Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Raziel_cz

"Jsme policisté, nejsme vycvičeni na takové násilí!" Jeden z posledních dobrých filmů se Stallonem před Rockyho comebackem zároveň spadá do jeho top záležitostí. Kromě kopy absurdní akce a geniálních hlášek, což by samo o sobě stačilo na plný počet, jde taky snad o nejoriginálnější žánrovku, na jakou můžete narazit. Oldschoolový superpadouch ruinuje svět bez násilí a zastavit ho může jenom oldschoolový policajt s tendencí vyhazovat do luftu celé bloky. To chcete! ()

Rathalos

Uz klasika tento akcny sci-fi film so Sylvestrom Stallonom,Wesley Snipesom a Sandrou Bullock,povedal by som,ze je to kult,vyborna vec...:-) ()

Wallis3

"ŠÍLENEC CHYTÁ ŠÍLENCE" turbo nahláškovaná klasika, kde ani mladičká Sandra Bullock neodolá šarmu Slye. Wesley to hrál tak dobře, že ani nevíte komu fandit. Stará dobrá klasika, viděna po X letech a neztratila nic ze svýho šmrncu a hravě strčí do kapsy novodobý filmy. ()

helloween93

Akční klasika Stallonovského ražení, Snipes v legendární roli magora Phoenixe a nezapomenutelně “růžová” budoucnost, ve které je vše zakázáno. Demolition Man je ve srovnání s o dva roky mladším Dreddem o dvě třídy výš, protože Dredd postrádá potřebný nadhled a bere se vážně. Arnie měl Total Recall a Sly Demolition Mana. Kariéry těchto herců jsou si v hodně aspektech velmi podobné. 4* ()

Doomedx

Sakra nadčasovej film. Samořídící auta, videokonference, tablety, hlasem ovládané počítače nebo i Arnieho politická kariéra. Nemám představu jak na lidi působil film v 93 roce, ale ted o 1/4 století později můžu říct, že i po dalším zhlédnutí film velmi dobře stárne a rád se na něj dívám znova. 85% ()

Folky

Parádní akčňák s výborným humorem, zajímavou utopií/antiutopií a božím Snipesem, který tu má jednu z nejlepších rolí své kariéry (možná nejlepší) a jehož dokonalý magor zapadl do žebříčku mých oblíbených záporáků. ()

xdutchx

Film o světě, kde fakt člověk nechce být. Světě zdravém, korektním a totálně vykastrovaném. A já volám: "chci krysí hambáč a řádně nachmelený pivo." Je třeba demolovat a Silvestr je ten, kdo to umí. Jen velká otázka ohledně tří mušlí trvá. ()

GMVajgl

Drsný akční hrdina se dostane do budoucnosti, ve které je společnost posedlá bezpečností, jistotou, rovností, čistotou a tolerancí. Je infantilní a vykastrovaná. Lidé žijí izolovaně, nesvobodně, cenzura omezuje svobodu slova. O tom, co je pro člověka dobré či ne rozhoduje elita / osvícený diktátor. Na okraji společnosti žijí ti, kteří diktát odmítli a zvolili si svobodu. Tenhle film zrál až uzrál. Kromě až strašidelně přesné předpovědi oceňuji scénografii: velkolepé kulisy, rekvizity, kostýmy a auta. ()

plagjoklas

Zaciatok fakt slubny. Namet velmi slsny aj prva polhodinka v buducnosti je husta, ale ako dojde na sex :) straca to grady. Netreba to vsak brat ako akcny film ale ako akcnu komediu potom sa zabavite ()

salamandrr

Buď dobrý Johne Spartne. Buď v prdeli! Naprostá klasika, kterou zná asi každý.její + je,že je vtipná i dnes Raději se neptej z čeho je ten hamburger.proč?ty tady někde vidíš krávu? Z čeho je ten hamburger?co to je za maso? to je krysý maso pane.......hmm tak dobrej hamburger sem neměl už řadu let ()

Barak

Drsňák Sly, který rád plete a Wesley Snipes se šíleným čírem, který prozměnu rád střílí, nastupují v budoucnosti proti sobě, aby si to rozdali na život a na smrt v adrenalinové akční podívané plné hlášek s četnými odkazy na naši dobu a nejruznějšími vychytávkami, jakými jsou třeba tři mušličky či pokuty za porušení slovního morálního statutu. Režisér sice úplný unknown, ale velebme ho za to, že nám přinesl tenhle nadupaný akčňák. Takové filmy mám zkrátka hodně rád.... :) ()

Redix

"Co to zkusit po staru?" "Brrrrr to je odporné,ty myslíš tekutý transfér?" "Né,myslim mambo,šuky šuky" lll "Buď dobrý Johne Spartane" "Buď v prdeli!" lll "Dejte mi Malboro" "Jistě pane,co je to Malboro?" "Cigareta,dejte mi cigáro" lll "Dal bych si jeden Hamburger?" "Já bych to nejedla Spartane" "Proč ne?" "Vidíš tu někde krávy detektive?" "Z čeho je to maso?" "To je krysí maso :)" "Krysí maso? krysí maso?" "Moc dobrý,tak dobrej hamburger jsem neměl už hodně dlouho" lll "Dostaváte pokutu jeden kredit za porušení slovního morálního statutu" lll "On neví jak se používají 3 mušle" --- MIMOCHODEM JÁ TO TAKY NEVIM :) lll "Je ti zima,nebo se mě bojíš" lll "Díky, ty praštěná, zasraná, zkurvená, pojebaná bedno" "Timto končim s mušlema" lll "Je rok 2032,to je 2 0 3 2!" lll "Dejte mě zpátky do mrazáku" lll "Toho budeš litovat do konce života,obě 2 vteřiny" lll "Vražda,smrt,zabití" --- >Tenhle film miluju. Kolikrát jsem se svíjel smíchem. :) Hlavně ty hlášky jsou legendární a i film je hezky natočen. Celé to vypadá uvěřitelně. Je to KULT kterej je parádně koukatelnej i dnes a jednoznačně 100% ()

Skleni

Najlepší film wesleyho Snipesa. Jediný kvalitný počin Marca Brambilla ( i keď ani dinotopia nebola zla:-D). A asi najlepšie hlášky v podaní Sleya. Neuveriteľne vtipne ma tento film prekvapil a stal sa mojou modlou na dlhú dobu. Vela filmov som s ním porovnával a dodnes hlášky ako potkanburger mi rezonujú v hlave a vyvolávajú spomienky na zlaté časy Béčkových akčných nárezov. 71% ()

Ssoumess

Vedle nájemných vrahů je tohle můj nejoblíbenější film se Slájem. Jasně viděl jsem ho už dvacetkrát (jelikož min 1x do roka běží na Nově:), ale vždycky se na něj těším a na konci je mi líto, že není o dvě hodiny delší... 10/10 ()

Stíba

Co do poměru akce/zábavy/hlášek je to pro mě něco jako Schwarzanegerovo Komando, ve většině jiných ohledů je to pochopitelně dost odlišný film. Stallone tím pravým nezastavitelným poldou ze staré školy, Snipes zase jeho neurvalý soupeř a živelná Sandra Bullock jako třešnička na dortu. "Toho budeš litovat do konce svýho života. Obě dvě vteřiny!" a "Buď dobrý." jsou nezapomentulné hlášky :-) ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)