Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Misterioso

Pokud budete k tomuhle filmu přistupovat jako ke komedii, docela se pobavíte. Protože hlášek a povedených vtipů tenhe film nabídne dost. Jenže jako akční sci-fi to už v současnosti moc dobře nefunguje. Navíc ani jednoho z ústředního hereckého tria nijak zvlášť nemusím. Sci-fi mám rád především, když disponují pořádnou atmosférou, takže ta již zmiňovaná "vtipnost" je mně osobně spíše na škodu, protože díky ní nemůže být o nějaké atmosféře (kterou by přitom neměl být problém navodit, námět je totiž zajímavý dostatečně) řeč. Nic pro mě, ale nějaké diváky (většinou nostalgicky naladěné) si tenhle film asi i dnes najde. ()

duff666

Skvělý akční film z proslulých devadésátých let. Akce je kvalitní a je jí dostatek, kamera se netrhá, jak u některé dnešní produkce, hlavní postavy jsou typický (vhodnější než vhodný) a hlášky jsou vtipný a vychytávek z budoucnosti je tu taky dost a je radost se na ně dívat. Originální příběh a všechno to ostatní k tomu dělá z filmu akční skvost, na který se vždycky rád podívám. ()

Gray67

Tento film mě velice zklamal, na to že se zde setkávají dvě akční hvězdy jsou akční scény velice nepřirozené, tak jak celá budoucnost, která je v tomto filmu znázorněna. ()

blezg

Za posledních 15 let nejlepší (mnou x-krát) viděná komedie. Přestože mě akční finále vždy neklamně uspí, odcházím od tohohle snímku vždy spokojený a potěšený, ať už koukám na dabovanou nebo origo verzi. Celé to hltám, "jsem dobrým" a nešetřím kreditem, abych o tom všem povyprávěl. Poněvadž nikdo moje nadšení nesdílí, působím trošku jako blázen a trošku jako Simon Phoenix. Za všechna ta léta sledování si u mě 5* stoprocentně zaslouží. ()

p.a.douch

Pohoda. Silvester a Wesley jsou oba dobří. Sandra Bullock, Bratt, Ventura, Schneider dobře sekundujou. Ovšem pro mě největším překvapením byl v tomhle filmu Nigel Hawthorne (jeho Dr. Raymond Cocteau je stejně pragmatický jako Sir Humphrey Appleby - akorát s tím byla větší sranda). Brambilla svůj první film zvládnul a dodnes mě tohle dílko baví. 80 %. ()

RedBoryyys

Když jsem to viděl poprvé,tak jsem se musel pořád smát,podle mě velmi povedená komedie z budoucí možné společnosti,proto dávám maximum ;-))) ()

mararati

Je to vlastně béčko, ale zároveň i sci-fi, která si dělá legraci sama ze sebe. A hlášky jako "buď dobrý" a "rozviň svůj klid" jsou nesmrtelné. ()

R.I.S.A

Legendární film se skvělím Sylvestrem a Weslym snad v každý scéně nějaká perla, budoucnost uděláná hodně dobře na tu dobu celkem dobrá fantazie :) Duďte dobrý ()

Delmondo

Pětihvězdičková akční masáž s nahláškovaným Stelounem, psychoušským ultramagorem Snipesem a koukatelnou Bullockovou. Já rozhodně víc nepotřebuju. ()

LeePriest

Tak tohle bylo zdařilé. Prezident Schwarzenegger a následně zděšený údiv Sylvestera Stallona na toto spojení, reakce a vyjadřování skupiny policajtů radící se s počítačem jak mají zatknout padoucha, rozhovor se Sandrou Bullock o sexu. Všechny tyto povedené vtipné věci dělají film takový, že se o něm nedá prohlásit "Je to nudná střílečka". Wesley Snipes jako hlavní záporák také předvedl slušný výkon. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)