Buffy Summersová je typická americká stredoškoláčka zaujíma sa predovšetkým o nakupovanie, večierky, roztlieskávačstvo, filmy a podobné veci. Jedného dňa však stretne čudáckeho muža menom Merrick Jamison-Smythe, ktorý jej oznámi, že v skutočnosti je zabíjačkou upírov a má sa už konečne ujať svojej funkcie. Buffy si spočiatku myslí, že je absolútny blázon. Nepresvedčí ju ani to, že má skutočne čarodejnícke materské znamienko. Merrick ju teda vezme v noci na cintorín, kde z hrobu nedávno zosnulého spolužiaka Roberta vylezie prvý upír. Z ďalších vychádzajú iní a útočia. V Buffy sa prebudia tajomné sily, úspešne sa s nimi pobije a jednu upírku sa jej dokonca podarí usmrtiť orezaným kolom priamo do srdca. Na Merrickových slovách skutočne niečo je. Situácia hustne. Najprv zmizne jej spolužiačka Cassandra, neskôr aj ďalší študenti, ktorých neskôr nájdu mŕtvych s dvoma rankami na krku. Situácia je čoraz hrozivejšia, a tak sa Buffy , hoci sa tomu bráni zo všetkých síl, musí stať skutočnou zabíjačkou upírov. Svojimi schopnosťami dokonca prekvapí aj frajerského školského krásavca Pikea. Proti Buffy však stojí sám vodca upírov Lothos a dievča musí vynaložiť všetky sily, aby zlo porazila. Napriek početnej povahe upírov v rozhodujúcej bitke porazia a v záverečnej televíznej reportáži už celá príhoda vyznieva skôr ako groteska... (oficiálny text distribútora)

Monisek

WTF bylo mé nejčastější "slovo", které jsem si při tomto filmu říkala. Na seriál jsem nikdy moc nekoukala, ale i těch pár dílů bylo lepších, než tohle :-) Strohé dialogy, které naprosto nic neříkají, hloupé scény a ještě hloupější herecké výkony! Tu jednu hvězdičku dávám za pár dnes již známých jmen. 25% ()

pend

Horror ani náhodou, komedie spíše nechtěná. Něco jako do Beverly Hills 90210 přijeli upíři a mají z toho děsnou legraci. ()

Kissak

Tenhle film jsem chtěl vidět hlavně kvůli mladičké Hilary Swank a pokud to člověk bere jako komedii není to tak hrozný film jak většina lidí píše. Je tam k vidění pár mladých herců ze kterých se později staly hvězdy a jako nenáročnou zábavu na večer k pár pivům a dobré večeři to celkem beru. ()

Mr.Ondras

Tento film nebyl uplne hrozný, proto dávám 2 hvězdy a ne jen jednu, jak jsem původně chtěl. Ale tento podprůměrný film dal vzniknout skvělému seriálu, kterému nejen davam 5 hvězd, ale mám ho i v oblíbených. Takže nakonec jsem rád, že film vznikl. ()

GianniP

Bral jsem to v prvé řadě jako parodii a ne jako horor a s tímhle přístupem mě to i celkem pobavilo. Do jisté míry musím souhlasit s uživatelem klokyn. Hezké byly i proslovy v závěrěčných titulcích: "Myslím, že studenti získali velmi cennou zkušenost, kromě těch mrtvých samozřejmě" nebo "Měli takový dlouhý ostrý zuby a kousali a trhali, myslím, že to byli republikáni." ()

Mire

Pozrel som ti to viacmenej zo zvedavosti, lebo rovnovemnný seriál som mal rád a mám rovnaký názor ako väčšina tu hodnotiacich - je to bohužiaľ podpriemerný film ktorý dal základ na vznik skvelého seriálu. Nič viac. Efekty horšie ako v prvej sérii seriálu, Kristy Swanson ako Buffy nie je úplne márna, ale samozrejme nerobí taký dojem ako jej neskoršia nástupkyňa a ten zvyšok nemá zmysel rozpitvávať. ()

seba

Co to mělo být ??? Horrorová komedie?? Nebál jsem se, ani jsem se nesmál. A herecké výkony. Spíš parodie na herecké výkony a to včetně Rutgera Hauera a Donalda Sutherlanda. Těm snad někdo mířil pistolí na hlavu když podepisovali smlouvu na tenhle hodně špatný film. ()

route60 odpad!

Trapárna kterou by bylo dobré zakopat a tvůrce odstranit je neskutečné kolik dobrých hercú se sešlo při této hlouposti ()

inuisibilis

Je opravdu působivé kolik známých tvářích se v tomhle filmu vyskytlo :) Mé pocity byly smíšené. Jedna strana křičí znechuceností a druhá docela spokojeností. Proto se rozhoduji pro *** hvězdičky :) Film drží na dně vcelku špatný scénář a chabé až paralyzující herecké výkony. Pokud by se tyto dvě důležité věci lehce, no raději více upravily film by dosáhl většího ohlasu jak u fanoušků tak i u silných kritiků :) Za mně *** hvězdičky :) ()

Omladina na lovu duchů i upírů

Omladina na lovu duchů i upírů

27.05.2009

Krotitelé duchů a Buffy se vrací na filmová plátna. Jak se prozatím rýsují plány na jejich comebacky? Začněme dobrými zprávami: Ghostbusters 3 se začnou zřejmě natáčet už na přelomu tohoto a příštího… (viac)