Českému lvu je 30 let. Slavnostní předávání výročních cen České filmové a televizní akademie bude letos nejen oslavou filmu, jeho tvůrců, ale zároveň ohlédnutím za minulými ročníky. Šanci na zisk skleněné trofeje mají v 19 statutárních kategoriích tvůrci 32 filmů a televizních děl s premiérou v roce 2022. Hlavním průvodcem přímého přenosu z Dvořákovy síně pražského Rudolfina bude opět Jiří Havelka. (Česká televize)

Vajonek

Myslím, že večer to byl poměrně důstojný. Líbila se mi doprovodná hudba, úvodní "klip" s postupně rostoucím a s filmovými postavami se potkávajícím Jiřím Havelkou, líbilo se mi např. také, jak byla v průběhu večera řešena připomínka filmových tvůrců, herců a dalších, kteří nás v uplynulém roce opustili. Zajímavý a hodící se k třicetiletému výročí předávání cen byl nápad zapojit moderátory uplynulých ročníků. Ráda jsem si zrekapitulovala, kdo se této role v minulosti chopil, zkoušela vzpomínat na jejich často hodně odlišné styly (u projevu Martina Zbrožka jsem např. zažila zajímavý přerod od pocitů sympatie až údivu nad tím, že se za ty roky Zbrožek přece jen docela posunul, případně se posunulo moje vnímání dobrého a vtipného moderování, k pocitům, že nee, ono se to zase tak nezměnilo a jsem ráda, že časy jeho poletování na laně nad pódiem jsou už pryč). Chtělo by to ale asi nápad s moderátory více rozpracovat, dotáhnout do konce - takto působilo jejich střídání často dosti zmateně, některé ceny stejně oproti úvodnímu osvětlení role moderátorů nepředávali oni a místo toho se pouštěli spíše do toho moderování, takže Jiří Havelka se mnohdy už jevil, jako že je tam vlastně trochu navíc. Osobně bych asi nechala jeho předchůdce, aby si prostě v průběhu večera předávali moderátorskou štafetu a ceny jako takové by klasicky předával někdo jiný. Už tradičně mi (alespoň u těch hlavních cen za nejlepší herecké výkony, film, režii, kameru...) chyběly ukázky z nominovaných filmů. A celé to bylo šíleně dlouhé, takže s postupujícím časem bohužel už i trochu nudné. Celkově ode mě za 60 %. ()

FOCKE_WULF

Můj jezevčík to po 40 minutách vypl a radši si zahrál Resident Evil 5. Nejsem si jistý, jak moc tyto ceremonie komunikují s běžným divákem. Chápu ale, že umělecká komunita toto miluje - emoce & červené koberce. ()

papilon395

Pro mně důstojný a milý přímý přenos. Líbila se mi předtáčka, komentáře střídajících se průvodců, komorní hudební doprovod i dojemné okamžiky celého večera. ()

PAVLIS

Nápadité úvodní spojení v minulosti oceněných filmů, pár emotivních a vtipných chvilek a potenciálně dobrý nápad se střídáním moderátorů posledních 30 let (který ale moc nevyšel). Jinak ale hlavně úmorný maraton děkovaček. Lev v této podobě kamery a diváky vůbec nepotřebuje. ()

Lukes15

Hezky vymyšlené bylo to, jak se na pódiu prostřídala většina moderátorů předešlých 30 Českých lvů. Super bylo taky úvodní video. Bohužel neodhadli, jak dlouho jim to bude trvat, tak Viktora Preisse s Martinem Dejdarem na konci úplně utnuli (což bylo do očí bijící, když tam před nimi Martin Zbrožek mluvil tak dlouho). Možná by to příště chtělo míň děkujících, kdy u jednoho filmu řeknou 4 ocenění lidé úplně to stejné, a na druhou stranu víc ukázek z filmů. ()

meda2016

Jako obvykle měli průvodci dojem, že tento večer je potřeba exhibovat. Občas mně zatrnulo ale jen Zbrožek se stal trapným účastníkem veřejného přenosu. Vůbec by mne nezarazilo, kdyby jej za úlevného smíchu publika odvlekli čtyři silní zřízenci. ... Večer patřil oceněným, ti měli jediní právo zdržet se na pódiu. ... Hudební doprovod orchestru perfektní. ... Výběr pohledů do hlediště nedostatečný - proč stále ti stejní? ... Vydržel jsem do konce, cenu jsem za to nedostal. ()

flakik

Havelka je hodně mizerný moderátor a velmi nemile překvapila ve své době skvělá, Markéta Irglová, která vypadala a zpívala, jako by ji někdo týral nebo tam byla za trest. Od 30. výročního ročníku se čekalo mnohem víc, než tahle utahaná nuda. ()

blbina odpad!

Ano takže reklama na drahé hodinky je a kolikrát ten kokot je ukazuje tak, že............mno, co dodat, Bouček je nuda. Neumí nic!!!!! ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky