Starosta Pokorný je propuštěn z vazby a vrací se ke své rodině. Přibyl se už necítí ohrožen a usiluje o získání nalezené císařské brože. Sára se chce pod tlakem okolností obětovat a udat se na policii. Místní obvodní oddělení řeší nález těla oběšeného muže během horského závodu v orientačním běhu. (TV Prima)

Hombre8

Krkolomný scénář. Jen co je pravda. Musela to být vskutku zajímavá podívaná na člověka, který nemůže na nohu a tahá se dva kilometry s mrtvolou. I Ježíš to měl na Golgotu blíž a hlavně netahal takový kvicht. Kříž byl jistě lehčí. Chromáka sice cestou nikdo nebičoval, ale ta představa, že ještě vláčel sebou štokrle... Asi tím provazem přivázané ještě nahoře k bráškovi. Vlastně ještě musel tahat štafle. Protože jak jinak by ho do takové výšky sám vysadil? Kdyby byli cajti co k čemu, nechali by ho udělat rekonstrukci a snadno by zjistili, že to vlastně udělat nemohl. Proč si ale lámat s takovými detaily hlavu, no ni..? ()

honajz

Nějak jsem nepochopil, proč by se někdo tahal s mrtvolou tak daleko a tak složitě ji aranžoval, když se dalo vymyslet daleko víc snadnějších a elegantnějších způsobů. Všechny podpříběhy utlumeny na minimum. A Wilkův zájem o krádež církevních předmětů si dal asi tři měsíce oraz, protože v minulém díle byly Vánoce, a teď se pupeny stromů začínají nalévat, takže asi jaro. A všechny postavy čekají na své dramatické entrée, až scenárista dovolí, bo deset dílů je deset dílů. ()