Silo

• USA Silo

V zničenej a toxickej budúcnosti žijú tisíce ľudí v obrovskom sile hlboko pod zemou. Po tom, čo jeho šerif poruší základné pravidlo a obyvatelia záhadne umierajú, začne strojníčka Juliette odhaľovať šokujúce tajomstvá a pravdu o sile. (Apple TV+)

vobrn

Skvělá předloha//zápletka a vynikající kamera. Bohužel utahaný děj a větší důraz na inkluzivní obsazení, než na herecké kvality a technické detaily. Tři hvězdičky, ale spíše 2,5. Prostě klasika Apple TV+. ()

TheSecond0ne

Postapo fanoušek si dokáže smlsnout nad pocukrovaným námětem zahrabaného uzavřeného prostoru spojeného se záhadami, které první díl odhalí a postupem času se je snaží malými krůčky poodhalit vstříc polootevřenému konci, který někteří opravdu přemýšlející dokáží odhalit po prvním dílu. Z tohoto důvodu nemohu ocenit tento pokus o adaptaci knižní předlohy, která bude mít jednoznačně více prostoru na všechny postavy a jednotnou zápletku napříč samotným dílem. Hlavní záporná postava je taktéž cítit na sto honů a i přestože jsem chvílemi o svých instinktech pochyboval, vždy jsem docílil ke stejnému závěru. Otřepaných klišé tu nalezne divák mnoho a jediné zajímavé postavy, u kterých doufá návrat nebo alespoň důstojný konec, prostě zmizí ze seriálu. Hlavní herečka R. Ferguson hraje all the time naštvanou omylem dosazenou šerifku, která, aby docílila zdárného konce, by ani nemusela býti šerifkou. Polovina záhad nemá vysvětlení, ale druhá série je odkryje a bojím se, co z toho vyleze, protože by to šlo předpovědět už nyní.  Celkově se jedná o nadhodnocené scifi, které sledujícího chvílemi unudí k čištění mimo jeho uzavřený prostor. 3/5, realita 2,5/5 ()

fikee

Já moc nevím, přečetl jsem knihy a jako fan service je seriál moc pomalý, nejspíš bych rychleji přečetl knihu než zkouknul seriál a ten nic nového než doslovnou adaptaci nepřináší. Takže jsem to po třech dílech vzdal. Pro lidi, co se štítěj knížek asi dobrý, řekněme *** až ****, ale jak říkám: knihu přečtete rychleji a ilustrace ve vaší hlavě bude vždy lepší než cokoliv co vám nabídne seriál. ()

kosacOne

Všichni na to pějí ódy. Nicméně fanoušek Falloutu zíve nudou a to doslova. Polskou Sexmisi jste viděli? :) Dost průhledný děj, zbytečně dlouhé. ()

naytsirk

Za začátku jsem byl nadšený, podobně jako u Vychováni vlky…Ale postupně to ubíralo na zajímavostech a štvala mě ta očividná snaha natahovat to pokud možno do nekonečna…. ()

Thalin

Podobné seriály mě obvykle dost baví a Apple tv už párkrát ukázalo, že jim podobné věci jdou (třeba See). Hlavně jsem ale doufala, že oproti knize, která mě moc neuchvátila (zbytečně zdlouhavé popisky a víc otázek než odpovědí) mi třeba seriál nabídne víc. Ostatně, některé seriály zabodovaly, i s mizernou knižní předlohou (třeba předloha k The 100 je příšerná a seriál z ní jen lehce čerpá) . Ale nestalo se. Stejně jako kniha vám seriál skoro neukáže, jak se žije v silu a jak a hlavně proč tam vše funguje a na základě čeho fungují zákony. Například, proč je vůbec nutné čistit? Aby viděli ven, kde stejně nic není? A proč už dávno nepřišli na lepší způsob? Dozvíte se akorát pár technických nesmyslů, které vás nezajímají. Postavy jsou víceméně ploché a nudné. Představitelka Jules se snaží, ale připadala mi podobně prázdná, jako ta knižní. Ani seriál se zkrátka moc neobtěžuje divákovi cokoliv vysvětlit. Naopak, otázky přibývají a tak jde spíše o roztahanou detektivku než o nějaké scifi. Základní zvrat diváka asi napadne mnohem dříve než samotné postavy. Vizuálně to vypadá celkem dobře. Zašedle a ponuře, ale dějově to vcelku pokulhává a tak to, stejně jako kniha, spadá spíše do průměru. A stejně jako kniha mi to přišlo zvláštně neuspokojivé. ()

lorddrizzt

Skvělý seriál podle neméně skvělých knih. Knihy jsem přečetl jedním dechem, seriál se až na některé menší detaily docela věrně drží předlohy (alespoň to důležité). Myšlenka je výborná, neotřelá a už se těším na další série. ()

stret

Plne nelogickosti. Ludia sa nemali dozvediet "PRAUDU", ktora vlastne je taka, ako je ta oficialna - svet mimo je neobyvatelny. System siel po "artefaktoch", ktore neboli nicim inym, nez historiou. Niekto sa bal revolucie, ktora bola nezmyselna - kedze priestor mimo sila je toxicky. Nevadi mi, ked ma tahaju za fusekli. Vadi mi ked je ten system nelogicky. Ackove prevedenie, beckovy scenar. ()

Prck4

Celkově nadrůměr. Krimi scifi-drama s postapokalyptickým nádechem je dobrý námět, slušně zpracovaný. 3,5 pračky whirlpool. ()

TommyC94

Nejsem skoro vůbec na scifi nebo fantasy a seriál, který má děj jenom v podzemí v obrovském silu, ale toto je skutečně lahůdka. Vlastně jsem se na to podíval z důvodu, že je to postapo. Ale první a druhý díl mě natolik chytil, že jsem celou řadu projel za dva dny. Od čtvrtého dílu napětí lehce kleslo, ale poslední 3 díly opět nabralo to správné tempo. Hudba skvělá, do příběhu záhad minulosti lidstva se skvěle hodí. Nápad o oknu, které populaci ukazuje svět mimo silo je dost dobrý. Dost mi seriál přípomíná náš skutečný svět ohledně celosvětových lží a manipulací světových elit, ale pořád v zárodku a Silo může být jedna z podobných variant daleké budoucnosti lidstva. ()

Hexx

Dávám pět, ale myslím čtyři, přesto těch pět si chci obhájit. Dějové linie nepostupují do temných zákoutí, kam nemůžeme vidět, i když na druhou stranu otázek je víc než by mohlo být zdrávo. Mohlo, ale nakonec tomu tak není, protože hlavní problémy, kterými se jednotlivé díly zaobírají, jsou dostatečně přesvědčivé s tím, že nakonec na ty všechny ostatní otázky přeci jen možná dostaneme v budoucnu odpověď. A já doufám, že ano. Už závěr naznačil, že tomu tak vskutku může být. Samotný průběh je převelice "zábavně" podaný, je skvělé sledovat tak mistrně rozvíjející se děj, který je čím dál tím více protažen skrze tendenci mimo Silo, avšak stále zůstává hlavní otázka, tedy aspoň pro mě: Proč je potřeba bránit žití mimo silo. To mi zatím hlava nebere. Na druhou sérku se těším z celého srdce. ()

Eridan_

Chvilku mi trvalo, než jsem se zakoukal a našel sympatie k hlavní herečce, ale je to tam. Dobře zpracovaná knižní předloha - některé okamžiky byly dokonce pusobivější než v knize. Plot se hezky odvíjí, nikam se nespěchá a to mi vyhovovalo. Dostatek akce a dramatičnosti bez přebytečného násilí a sexuálních scén. Tady to prostě táhne příběh a hlavní hrdinka. ()

PaTa.Freya

Úplně vidím Fallouta a příběh odehrávající se uvnitřu nějakého zpropadeného elitářského Vaultu. Já si to rozhodně vychutnal a chystám se na knižní předlohu:) ()

Challengerr

Sám o sebe je seriál dobrý, 90%, ale ak si to porovnávam v hlave s knižnou predlohou, tak niektoré veci sú zbytočné a samé o sebe mi znižujú dojem, o tom je atmosféra sila, že nie každý detail človek musí nutne vedieť, inak to stráca napätie, tú auru tajomna a neznáma. ()

radjur

Hrůza, klasický ojeb, vyhozených 10h života, aby člověk zjistil kam vede ten tunel dole (což bylo celkem jasné hned jak se objevil ... Na začátku vás navnadí a pak v každém díle pustí kousek informace a zbytek vyplní zdlouhavým nesmyslným blátem, který vám je k h.... a na konci zase zvrat, nová informace, která se bude řešit prvních 5 miunt dalšího dílu....  Protože je každý díl jak podle šablony, stačí se podívat z každé epizody na prvních a posledních 5 minut a vše co potřebujete se dozvíte. A i přesto zjistíte, že i zkráceně je to ztráta času.   zlatá Sexmise ()

lupulus111

Krásně předvedená adaptace knihy. Jde vidět, že pro team Applu to byl opravdu lovebrand a rukou původního autora se nechali silně inspirovat. Ačkoli se jedná o adaptaci, svůj autorský a oproti knížce rozlišný vypravěčský styl jde vidět. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD