V roce 1820 táhne skupina lovců, vedených fanatickým kapitánem Henrym (John Huston), syrovou Severoamerickou přírodou loď k zátoce. Cestou napadne nejsilnějšího lovce skupiny Zacharyho Basse (Richard Harris) medvěd a vážne ho zraní. Muži zanechají umírajícího lovce v divočině a vydají se dále na cestu. Díky své síle, schopnosti přežít v divočině a myšlence na rodinu dokáže Zachary nemožné - přežít. S ručně vyrobeným oštěpem, oděný v kůži se vydává po stopách lovců. Lovci doufají a věří, že se uzdraví. Zack jim dává naději a sílu. S tím však naprosto nesouhlasí kapitán Henry... Drsné dobrodružné drama s netradičním koncem natočil v roce 1971 režisér Richard C. Sarafian. (sud)

Kangaxx

Tento film mal neuveriteľne zvláštnu dobrodružnú atmosféru a mnoho emotívnych prírodných záberov. Preto nemôžem dať menej ako 5*. ()

vitekpe

Na film jsem narazil nahodou, diky odkazu remaku Revenant. :) Film neni spatny, ale Revenant je lepsi, rekl bych. Tohle mi prislo feelingem celou dobu trosku jako Osada havranu... ;) ()

Han22

Revenanta jsem sice neviděl, ale ten příběh (i skutečný) mě fascinoval a tak jsem se na tenhle originál opravdu těšil.  Taky proto, že jde o dobrodružný western z dob divokých traperů a indiánů jak o nich psal Karl May. Výsledek je ale kruté zklamání. Atmosféra je na jedničku - krásná příroda, kamera, hudba, oškliví špinaví trapeři, polozvířecí hrdina (skvělý Harris). Jenže u příběhu jsem doslova chcípal nudou. Místo napínavého survivalu a soustředění se na lovce ponechaného na pospas po útoku medvěda film skáče sem a tam jak zajíc. Zbytečné nezajímavé flashbacky, neotitulkovaní indiáni a nekonečné putování party magorů, co divočinou táhnou loď. Ve výsledku je hrdina někde na pozadí jako by jeho příběh režiséra vůbec nezajímal.  Napětí a příběh na nule a táhne se to, jak kdyby to mělo 3 hodiny. S odstupem cca 2 hodin 2*, ten film si tu třetí prostě nezaslouží. ()

Teg

Perfektní. Mám rád tyhle netradiční westerny, jako třeba Jeremiah Johnson. Velice sugestivní a přesvědčivé. Zvlášť první polovina. ()

Prochy38

Velmi silný příběh. Dostal jsem se k tomu díky asi připravovanému remaku. R. Harris skvělý. Dost mě zaujal medvědí útok, ten byl na rok 1971 dost impozantní. Moc hezky natočeno. Někde jsem četl, že to možná bylo i podle skutečných událostí, ale to bych nechtěl fámovat. Moc se mi to líbilo. Spokojenost! ()

Mikino00

Všechno je to sice velice obdivuhodné, co dokázal tento člověk, ale film se velice táhne a postrádá silnější emoční motivy či vyhrocenější situace. Harris nikdy nebyl nijak extra herec a tak to povětšinou stojí na Hustonovi s nepřehlédnutelným kloboukem. Ač příroda i kostýmy vypadají skvěle do příběhu jsem se neponořil a trápil se při sledování. ()

Hapretor

Nic se tam neděje, a přesto jsem na to čuměl s otevřenou hubou. Nevěřím, že by to doopravdy takto někdo zvládnul, ale příroda je super, ukázka zálesáckých dovedností neméně. Pozn. Je s podivem, že jeden člen výpravy, který má dostatečně velké IQ na to, aby se nechal skoro zabít medvědem, pak rezignuje (zahrabe se do země-doslova) a už se dál nechce vláčet s !lodí na vozu!, kterou parta s ještě vyšším IQ vezla k řece, moři??? - aby pak odpluli do ..... ! - No, složitěji a debilněji to už nešlo. Nejlepší z celého snímku je pak jeho pohled při proslovu náčelníka kmene. ()

Heavyman

Nehorázně nudný snímek. Zachruňuje ho hlavní hrdina, překvapivě však nemá mnoho prostoru.Neustále se přesouvající pidiloďka a projíždějící indiáni okolo, kdy občas nějaký padne do louže je největší náplní filmu. ()

MickeyStuma

Lovce Zacharyho Basse napadne medvěd, který ho vážně zraní a přáteli je zanechán v divočině v domnění, že to stejně nepřežije. Drsný příběh o přežití v drsných podmínkách na divokém západě, kde si hlavní roli střihl Richard Harris a vskutku bravurně. Nebezpečí nejen od divoké zvěře a indiánů, ale i od nepřízně osudu. Putuje sám v zimě a vlhku, musí jíst syrové maso od zvířete uloveného vlky, musí přespávat ve všem možném aby neumrzl, zkrátka se snaží přežít za každou cenu. Moc se tady toho přirozeně nenamluví, ale po dějové stránce z toho i tak mrazí. Naprosto neuvěřitelný příběh stojí hlavně na výkonu Richarda Harrise a ten si s tím poradil velice dobře. Velmi zajímavý je na celém příběhu konec, který je zcela jiný, než jak by mnohý divák očekával. Je to tak i k zamyšlení nad charakterem a cítěním této postavy, kterému se podařilo přelstít smrt. Nejedná se tedy úplně o tradiční western či kovbojku, ale i tak snímek dokáže upoutat pozornost. ()

Colour

Muž v divočine sa snaží pôsobiť napäto a dobrodružne, no sám sebe škodí či už zopár retrospektívami (svojím spôsobom boli potrebné - bez nich by sme o hrdinovi nevedeli zhola nič a ak tvorcovia chceli, aby sme fandili neupravenému trhanovi, museli dačo vymyslieť), ktoré spomaľovali napätie, alebo rýchlemu letu času. Chýba mi viac napínavých stretov zo začiatku, kedy bol príliš bezbranný. Príroda je, samozrejme, krásna, dobrodružstvo je tu pekne načrtnuté, atmosféra by bola bez retrospektív veľmi slušná, bavila som sa. Posledná bitka s Indiánmi bola vynikajúca, no celkovému rázu filmu čosi chýba. 69% ()

Kulpotavs

Toš pičo, banda chlapů tahne po divočině na kolech loď jak kráva a chlapa, kterého napadne medvěd nechají napospas osudu , aby se s ním nemuseli tahat a dál tahnou tu kurevsky těžkou loď a na ni svého dementního kapitána. A aby toho nebylo málo, tak ten chlap, kterého tam nechali, si olíže rány a snaží se je dohonit .... no a když se mu to konečně povede, toš si vezme svoji pušku a řekne, že jde dom . ()

CRYPT

Film mne moc nenadchl, takovej navýraznej, ale musím uznat že na tu dobu pěkně natočeno. Příroda krásná. Taková zajímavost většina herců už je po smrti, tak nostalgicky zavzpomínám... ()

Der Jaaasne

Zvoleny namet bol riadne v pohodke, hodnoteniu filmu vsak uz nepomohlo jeho tzv. dotrtkane spracovanie. Parkrat som sa poriadne prikosil-zhliadnuc nerealne. ()

blondboss

Tak už presne viem, na základe čoho vznikol Revenant. Toto je klasické dobrodružné dielo, ktoré oplýva neopakovateľnou atmosférou divočiny, ale zároveň trpí silným béčkovým až televíznym feelingom. Striedajú sa tu silné momenty s tými slabými a nudnými a tomu všetkému velia vcelku slušné herecké výkony na v podstate neznámych hercov. V zásade sa ale jedná o jeden z tých priemernejších snímkov, ktorými si viete dobre vyplniť čas, avšak vypršia z hlavy ani sa nenazdáte. 55 % ()

jopal

Pokial ide o prirodu, bolo to uzasne. S dejom a uveritelnostou pribehu to uz trosku pokrivkavalo. Maco bol velmi "mily" na votrelca, indiani prilis "zbabeli" no a podkute kone indianov, v tak panenskej prirode to bol zlaty kliniec. Nechapem tiez tie spomienky z detstva, ani "ludomilnost" krvelacnych idianov... A posledny nezmysel, preco kazal kapitan zraneneho osetrit, ked konecny verdikt bol v uplnom rozpore. ()

Agnostik

Velice dobré dobrodružné drama.Příběh údajně natočený podle skutečné události,vás strhne svým příběhem o muži kterého těžce poranil medvěd,a aby pak sám přežil se svým zraněním a opět se vzchopil a vykuríroval bez jakýchkoliv prostředků a nepatrné šance v drsné divočině.Opravdu silný příběh o tom,co dokáže síla samouzdravení a neskutečná touha po životě již tak téměř uhasínajícího..Napínavá podívaná se skvělým Richardem Harrisem. ()

Ardath

Sympaťák Richard Harris v pomalu plynoucím dobrodružném snímku, po jehož zhlédnutí mírně zalitujete, že závěr není příliš dotažený. Přesto jde místy o velmi působivou podívanou. ()

Vonter

Boj o přežití z roku 1971, kdy Bear Grylls ještě chodil po houbách a tak ho musel nahradit Richard Harris. A tady nastává první problém a klacek hozený divým medvědem přímo pod nohy. Ríša nepůsobí dvakrát sympatickým dojmem a jeho herecké etudy také nejsou nejdůvěryhodnější. Větší filmové výkony než lovec Ríša tak podává míša Ríša, který lovcovi Ríšovi hned na začátku vysvětlí situaci a podá mu pomocnou ruku, která bohužel zanechá hluboké stopy na Ríšově těle. Tedy lovcově Ríšově těle, načež se medvěd Ríša uklidní a po chvíli v klidu odlétá do náruče Manitua. Ríša, tedy lovec Ríša, a jelikož jsme se s medvědem Ríšou definitivně rozloučili, od teď bude jasné, že se jedná o lovce Ríšu, tak toho ponechá zlomyslný kapitán a jeho čeládka na pospas přírodním živlům a přízemním mrazíkům a dál vláčí k cíli svůj náklad bobřích kožek a především lodě velikosti nafukovacího bazénku, ale vybavenou příručním dělem, splachovacím záchodem a kabinou pro hosty. Radši si nebudeme klást drzé otázky typu na kolik je reálné vláčet po zamrzlých pustinách s pomocí 22ti mezků celou loď, která je notabene daleko menší, než aby uvezla příslušný počet lovců, kteří až neuvěřitelně poslušně panáčkují před ocylindreným kapitánem Nemem. Zatím Ríša, zmítán nepřízní osudu, svádí velkolepý boj s nástrahami flóry a fauny a protože je vybaven regeneračními schopnostmi mimozemšťana, sežere na co přijde a i se schromlou nohou je rychlejší než Usin Bolt, má skvělé vyhlídky na to, že znovu uvidí svého syna, na kterého celý život z vysoka kálel a že uštědří padoušskému kapitánovi pupendo. ()

Zálesák DiCaprio se pomstí lupiči Pennovi

Zálesák DiCaprio se pomstí lupiči Pennovi

07.11.2011

Pravda, pokud je Alejandro Gonzáles Iñárritu ukecá, aby ztvárnili hlavní role v jeho drsném dobovém thrilleru z časů osídlování Divokého západu. Scénář snímku The Revenant sice vychází ze… (viac)