Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Anetulicek

Demolition Man sa spolu s akčnou komédiou Tango a Cash pravdepodobne radia k najzábavnejším Stalloneho filmom. Dej sa zameriava na drsného policajta a od kosti zlomyseľného Weaslyho Snipesa, ktorí proti sebe stoja v zločinom nepoškvrnenej budúcnosti. Zábavná budúcnosť by nás čakala, keby sa fantázia scenáristov vyplnila... Každopádne plno vtipných hlášok odznelo a film radím medzi svoje obľúbené.5* ()

PatrikP4

Místy vtipné až geniální... Nechybí akce a již zmiňovaný vtip... Není tam snad žádná hluchá scéna kde by se film stal nuda... ()

cortez

No moc nechybí a za nějakých pár let to klidně může být obrázek naši reality :) Takže film se zajímavou vizí a klasickými výkony Stalona, Snipese a Sandry. ()

O_Peki

Legenda akčních sci-fi-krimi-komedií. Film na který si v dnešní době často rozpomínám. Je lepší žít ve zlaté kleci, nebo v bordelu ale svobodně? Tato otázka mě v roce 2016 trápí denně. ()

NotesCZ

Demolition Man je celkem dobrý a zábavný akční film. Po Sci-Fi stránce a vizuálních efektech se mi zdá na svou dobu docela průměrný. Nechyběl ani člen týmu Adama Sandlera, Rob Schneider, ani zmínka o prezidentu Schwarzeneggrovi. Jen ten svět by mohl roku 2032 vypadat mnohem lépe. ()

Blackmonster

Pěkný film, který pobaví a vykouzlí úsměv na tváři. I když existuje plno dalších filmů z budoucnosti, tenhle je z nich snad nejlépe podaný. I když neříkám, že bych v takovéhle budoucnosti chtěl žít, protože s těmi svými vychytávkami a pravidly stojí dost za hov** "Platíte jeden kredit za porušení slovního morálního statutu" A kurňa :) ()

brasek

Filmový hit 90. rokov, z ktorého niektoré scény a hlášky prežili až dodnes. Slušná akcia vo svojej dekáde, príbehom však trochu mdlé. ()

Emperor1

Akční filmy mě nikdy moc nebraly (výjimkou jsou filmy s Brucem Willisem), filmy se Stallonem taky ne, ale zaujala mě zde ta dystopická vize budoucnosti - nám až ne tolik vzdálené, je zajímavé, jaké jsou představy o ní. Kupodivu symboly dnešní moderní doby, Internet a chytrý telefon se všemi jeho funkcemi a možnostmi, zde nenajdete. Ale k filmu, Demolition Man je solidní střílečka/honička s prostou, ale ne prostoduchou zápletkou, nenudí, občas i vtipem zajiskří (s tím Arniem coby prezidentem USA se zas až tolik nesekli). Jediné, co mě tam štvalo, byly ty Snipesovy neskutečně blbé kecy (občas ani Sly si neodpustil nějaký ten chlapácký pind), ale to je typický neduh pro tento žánr. ()

furrec

Výborná kombinácia akčného filmu a lahkej komédie. Prirovnal by som to ku Arnoldovmu Posledný akčný hrdina filmu, škoda že takýchto vydarených filmov je poslednou dobou tak strašne málo. PS Scéna s Hamburgerom je proste kult :D ()

PTuranyi

Kvalitné scifi B-čko. Ocitáme sa v ideálnej budúcnosti kde je zločin úplne zlikvidovaný, polícia je len výstavná inštitúcia plná bábok, ktorá je zoči voči reálnemu zločinu bezbranná a obmedzuje sa na pokutovanie sprostých slov. Jediný človek, ktorý s nostalgiou na zločin "spomína" je policajtka Lenina Huxley. Ďalšími kúskami mozaiky príbehu sú šialený zločinec Simon Phoenix a policajt John Spartan. Obaja odsúdení, zmrazení ako moderný spôsob väzenia a opätovne rozmrazení. Každý však z iných dôvodov. Jeden má zlikvidovať "vodcu" podzemného hnutia a druhý musí zastaviť prvého. Mimochodom vodca podzemného hnutia nie je žiadny Robin Hood, ale vymletý sebec volajúci po slobode všetkého bez obmedzení. Príbeh je nabitý akčným klišé 90-tych rokov a logických lapsusov. Jediné čo zachraňuje pozerateľnosť je humor. Huxleyovej komolenie nadávok, veštecké usieranie si z Arnolda Schwarzeneggra a jeho prezidentskej knižnice. Produkcia je dobrá aj keď špeciálne efekty sú lacné. Úlohy od hercov nevyžadujú nejaké veľké nadanie ale Wesley Snipes hrá šialenca celkom dobre a Sandra Bullock si tiež nevedie celkom zle. 70% ()

Libb

Dnes už asi klasika. Boj drsného policisty se zlým zločincem v nedaleké budoucnosti. Nelze jednoznačně říct, jestli je to víc komedie nebo akce. Zločinec a policista jsou zmraženi v novém typu vezení. Zločinec ale uprchne a policisté z budoucnosti na něj nemají dost ostré zuby, takže je nutné povolat drsňáka z ledu. A ten to umí roztočit nejen jako policista, ale i jako svůdník :-) Hláška: "prezident Schwarzeneger?" je nadčasová :-) ()

Mic-hal

Tohle je genialni akcni komedie plna uzasnych gagu. akorat porad nevim jak se pouzivaj ty tri muslicky. Stallone vs. Snipes skvely souboj ()

Mr.Meth

Naprosto neznámej režisér mě mile překvapil akcí a vtipem nabitym filmem. Musim se přiznat, že sem fandil spíš záporákovi Phoenixovi. Jinak Silvestr mě taky pobavil, např. scénou s automatem na pokuty. Fajnová akční komedie (jedna z těch lepších). ()

e-arthworm

Souhlasím s Djkomou - tohle je skutečně kultovní snímek. Stallone v nejlepší formě, role mu vysloveně sedla a nikoho lepšího si v ní představit nedokážu. Totéž platí pro Snipese, jehož démonický hláškující záporák byl prvotřídní a v určitých fázích filmu Slye regulérně zastínil. A Sandra Bullock v uniformě policistky budoucnosti je prostě k nakousnutí :-) Spousta akce, spousta hlášek a vtipných momentů, kterým vévodí originální fráze "Buďte dobrý" a "Rozviň svůj klid", automat kontrolující verbální slušnost (s nímž si Stallone záhy pěkně "popovídá"), pasáž o Schwarzeneggerově knihovně či scéna, kdy hlavní hrdina řeší svůj neobvyklý převýchovný program, tj. šití a ruční práce. A samozřejmě Snipesovy hlášky typu "Domov, sladkej domov" (v muzejní části, věnované zbraním) nebo "Ho ho ho... Já musel v minulým životě udělat dobrej skutek. Ale nevím, co to bylo." Pomyslnou třešničkou na dortu je závěrečný souboj, zakončený ukopnutím zmrzlé Snipesovy hlavy. Jen systém použití oněch tří mušlí jsem dodnes nepochopil :-) Potěšil Nigel Hawthorne alias Sir Humphrey ze sitcomu "Jistě, pane ministře (premiére)", "Rozviň svůj klid, Johne. - Hergot, já už svůj klid rozvíjel, teď chci najít toho parchanta Phoenixe a rozvinout jeho klid !" ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)