Detektivní minisérie Zákony vlka sleduje příběh někdejšího kriminálníka Roberta (Stanislav Majer), kterého shoda okolností po propuštění z vězení přivede na druhou stranu zákona. Ocitá se v zapadlé vesnici v pohraniční, s níž jej spojuje nejen osudový vztah se Sárou (Linda Rybová), ale i nedořešené záležitosti z minulosti. (prima+)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (18)

Zákony vlka (2023)

Dva díly jsou na české poměry geniální, zbytek se tak nějak plácá a neví, čím chce být, jestli mysteriozní zápletkou, komedií, parodií, dramatem... Škoda, protože natočené je to opět na české poměry nadprůměrně, není to blbé jako většina podobných rychlokvašných seriálů, ale neudrží si to konzistentní atmosféru. A jak nemám rád Rybovou, tady se docela dala a hodila se sem. Konec mne ale hodně zklamal - viz můj koment u posledního dílu. ()

Škodná v revíru (2023) (S01E01)

Neznám sice originál, ze kterého Geisler opisoval, ale první díl se mi docela líbil. Ano, vadí mi také všechny ty nelogičnosti, jako po deseti letech funkční mobil (A SIM karta! Kdo ji platil? Hlídač skladu?) a polda, co o sobě všechno vyžvaní na první dobrou a provařená korupce státních zakázek a dotací a že by protřelý kriminálník nevěděl, že na místě činu musí mít rukavice (To neviděl ani v televizi v nějakém seriálu?) atd., ale má to slušné tempo, dobrou kameru, skvělou výpravu, herci hrají většinou fajn, dokonce i Polášek (jen Vondráček mi přijde, že krapet přehrává), Majerovi a Rybové ten vztah věřím, v pozadí jsou některé nevyřčené věci, tož uvidíme. ()

Příliš křehká pravda (2023) (S01E02)

O trochu slabší než první díl, také proto, že karty byly odhaleny a protože nám je jasné, že Rybová Majera nezastřelí, bo by ten seriál nemohl pokračovat. Taky méně prostoru pro Majerovu postavu se předvést, vlastně se jen jednou slaní a jednou otevře načerno kufr auta, a hotovo. A jako fakt jde jen o nějakou brož? To doufám, že je aspoň brož z Titaniku, jinak mi to jako moc zajímavý důvod pro všechnu tu akci a vydírání a možné zabití hlavní dvojice nepřijde. ()

Poslední školení (2023) (S01E03)

Moc se to nevyvíjí, bývalka vzala Wilka na milost, případ takový - zvláštní. A starosta ví své. Koukatelné, ale kromě slovní výměny mladé policajtky s patoložkou se někam vytratil humor. ()

Ukradená láska (2023) (S01E04)

Přijde mi, že se povedlo vyvážit tu určitou komickou, či spíše ironickou linku, s tou vážnější, jen zase bych čekal víc Wilkeho schopností z minulého života, než že pozná gang zlodějů aut. Super hláška "Viděla jsem smrt - a ta zavolala paní doktorku" nebo "Zdá se, že vám někdo ukradl neukradnutelné auto". Bavilo mě to a začne to být hustší, neb padouši už tuší, kam se vydat. ()

Zkouška (2023) (S01E05)

Tohle bylo hodně slabé a některými motivy to (v nijak dobrém mínění) připomínalo novácký seriál Specialisté, zvláště v tom náhodném objevování se možných podezřelých i ostatně v různých náhodách obecně. Dozvěděli jsme, že oba jsou z děcáku a oba šli na vojenskou školu - mankote, snad nakonec nebudou tajní agenti v utajení. ()

Únos (2023) (S01E06)

Cikánské stereotypy a víc to začíná být parodie. Dříve to mělo mysteriozní složku a vtipné scénky / dialogy vyvážené, teď je to holt víc ta parodie. ()

Na dně (2023) (S01E07)

Tenhle díl se mi líbil hodně. S.ere se všechno, co může (včetně překvapení v podobě posledního záběru), postavy se chovají uvěřitelně, napětí houstne a i ta zápletka se ženou, která nepochopila svého muže, má hodně do sebe, protože tam těžko říct, kde a čí může být vina, jestli manželka vládla bičem, ale ta nejednoznačnost je jako z reálného života. Mimochodem, všechny role skvěle zahrané, zvláště ty u výslechu. No a mladí už se konečně šli představit rodičům. :-) ()

Hon na vlka (2023) (S01E08)

Konec série (protože se naznačují věci příští, tak předpokládám další sérii) mne poněkud zklamal. V předchozím díle se napětí dalo krájet, ale v konečné konfrontaci se postavy chovají jako idioti. Pronásledovaní chlap s babou vědí, že ve městě jsou ti, co jim jdou po krku, a oni se domluví, že se až druhý den (!) sejdou ve stájích, aby věc probrali! Wtf? Normálně by zdrhali hned. Stejně tak Myšičkův mafián udělá tu největší pitomost - zajde za starostou mu vyklopit, co a jak, a nechá starostovi čas, aby se nějak zařídil. A co udělá starosta? Nic. Čeká, až mu o ochranu Klárky řekne jeho žena, a potom také čeká a nezdrhá s dcerou a nezdrhá, jen čeká, až přijede mafián s poskokem. A btw, kam se ztratili ti dva zloduši, co šli do lesa hledat naše uprchlíky? Skutečně mne ten nedodělek hodně zklamal. Ani to propojení s vlkem se v té mysteriozní rovině nakonec moc nepovedlo - Wilk i vlk jsou postřeleni, Wilk i vlk odcházejí pryč bez své družky. Nic víc. A případ samotný tentokrát fakt jen výplň. ()

Série 2 (2023) (S02)

Neurazí, nenadchne. Chtělo to víc zápletek a víc zvratů. Aby to začalo bavit i herce, kteří zde působí, jako že se jim do teho nechce. ()

Modus operandi (2023) (S02E01)

Ty dvě vesnice, co to původně byly, se nějak rozrůstají a nakydávají - najednou tu máme kostel ve sv. Jánu pod Skalou jakože součást okolí, přitom když jde chlap lesem domů, tak asi nejsou ty vesnice tak daleko od sebe, ale občas se zase jede někam dlouho... No nic. Čekal jsem, jak Wilka ne-Wilka vrátí do děje, a ono je to takové, že vlastně ani netušíme, proč odešel do Polska, když klidně mohl zůstat rovnou bydlet v té chatě. A celkově vůbec nechápu chování a motivace postav, třeba paní starostová je neuvěřitelně klidná na to, že jí jeden chlápek jde po krku (a už se i dozvíme, kdo je tehdy práskl, aby se sám dostal k lizu), Majer nemá co hrát, tak se jen tváří, policejní zabezpečení je fakt asi na úrovni mateřské školy, kde si může jménem úřadu posílat e-maily kdo chce a jak chce, náš hacker je v akci v přírodě (což má být humorný prvek!), a nebýt tam dvojka Donutil-Švejdová, není vlastně na co koukat a děj se nehne. A ten pražský polda je podán až tak podezřele, že je to směšné, a jestli v tom bude fakt zapleten, tak mě to leda naštve. ()

Čestný závazek (2023) (S02E02)

Tak jako natočené to není špatně, dokonce nějakou atmosféru to má, jen to stěhování do jiné lokality oproti první sérii je takové divné. Stále to celkově to zachraňují jen Švejdová s Novotným a v tomto dílu překvapivě částečně i Polášek (což bych nečekal, že někdy řeknu), jinak je to takové plácání se odnikud nikam. Navíc musím zapomenout a nemyslet na fakt, že v pražském oddělení policie dělá jenom jeden ajťák zavřený ve své vlastní komůrce... ()

Třetí do páru (2023) (S02E03)

Docela slušný díl, který měl konečně hlavu a patu, jen nechápu, proč se některé věci řeší na dlouhé lokte. Jako ano, chápu, chtějí to roztahat do všech dílů, ale nedává smysl, když v tomto dílu řeknete, že se pojedete podívat na kostel, a nakonec nejedete, i když máte kdy, a celé se to přehodí do dalšího dílu (dílů). To prostě mělo zaznít tam, kde se to bude řešit, jako cliffhanger je to hodně slabé. A přijde mi, že se tvůrci zatím zbytečně moc krotí, chtělo by to přitlačit na pilu a řešit víc konfrontací a střetů mezi postavami. ()

Vánoční překvapení (2023) (S02E04)

Trochu mi vadí, že případ ukradených církevních předmětů se táhne na dlouhé lokte, přitom Wilk se už přede dvěma díly na věc ptal a chtěl se na to blíž podívat, ale pořád nic. Nerd furt sedí v kanclu, odkud nepřináší šéfovi žádné výstupy, ale vše pořád v pohodě. Vánoce bez sněhu. Naprosto nesmyslný počin pachatele/lky, který/á je v případě zapnutí mozku jasný/á hned (bo tam ani víc kandidátů není, ať se scenárista snaží, jak chce). ()

Restart (2023) (S02E05)

Nějak jsem nepochopil, proč by se někdo tahal s mrtvolou tak daleko a tak složitě ji aranžoval, když se dalo vymyslet daleko víc snadnějších a elegantnějších způsobů. Všechny podpříběhy utlumeny na minimum. A Wilkův zájem o krádež církevních předmětů si dal asi tři měsíce oraz, protože v minulém díle byly Vánoce, a teď se pupeny stromů začínají nalévat, takže asi jaro. A všechny postavy čekají na své dramatické entrée, až scenárista dovolí, bo deset dílů je deset dílů. ()

Nenávist (2023) (S02E06)

Jako přijde mi, že jen aby bylo hodně dílů, tak jsou jednotlivé motivy tak neskutečně roztahané, že ten jednooký za celou tu dobu mohl vyvraždit klidně půl vesnice či maloměsta, aby se k broži dostal. Ale on ne, sedí si ve své kavárně a čeká, až za ním baba přijde sama. Hacker stále nemá co dát šéfovi, ale ten je naštěstí mimořádně tolerantní a prudí jen jednou za čtvrt roku. Jinak případ nic moc a jiné vztahy se také nijak moc nerozvíjejí. Navíc mi přijde, že z Vondráčka najednou dělají až moc velkého gaunera, v první sérii se choval přes své šmeliny daleko lidštěji. ()

Falešná hra (2023) (S02E07)

Samotný případ o ničem (a motiv mi nepřišel moc reálný) a v samotných vztazích a vypořádávání se s minulostí jenom sbírání artilerie na závěrečnou střelbu. ()

Zúčtování (2023) (S02E08)

Nakonec to skončilo tak nějak očekávatelně, včetně poutáku na možnou třetí sérii, kdy si polda vzpomněl, kým je (což se taktéž dalo čekat), dva mladí kriminalisté budou svoji, vlk v lese, co bude se starostou netušíme, hacker je oceněn, zlosyn za mřížemi, jen případ opět o ničem. Celé to na mne působilo, jako že se to chystá už už rozjet, že teď přijdou zajímavé twisty a ploty, tedy zajímavé zápletky, ale v poslední chvíli si to někdo rozmyslel, zařadil neutrál nebo zpátečku, a celé se to zase zpomalilo či zastavilo. A jako by to nebavilo ani herce, ani tvůrce, je z toho cítit takový mus. A přitom stačilo jen maličko přidat na plyn, dát víc akce a zvratů, a mohlo to být fajn. Shodou okolností teď koukám na polský seriál Znaki, který je podobně stavěný a z maloměsta, ale tam to právě funguje daleko líp a za tři díly se tam stane víc věcí, než tady za sedm. ()