Pohlreichův souboj restaurací

Reality-TV
Česko, 2023, 50 min

Účinkujú:

Zdeněk Pohlreich (moderátor), Martin Molnár

Zdeněk Pohlreich hledá nejlepší tuzemskou restauraci! V prvním dílu ho diváci svým doporučením poslali za tradiční českou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe strakonická restaurace U Jiskrů, nebo kutnohorská Na Pašince? V druhém dílu ho diváci svým doporučením poslali za italskou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Dejvická34 nebo hornojirčanská Di Nuovo? Ve třetím dílu ho diváci svým doporučením poslali za moderní českou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe strakonická restaurace Sůl a Řepa nebo olomoucká Long Story Short? Ve čtvrtém dílu ho diváci svým doporučením poslali za americkou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Dock House nebo poděbradská Obora? V pátém dílu ho diváci svým doporučením poslali za asijskou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražský Dům u Dvou cibulí nebo Dian? V šestém dílu ho diváci svým doporučením poslali za zážitkovou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Salabka nebo táborský Mace? Kdo si vybojuje postup do dalšího kola? ... Ze základních kol postoupilo šest restaurací, jenže v napínavém semifinále se mohou utkat pouze čtyři. Které z nich se tedy nakonec postaví čelem náročnému semifinálovému úkolu – postavit během 24 hodin v prázdném prostoru restauraci, uvést ji do provozu a naservírovat večeři hostům? ... Do finále se probojovaly přes náročné zkoušky dvě restaurace. Utkají se v napínavém souboji přímo v jámě lvové – v kuchyni Zdeňka Pohlreicha. Kdo uvaří lepší finálové menu a v souboji restaurací zvítězí? (TV Nova)

Bozvav

Naprosto skvělý pořad, díky kterému se moje amatérské kuchařské sebevědomí odešlo oběsit na nejbližší dub. Fakt klobouk dolů před všemi zúčastněnými. Vždycky jsem si říkala, jestli se některé ty restaurace s těmi cenami nezbláznili, ale když to člověk vidí z té druhé strany, tak lecos začíná vnímat jinak. Pan Polreich to moderuje skvěle, je to fakt posun od pitomoučkého šéfa. Snad jen ten střich je trochu otravný, chtělo by to plynulejší tempo. Po třech dílech mám jasno, kam pojedu na výlet: Na Pašinku, do hornojičanského Di Nuovo a zcela určitě vezmeme s rodinou útokem Strakonice, protože ja já to vidím, tak  oběd v Soli a Řepě a večere U JIskrů bude lepší dovolená, než týden v Chorvatsku. Za mne zatím asi nej zábavný pořad za dlouhou dobu. PS: někteří zdejší všerozumové, co sami nic neumí, ale za to všemu rozumí, by si měli zacpat pusu smažákem na stojáka a hoódně dlouho žvejkat. ()

Filipus Muff

Bohužel ani po třetí epizodě stále pořádně nevím o co přesně v tomhle pořadu jde. Pravidla nejsou v celém pořadu stále nikde přesně vysvětlena a ano, ikdyž se je člověk nějakým způsobem asi dovtípí, opravdu to nepřidává člověku nic na tom, aby tuto věc chtěl sledovat nebo vůbec nedej bože dokoukat. Nevěřim, že existuje byť jenom jeden jedinej člověk, kterýho špatně zmapovaný osudy a příběhy danejch postav a podniků vůbec zajímají. Ano, rozumím tomu, že dělat pořad v prostředí, kde celá potenciální cílovka chce jen bizár a ničim jinym ji moc uspokojit nelze, je se snahou o trochu serioznější pořad poměrně těžký. To že týhle cílovce nandáte jakejsi nepřehlednej, nezajímavej a nudnej souboj restaurací (který by měli bejt jakože ty "nejlepší", ale člověk nemusí bejt uplně hloupej, aby si celou dobu uvědomoval, že ty opravdu "nejlepší" tohle fakt nemají zapotřebí), ty lidi úplně nepřesvědčíte. Tohle na mě bohužel z kontextu doby a okolností působí jako definitivní hřebíček do rakve Pohlreichova televizního působení a po už tolika kritizovanejch a divácky neúspěšnejch pořadech, tu je konečně jeden kterej je všechny zavře, stejně tak jako zájem televizních stanic o Pohlreicha, kterej sám při nejlepšim bude ještě pár let těžit slávu a popularitu z ustřížků bizardních situací z Ano, šéfe na Tiktoku, v horšim případě (pro něho, ne pro diváky) se po kompletním odvysílání tohohle pořadu po něm slehne zem. ()

Razzor_82 odpad!

"Tohle je český až do prdele." Pohlreichče, ty starý lakomče! Kam si pro prachy duši dal. Už nejsi vtipný ani zajímavý. Ach ta vážná hudba v podkresu je vzkličující. Režie má diváky zase za tupce. V každé zkoušce nějaká chyba udělaná naschvál. Jednou kosti v rybě, pak slané špagety nebo tvrdý fenykl. Vrcholem divadelní taškařice je rozbor skryté kamery pro chybující personál. Naivní a nevěrohodný pořad , který na mě působí spíše jako parodie.  0/10 ()

anitae

Nuda! Většinou extra podniky, dámy se skrytou kamerou byla nepříjemné jak činže a Zdeněk nevtipný. Zkraje jsem se těšila, že budu některý z prezentovaných podniků navštívit, ale kromě pražského bistra nee. ()

Khalia

Nečekané překvapení! Skvělá gastronomie, Zdendu vždycky ráda vidím, jen některé pasáže bych možná trochu prodloužila, frčí to na mě moc rychle, ale jinak nemám co vytknout. :) ()

ChickenPate

Oproti předchozímu propadáku Rande na slepo je toto koukatelné, leč díly na jedno brdo. Stejný komparz při zátěžovém testu, stejný tajný host, stejná dramatizace vydávání talířů v posledních deseti vteřinách s detailem na časomíru. ()

Milda003 odpad!

Samozvaný nejlepší kuchař na světě, učí vařit, radí restauracím... ohraná písnička akorad na jiném kanále.. Pro prachy vše, viď Zdeňku.. ()

subic

Tenhle formát už jsem viděl nedávno někde zřejmě s Gordonem Ramsay, aspoň doufám, že to bylo s ním. 1. díl: Tradicní česká kuchyně, fandil jsem Jiskrům ze Strakonic, starej Jiskra je pan kuchař, jenže ve vzájemném souboji byli prostě kutnohoráci Na Pašince lepší a rychlejší. 2. díl. Italská kuchyně, souboj pražské Dejvická34 vs Di Nuovo Horní Jirčany u Prahy. A Pražácíí o chlup, prostě mentor přímo z Itálie je znát. A pak 3. moderní česká kuchyně a 4. díl americká kuchyně byly docela nuda. Díl 5. asijská nebo spíš vietnamská kuchyně mě opět překvapil. A je prostě znát, když si s tím hraje přímo vietnamský kuchař. Díl 6. zážitkové rádoby luxusní restaurace, kde nafrněný xichty z pražské Salabky rozbili takový trochu joudy z hotelu Palcát v Táboře. Tak pojď do finále. ()

ostravak30

Tenhle pořad je něco jako krásná vila na pobřeží. Na pohled je krásná, ale málokdo si ji může dovolit. S obsahem této novinky je to stejné. Většina lidí si zkrátka nemůže dovolit jíst v zážitkové restauraci a je to vidět také podle složení porotců z řad veřejnosti. Nejsou to žádní obyčejní žrouti, ale food kritičky či kuchaři. Také tajná agentka kritizující welcomingem je úplně mimo. A v kolika restauracích se tohle pěstuje? Na podívání je to krásné, ale pro běžné občany zůstane jen u toho, i když chápu, že restauracím se v dnešní době hodí jakákoli propagace. ()

ZHODNOTITEL

V podstatě o žádného Pohlreicha nejde. Je prakticky mlčícím pozorovatelem. V téhle roli by možná obstál i Ondřej Novotný (moderátor Survivor Česko & Slovensko). Řekněme si narovinu, že souboj nejlepších z nejlepších není tak zábavný, jako souboj nejhorších z nejhorších. Zvukařovi by někdo mohl říct, že když někdo mluví, je dobré hudbu na pozadí trochu (víc) ztlumit. ()

j.sorensen

Ano šéfe už nikdy nic nepřekoná, zn@va z tohodle udělalo estrádu, který jsou to jediný, na co národ hlupáků čumí. A ten dramatickej hudebmí doprovod, děs. ()

VktrCZ

Já miluju ano šéfe, takže jsem se na Souboj restaurací hrozně těšil. Ale tvůrci zbavili Pohlreicha jeho arogance, vtipů a charismatu, což bylo to co Ano šéfe drželo pohromadě. Jenže tady to rychlým editem úplně zabili. Když si připočítám, jak hrozně nahraně a cringe to působí no nevim, je mi líto i za Zdeňka že do něćeho takového šel vůbec ()

Maraboy

Kulinářsky je to zajimavé a prezentace restaurací může být i dobrým typem pro navštívení podniku. Jinak je to celkem příjemné pokoukání, ale nic nového to nepřináší, koncept je trochu vyzobanej z pořadu Ano, šéfe! Sám Zdeněk už nemá takový drive a tak trochu vyměkl. 40% ()

jjjerry

Zklamání. Suché, nudné, opakující se. Střih je naprost hrozný, stále opakování řečeného. Není tam takový pohled do kuchyně a jejího fungování jako byl v Ano šéfe. Hlášky, postavy, emoce také chybí. Jediný co se stále řeší je čas, stres, spěch na minutu. Já jako host raději o tu minutu déle počkám. Tohle už je televizní nesmyslný extrém. Finále zklamání. Na první pohled a i na hodnocení, které bylo řečeno mám pocit, že o vítězi bylo rozhodnuto už před finálem :( ()

brecht98

Pořady o vaření příliš často nevyhledávám. Tenhle jsem ale zkusil a jsem moc mile překvapený. Zdeněk Pohlreich se na své poměry chová poměrně slušně, už to není jako kdysi v Ano, šéfe! a podobných pořadech. Soutěžní restaurace v prvním díle velmi příjemné. Po prvním díle spokojenost. 7/10 ()

Updated_Cake

Tak po zhlédnutí dalších dílů musím poupravit svoji recenzi. Je to horší než jsem čekal. Show je tvořená konceptem, že dají restauraci časový limit a do toho se jim tam míchá Zdenda. To pak moc nechápu pointu zátěžového testu. V 1. díle to vypadalo dobře, jenže další díly nedávají v tomhle ohledu smysl. Prakticky je to pořád to stejné: obě restaurace dobře odvaří, Zdenda je pochválí, pak tam je test přes normální otevírací dobu a pak souboj proti sobě. Koncepčně některé restaurace a časy a způsoby prostě nedávají smysl až si člověk říká "proč na to vůbec mají časový limit?". Ten střih je občas takový zajímavý freestyle. Těžko říct, kdo za tohle přesně nese vinu, ale je to totální nuda. Ten pořad láká na Pohlreicha i když ve skutečnosti by tam šlo dosadit jakéhokoliv jiného známého kuchaře a výsledek pořadu by byl asi stejný. Restaurace vaří zajímavě a tohle je prostě pro ně asi jen forma reklamy. ()

Adoshek odpad!

Nudné, trapně nahrané….strašný bullshit. EDIT (7.3.2023): Kontaktoval mě zde na ČSFD (ve zprávách) prý asistent kamery tohoto pořadu, který mi začal sáhodlouze vysvětlovat a přesvědčovat mě, že tento "výtvor" není nahraný. Asi čekal, že po jeho elaborátu zlepším hodnocení.  NE, NEZMĚNÍM. A je mi špatně a ouzko z toho, že fanouškovský web, kde lidé zdarma a v dobré vůli komentují a hodnotí filmovou a tv tvorbu se snaží tito parchanti ovlivňovat. Místo toho, aby si šáhli do svědomí a sami uznali, že jejich výtvor stojí zahov*o a snažili se poučit a zlepšit ze svých chyb. GO FU*K YOURSELF! ()

Sfaxia

Trošku nudné, ale dá se to. Víc mi vadí, ty příšerně ušišlaný sykavky. Buď má pan Pohlreich nakoupíno nebo nový zuby. V každým případě je to nepříjemný poslouchat. Šestý díl soupeřili dva nafrněný slizouni a ty zdrobnělinky typu "dezertík" od číšníků a servírek, to je zhovadilost. ()