsadená a baví skúmaním jej osobnosti a zapojením do nepredvídateľného deja. Ale v druhej polovici, keď začali odhalovať odpovede, moje dojmy opadli. Veľa nelogičností, béčkové zvraty, nulová uveriteľnosť celého diania, naťahované finále. Cítiť z toho trochu premárnený potenciál. Medzi 3* a 4*, ale zaokrúhlim nahor kvôli cool formálnej stránke. ()

Mamlas

Seriál typu, že v prvním díle vznikne problém, v posledním to nějak pateticky dopadne a ty díly uprostřed jsou víceméně zbytečná vata, kdy můžeme sledovat, v tomto případě, trampoty lidí na palubě uneseného letadla. Byl by to dobrý, průměrný jeden celovečerák se stopáží 90 minut. (32%) ()

koty2201

Úprimne nerozumiem niektorým tým miestnym recenziám, ktoré hovoria aké to bolo hlúpe, nelogické a vlastne úplne priemerný triler o únose lietadla. Ja na to hovorím len toľko, že títo ľudia sú pravdepodobne väčší odborníci na realistické vyobrazenie únosu lietadla, ako by som si myslel. A je škoda, že to s tvorcami seriálu nekonzultovali. Druhá možnosť je, že títo konkrétni diváci sledovali Hijack so štupľami v ušiach a klapkami na očiach, pretože vyčítajú nelogickosť momentov, ktoré seriál jasne vysvetľuje, že prečo sa deje to, čo sa deje. Naopak, osobne si myslím, že ide o úžasný seriál a dovolím si tvrdiť, že premakanejší a lepšie natočený nervydrásajúci triler na túto tému som ešte nevidel. Áno, určite má seriál nejaké tie muchy, ale tie silné emócie a napätie, ktoré do vás tepe od začiatku až do konca a tie zvraty sú výborne napísané. Práca s niektorými postavami nebola dotiahnutá do konca, ale budiž. Je to škoda. Pre mňa je najväčším záporom seriálu asi to, že koniec je na môj vkus príliš otvorený a množstvo dejových liniek seriál neukončil. Ak sa dočkáme odpovedí na dosť podstatné otázky v 2. sérii, tak budem len rád. Ale ak to ostane miniseriálom, ako to tvorcovia pôvodne zamýšľali, tak je to blbé takto ukončiť. Nebudem spoilerovať, len naznačím, že osud vzťahu hlavného hrdinu voči jednej osobe je neznámy. Dokonca aj osud záporákov, vzhľadom na to o akú nebezpečnú skupinu ide. Herec Idris Elba ako hlavný hrdina Sam Nelson je famózny a takéto role mu dokonale sedia. Hrá muža, ktorý "bojuje" o svoju rodinu a v práci je dobrým vyjednávateľom v rámci nákupov firiem a svoje schopnosti vyjednávať využíva počas celého seriálu na komunikáciu s únoscami. Taktiež musím pochváliť predstaviteľov všetkých zločincov v lietadle aj mimo neho, pretože tiež si to za ich výkony zaslúžia a to konkrétne Aimée Kelly, Neil Maskell a herca, ktorého meno som nenašiel, ale stvárnil holohlavého väzňa, ktorého prepustili. Technicky je Hijack skvelo natočený, či už z hľadiska kamery, scenáru, hudby a tak ďalej. Všetky tieto prvky veľmi dobre vykresľujú jednotlivé napínavé momenty a ako som už spomínal, aj jednotlivé dejové zvraty, ktoré sú prítomné až do konca. Jediné čo sa mi v technickej časti nepáčilo, bolo CGI okolo pristávania lietadla na dráhu na letisku a predtým jeho nízky prelet nad domami. Ale viem to tvorcom odpustiť vzhľadom na to, že zrejme šetrili na rozpočte. Takže tento seriál vrelo odporúčam všetkým milovníkom akčných trilerov. Hijack je príjemným prekvapivým počinom na službe Apple TV+, ktorá má na konte viacero zaujímavých zárezov vo svojej ponuke. ()

XXXXXXXX

Docela škoda, že to nesmrskli do 4 nabitých dílů. Takhle byly poslední 2 díly kulervoucí, ale na prostředku bylo docela dost vidět, že je tak do počtu. Plus po dokoukání zůstalo docela dost nezodpovězených otázek. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD