Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

Metastazina

“Nemáš-li muňky, dej kmenový buňky” Dávám Antonínovi rok, maximálně dva. Udržet si smysl pro humor, když dorazí tumor, není žádná prdel. Je to lidské, bolestivé a osobní. Líbí se mi, jak se seriál nebál ukázat, že tahle balistická střela může zasáhnout kdykoli, bez jakéhokoli upozornění. Jsou tam aj příjemné, usměvavé scény. Celkově se na to hezky kouká, akorát k hercům jsem si vztah musela chvilku budovat, obzvlášť k Haně, která byla vážně neskutečná minda. No a co se Bartošky týče, ten sice ztratil vlasy, ale ani trochu neztratil charisma. Jen jsem malinko nepochopila jeho kladení podmínek k operaci, on jim snad tou operací jeho mozkového nádoru dělal milost. No a Brodská? Sakra, ta číča se nebála ukázat kozy! Na konci každého dílu je sestřih skutečných příběhů lidí, kteří s tímto parchantem bojovali. A ja mám tie zimomriavky stále. ()

Syrojed

Sice ne původní, ale skvěle natočené, nakastované, ten seriál neměl slabé místo, jen těšení se na závěrečný doják s trochou strachu, co kdyby to nedopadlo, rakovina je přece kurva. ()

Petbrab

Mé prvotní nadšení postupně vyprchalo. Nakonec zajímavější než tumor a chování Březiny byl vztah Řezníčka s Brodskou. Bartoška a jeho podmínky k operaci byly už vyloženě k smíchu pro svoji nelogičnost. Nikdo by ho navíc ve špičkovém fakultním zařízení k operaci nepřemlouval, když by si je kladl. Výborné však bylo, že na konci každého dílu mluvily mladé osoby, které rakovinou  skutečně prošly. ()

kusl

Přemýšlel jsem, jestli mám dát 4 nebo 5 hvězd. Nakonec jsem vlastně nepřišel na to, co bych seriálu vytknul. Téma bylo těžký, ale i odlehčený vhodně načasovanýma fórkama, nebo vtipnýma situacema. Herci podali výborný výkon, jeden vedle druhého. Byť se mi seriál moc líbil, tak už se na něj podruhé dívat nebudu. Každopádně doporučuji shlédnout, téma rakoviny takhle zatím nikdo nezpracoval. ()

stuj

Pěkně řemeslně uděláno, nepůsobí to levně a televizně. Od příběhu jsem ale čekal více humoru, nejlépe černého a nemocničního. Ono ho tam ale tolik nebylo, celkově je to tedy spíše dramatický seriál pro celou rodinu snažící se působit moderně. Tu a tam je to povedené, tu a tam seriálově nepřirozené. Nejsympatičtější postavou pro mě byl otec (Pavel Řezníček), což by se asi dít nemělo. Z celého seriálu jsou nejzajímavější zpovědi reálných osob, které rakovinu opravdu prodělali. ()

clovek1 odpad!

Je to jenom iluze jak by se to některým líbilo kdyby to tak v nemocnicích vypadalo. Jenže nemocnice jsou prolezlá nepsaným zákonem č.1 a pro ostatní kteří na to nemají je nejčastější vyhazov. Například není výjimečný případ kdy se dostaví rodiče se čtyřletým synkem na objednanou hospitalizaci a na příjmu jim řeknou „mi vás tady nikde nemáme vedený, běžte domů.“ A to se stalo 3x po sobě i když se prokázali potvrzením že objednaní jsou. O takových novodobých nešvarech není ve filmu ani zmínka. Divím se že jinak úspěšný herec propůjčil svoji tvář tak zavádějícímu filmu. Pokud by to bylo vedeno jako pohádka, hodnocení by bylo jiné. ()

drsny_hery

Když zavřu oči nad nepůvodním scénářem, vykrádačkou zahraničních technik a postupů (kamera, textovky, mluvící hlavy v závěru), když si zacpu uši při prvoplánové volbě songů, a když si odmyslím příšernou Terezu Brodskou, tak tu máme zase jednou hodně podařený seriál s optimálním počtem dílů a stopáží. Mimořádný casting, schopnost zaujmout diváka a obecně silné téma bych vypíchl. ()

HankCreo odpad!

Groteskní. Jak natočit seriál na vážný téma tak, aby byl jen pro ženský? Málo lékařskýho  (vždyť na co, jde o tumor) a hodně banálně, naivně, trapně, povrchně o vztazích!  Jójó, čétéčko přistoupilo na hru trapných reklamních TV, jako Nova a Prima. Hlavně co nejvíc “uměle, co nejmíň opravdově lidsky!” ()

Liron

I když je to natočeno v nějaké licenci, jako že to je převzatý námět, je to hodně dobré. Zasazeno do českých reálií a lze říci dobrá práce. Navíc jsou tam rozhovory se skutečnými lidmi, jak celou situaci prožívali oni a to tomu dodává další rozměr. Seriál se nebránil humoru (jak napovídá i název) a tak je to celé jedna velká kvalitní jízda okořeněná ještě výbornými hereckými výkony. Tu pátou hvězdu nedám jen proto, že jsem srab, protože nějak nedávám, že by moje srdcovka měl být seriál o rakovině, no sorry. ()