Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Dever

Soundtrack Elliot Goldenthal: 1. Dies Irae [1:52] ,2. Fire Fight [1:35] ,3. Guilty as Charged [3:58] ,4. Action, Guns, Fun [1:26] ,5. Machine Waltz [1:56] ,6. Defrosting [1:43] ,7. Confronting the Chief [0:32] ,8. Museum Dis Duel [1:56] ,9. Subterranean Slugfest [1:44] ,10. Meeting Cocteau [1:42] ,11. Tracking Simon Phoenix [3:03] ,12. Obligatory Car Chase [3:06] ,13. Flawless Pearl [1:15] ,14. Final Confrontation [1:55] ,15. Code 187 [0:41] ,16. Silver Screen Kiss [1:30] ()

Viktooorka

Když jsem viděla Demolition mana poprvé, teklo mi ještě mléko po bradě a chodila jsem na nočník, ano, takže v 15letech. A nechápu proč jsem čekala až do teď, abych projekci opakovala.. Sly se zálibou v pletení a drsnými kecy v ruku v ruce s hláškující a stále usměvavou Sandrou vs. šílený Blade, podívaná k nezaplacení. Je to natolik zábavné, že musíte odpustit hlavním hrdinům, že neumějí pořádně mířit a žádná situace pro ně není dostatečně nebezpečná. Miluju akční komedie. Buďte dobrý! ()

tron

Spoiler. Nikdy som nerozumel popularite tohto filmu. Akože hej, je fajn. Ale žiadny zázrak. Bol som na ňom ako puberťák v kine. Azda vám nemusím vravieť, že 13-ročný chalan nemá vysoké nároky. Ale i ja som bol sklamaný. Čakal som (naivne) drsný akčný triler. Dočkal som sa neškodnej akčnej sci-fi komédie. Nechcem povedať "hlúpej", hoc mnohé nápady ako keby vymýšľal školák (pokuty za nadávky, to ako vážne vo filme so Slyom?). Napriek tomu, že by som Demolition Mana azda hodnotil ako rodinný film, obsahuje viacero relatívne drsných momentov. Hneď na začiatku sa odohrá megamasová vražda. To je zaujímavé a odvážne, ale zároveň to absolútne nesedí k zvyšku atmosféry, ktorá je detská. A to, čo sa stalo na konci, patrí medzi moje najväčšie životné filmové sklamania: celý film sa teším na megafinále, v ktorom budú rozmrazené desiatky smrteľne nebezpečných kreatúr... a ono nič! Trauma na celý život. Scenár obsahuje niekoľko kurióznych momentov (nadávky, Schwarzenegger, sex). Nápad so zmrazovaním geniálny a Snipes je skvelý, prekvapivo (?) charizmatický magor. V rovnakom roku sa do kín dostal aj odľahčený vysokorozpočtový akčniak Slyovho konkurenta Posledný akčný hrdina. Demolition Man stál 57 miliónov a na celom svete zarobil len kúsok nad stovku. Kino Považan NMnV 1994 ()

B!shop

Hlavni Stallonovo filmy jsou sice serie Rambo a Rocky, ale najdou se u nej i jiny kvalitni filmy jako je Cliffhanger, Tango a Cash a prave Demolition man. Marco Brambilla sice neudelal ciste akcni film, ale dal sem i prvky komedie, coz se v mnoha pripadech vymsti, ale tohle nastesti neni ten pripad. Vtipky jsou skutecne vtipny, do toho skvely hlasky a nijak nerusi v deji. A jakmile pride akce, tak se vtipky omezi na minimum a zbydou jen hlasky a hodne dobra akce s nadprumernejma trikama. Navic i pribeh je docela originalni a i kdyz to je trochu sci-fi, tak to neni nic prehnanyho a porad je to spis akcni film. Wesley Snipes tady byl jeste ve forme a i Stallone se dost snazi, pritom jen dela svou praci a veci se demolujou. Navic roztomila Sandra. Jeden z mejch oblibenejch Stalloneho filmu. ()

Karlos80

Z dnešního pohledu silně nadčasová kultovní záležitost. Když pominu ty americký střílečky a podobné magořiny, co zas k těmto akčním filmům prostě neodmyslitelně patří, tak třeba pasáže o ztrátě morálního kreditu a vyjíždění účtenek se ztrátou kreditu jsou nadčasové. Tehdy jsme se tomu smáli, ale už od toho nejsme vůbec daleko i u nás díky různým Facebookům a podobným chytákům. Ve filmu je také důležitá ta pasáž o podzemních lidech, to jsou tady ti, co nejdou s mainstreamem a neziskovkami a podobnou navoněnou bídou. Znovu a znovu s ukazuje že elity čas od času pustí do světa něco s předstihem desítek let (Matrix), věřte tomu nebo ne, ale vše má svůj pravý důvod, na náhody opravdu nevěřím. Za pár let může být vše tvrdou realitou a bůhví na čem všem se pracuje dnes a co nám teba pozítří pustí v kinech a jak bude svět vypadat řekneme třeba za takových 50 let.. ()

Slasher

Velká sranda dnes při projekci v Aeru. A příjemný překvápko, jak to jako stará srdcovka pořád baví a funguje. Stallone ve formě + suprově rošťácký Snipes + 2020 je to najednou zvláštním způsobem i jaksi aktuální. ()

monolog

Podle mě nejlepší Stalloneův film, jakej natočil. Škoda, že si tak tu svou kariéru poslední dobou packá, měl by radši režírovat. to umí dobře. Co se týká režiséra tohoto filmu, každej nějak začínal. A on začal hodně dobře. Akčnost tu není to hlavní, což je možná problém, protože u filmů se Slyem jsme na to zvyklí. Tady jde o zábavu, protože je tu přesně tak ideální hranice mezi humorem a akcí. A i vize společnosti se mi hodně líbila, i když bych v ní nechtěl žít a časovej úsek, ve kterým se vyvinula mi přišel příliš krátký. Taková změna by potřebovala aspoň o dvě generace víc. ()

Lateef

Nejzábavnější akční pecka 90. let! Skvělá konfrontace harmonického futuristického megaměsta a jeho gigaslušných obyvatel se sparťanskými policejními metodami Johna Spartana a geniálně vyšinutým Simonem Phoenixem... Medvídek! ... Snímek baví nadmíru po celou dobu stopáže, obličej rozesmátý od ucha k uchu zajišťuje jednak naivita a nadpozemská mírumiluvnost, slušnost a způsob vyjadřování san angeleských příslušníků, ale hlavně a především četnost skutečně vtipných hlášek, které v českém znění (Rímský, Tůma, Čárová) nemají absolutně chybu a dodávají filmu právě tu velikánskou zábavnost... Hele, Luku Skywalkere, použij Sílu! ... Jsou snímky, ze kterých si tu a tam pamatujete nějakou větu, či dobrý dialog, ale tady zní geniálně snad každé druhé slovo! Tohle je bombastická smršť brutálně vtipných hlášek! ... Zdá se, že ve městě je novej šeřík... Šerif! ... Film je prošpikován zajímavými nápady (automat na striktnost a korekci řeči, tři mořské mušle, elektrický obušek, kryovězení), výbornými akčními scénami a ten správný punc a říz mu dodávají skvěle se doplňující herecké výkony. ... Asi našel sobě drobného ... pěkně jste ho ožral... Říká se: sobě rovného a dožral jste ho. ... Viděl jsem Demolition Mana mockrát a stále mě neomrzel, svojí hustotou hlášek, vtipy, dynamikou a zamítavým postojem k tekutému transferu mě prostě baví dodnes:) Buďte dobří ... buď v prdeli! 58 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. V roce 2032 rozmražený policajt Stallone honí rozmraženého masového vraha Wesley Snipese. A není toaletní papír a taky se nesmí klít, jinak z automatu vypadnou pokutové lístky, které se dají použít jen k jednomu účelu... S léty od natočení filmu už budoucnost působí úsměvně a hodnocení tohoto mixu krimi a sci-fi padá na průměr. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=18e4GeUwVWs ()

Boss321

Povedené sci-fi s originálním scénářem. Trio Sly, Snipes a Sandra Bullock jsou ve svých rolích výborní a s přispěním několika nezapomenutelných hlášek, zaručuje skvělou zábavu, u které slova nuda téměř nepřipadá v úvahu...... ()

Jara.Cimrman.jr

"Toho budeš litovat do konce života. Obě dvě vteřiny." Občas porušuju slovní morální statut, na záchodě neumím použít mušličky, často si vyměňuju tělesné tekutiny s Leninou Huxley a nikdy jsem nenavštívil muzeum prezidenta Schwarzeneggera. Asi proto čerstvě rozmrazenému policistovi Spartanovi tak rozumím a neuvěřitelně se bavím při jeho konání, jehož primární příčinou je honění zločince, ale přitom jen tak mimochodem likviduje poklidně totalitní San Angeles. Spartan je prostě skvělý, breptající policistka Lenina roztomilá a "napravený" zločinec Phoenix taky nemá chybu. Tohle je zkrátka snímek dokonale uspokojující můj filmový nevkus. ()

EdaS

V devadesátým třetím jsem začal chodit na gympl, Stallone byl v životní fyzicko-herecké formě a Sandře B. ještě nebylo třicet a byla krásná. Ach jo. Příjemná nostalgie a pořád svěží film. ()

H34D

Stallone ve skvělé formě a Snipes jednoznačně ve své nejlepší roli spolu tvoří ideální akční dvojku, jejichž střety mají perfektní náboj. Demolition Man však zdaleka není jen o těch dvou, nabízí i nečekaně zajímavě ztvárněnou budoucnost a nezanedbatelnou dávku humoru. Ingredience tohoto áčkového akčního filmu byly namíchány tak akorát, aby daly vzniknout kultu... Buď dobrý! 8/10 ()

xxmartinxx

Demolition Man je naprosto bezchybná sci-fi, komedie, parodie a akčňák v jednom. Perfektní béčková atmosféra doplněná skvělými hláškami (prezident Schwarzenegger, tři mušlkičky) působí roztomile nuceně. Film si na nic nehraje a naopak přehání, kde se dá. Je to perfektní. Taky je to jeden z mála případů, kde mi nevadí Stallone. ()

dobytek

Já Demolition manovi musim trochu zvednout hodnocení. V rozjetejch 90. letech ten svět budoucnosti vypadal jako naprostá bizarní hovadina. Všichni jsme si mysleli, jak po nedávnym pádu komunismu ve východní Evropě nás čeká nádherná svobodná budoucnost a vono hovno. V roce 2012, kdy jsou na každym rohu kamery, radary, dokonce třeba DP Praha má v úmyslu v metru zřídit kamerovej systém, kterej bude rozpoznávat obličeje, pomalu se začínej zavádět daně na nezdravý jídlo, apod., musim říct, že autoři filmu (bohužel) měli docela dobrej odhad... ()

Skejpr

Naprosto ultimátní akční nátřesk a taky řiť, jako už dlouho nic... Stallone je bůh! Snipes je Satan! A Sandra Bullock je rozkošný jelito... ()

BadoXXII

Phoenix: Čtyřicet let sním o tvý smrti, Johne. John Spartan: Tak sni dál!..... Veľmi vydarené akčné Sci-Fi. Humor funguje, akcia je dobrá, záporák kvalitný a nápadov to má tiež dosť. John Spartan (Stallone) je sympaťák a hláškuje a Huxleyová (Bullock) je krásna. Právom KULTový akčný film, ktorému nechýba všadeprítomný nadhľad..... Nesmí se líbat? A to jsem to tak uměl. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)