Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

FilmFan24

Prvky kvalitní parodie minimálně o třídu povyšují tento akční sci-fi "blábol". Opravdu zábavné! A může mě někdo vysvětlit jak se používají ty tři mušle na WC? ()

JohnMiller

Tupá nechcená paródia ktorá vznikla v nesprávnom čase. V strede osemdesiatych rokov by s toho mohol byť celkom slušný hit. V tejto forme mi to však nič nehovorí. Vtipy suché, ľudia budúcnosti tupí ako len môžu byť, Telepatická láska (To mala byť vízia do budúcnosti ?) Videl som aj horšie ale zase aj oveľa lepšie a tých bolo viac.. ()

salalala

Je až s podivem, že jednu z nejpravděpodobnějších vizí budoucnosti naservíroval přiznaně béčkový akční počin, který se nebojí humoru a satiry. "One movie wonder" Marco Brambilla s překvapivou lehkostí vystihl zvláštní atmosféru světa bez zločinu, sexu a násilí, která je chvílemi extrémně vtipná a chvílemi ve své dokonalosti notně děsivá. Celé to má svižné tempo a dostatek režijní invence. Paradoxně akční scény jsou tím nejslabším, protože jsou naprosto standardní a nepříliš zajímavé, naštěstí na nich ale film nestojí. Divák tak ocení hlavně trefný humor a jemný satirický nádech, který je znát zejména na jménu mnoha postav. Sylvester Stallone tu prokázal slušný komediální talent, který už ale nikdy, i přes značné množství pokusů, nevyužil, což je škoda. Wesley Snipes naopak záměrně přehrává, což se ale do celkové stylizace hodí, Sandra Bullock je snesitelná a roztomilá, o moc víc jí toho scénář nedovoluje. Za zmínku pak stojí i Nigel Hawthorne, který tu mohl být klidně víc, protože jeho chladnokrevné chování je skvělým opozitem k živočišnosti a "primitivnosti" Snipese aka Phoenixe. Od plného počtu pak výsledek dělí jen některé nelogičnosti a drobnosti, které nejsou moc promyšlené, celkový zážitek ale naštěstí prakticky neovlivní. 80 % ()

Colonist

Tenhle film já můžu. Je jasné, že to nelze brát jako klasickou akčňárnu se Stallonem, ale jako komedii. Někdy i jako parodii. Wesley Snipes hraje psychopata skvěle a užívá si to. Sice se v příběhu najde pár nelogičností a much, ale to je odpustitelné. Mírumilovná budoucnost byla vymyšlena dobře a zajímavě, navíc film v sobě ukrývá i poselství. Tuny hlášek a vtipných scén se střídají s povedenými akčními scénami, které nejsou zas tak přehnané (berte má slova s rezervou :-) ), jako ve "vážných" akčních filmech, kde neúmyslně působí trapně. Druhá půlka filmu je sice už trochu slabší (co se týká humoru) - kdyby Phoenix likvidoval lidi tak, jako po svém rozmrazení, možná by to bylo i na pět hvězdiček. Jenže když nechá rozmrazit další grázly a soustředí se na likvidaci jedné určité osoby, už nechrlí tolik hlášek a ztrácí na vtipnosti. Film je jen velmi zábavné béčko. Nic víc. P.S. Tekutý transfer je odporný :-) ()

Aleee89

Líbily se mi ty scénky, kdy John Spartan řešil věci s lidmi v době, do které se dostal, kdy on byl naprosto zmatený a oni udivení, ty scény měly vtip. Jinak byl film sice s dobrými výkony a zajímavým nápadem pouze akčním filmem, které zrovna nemusím, takže dobrý, ale nic světoborného. ()

Baboonek

Tenhle film prostě musí být srdeční záležitost, už jenom proto, že mě zajímají ty „mušličky“. Jinak už celkem kultovní zpracování akčního filmu s nadčasovými hláškami. Nedokážu si představit nevidět Silvestra Stallona v hlavní roli, příběh je propracovaný a má dobré efekty, což vzhledem k věku filmu, vyžaduje poklonu. Představa budoucnosti bez násilí, potlačení lidských pudů a jeden rebel, který rozpoutá válku v systému - podobné je dodnes námětem mnoha filmů. ()

Trevor

Vyššie hodnotenie s ohľadom na nostalgické spomienky, keď som ako dieťa do videopožičovne chodils občianskym preukazom staršieho brata a niekedy aj zopár týždňov čakal nato, kedy bude tá ktorá videokazeta voľná. Na Demolátora si somínam pomerne dobre a to je aj dôvodom, prečo nemám problém film ohodnotiť aj po tak dlhej dobe, stačilo si pozrieť trailer. ()

Eldrick

Buď dobrý, Johne Spartane! - Buď v prdeli!.. nebo.. Na záchodě vám došel toalietní papír! - Ha, ha, on neví, jak se používají mušle!!.. nebo.. No, napadlo mě, jestli bys třeba nechtěl sex..? - Vážně sex?! No, tak jo..... No víš, ja měl na mysli šoustání... :))) ()

Fanucci

Komedie bych dal v popisu žánru u tohoto snímku na první místo. Demolition Man je opravdu hodně zábavný (toaletní papír) - 70% ()

Carlossss

Jako malý děcko jsem ¨Demolišn mena¨ sjížděl každý týden... asi mě to poznamenalo natolik, abych dal pět hvězdiček:-D Tenkrát jsem se bavil... dneska nevím, co bych dělal při každotýdenním poslouchání ¨Vražda, smrt, zabití¨. Asi bych si hodnocení musel rozmyslet... nebudu to pokoušet:-D ()

BitlDjus

"Johne Spartane, máte pokutu jeden kredit za porušení morálního statutu!! Miluji tenhle film! Už jako dítě jsem u toho chcal smíchy! Ty hlášky, ta akce, ty herci... no prostě paráda. Demolition Man pro mě zůstane na vždycky KULTOVKA. "Buď dobrý, Johne Spartane. Buď v prdeli!" ()

BoredSeal

Překvapivě vtipná komedie ze sluníčkové budoucnosti, spousta hlášek, humor funguje, Stallone s Bullockovou jsou dobře herecky naladěni a když přehlédneme sušší akční sekvence, šlape to pořád dobře. Demolition Man byl vlastně ve své době poctou akčním filmům ze starých časů, jejichž principy rozmrzlá Stallonova postava do politicky korektní utopie přináší a po kterých romanticky smutní hrdinka Sandry Bullockové - kdyby takhle s humorem vzpomínala série Expendables, byl by to mnohem zábavnější zážitek. ()

easaque

3* s nostalgickou náladou jsem zkusil po letech tuhle sci-fi komedii a kupodivu ještě stále bavila, i když původní čtyři hvězdičky musím odebrat. Jde o klasický akční kousek, na který jsme od Stalloneho zvyklý a většina jeho obdivovatelů to má tak ráda. Naštěstí je to však tentokrát brané z nadhledu a parodicky, což mi sedí a dokážu tyhle akčňáky zkousnout. Herecké obsazení dobré a samé známé tváře a hrají jak je v podobných filmech zvykem. Tehdejší vize budoucnosti už poněkud působí směšně, ale kdo to mohl před skoro 30 lety tušit. Ale přesto ještě 3 hvězdičky nechám a jestli se k němu někdy vrátím to se uvidí.... [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Není to moc dotažené, jak děj (třeba jsem pořád čekal, jestli náhodou ta Spartnova dcera nebude u povstalců, že by se s ní setkal - a ono nic), tak ten svět celkově a závěr taky mohl vypadat líp. Ale jinak si nemám na co stěžovat, protože svůj účel to plní dobře - nenudí to, pobaví to, párkrát jsem se i dokonce zasmál, akční scény jsou fajn, na dvě hodiny to vystačí bez vaty a dokonce to celé má ještě nějaký přesah! Popravdě mi tenhle film trochu připomněl tuhle epizodu Gumballa, která má podobný nápad, jako tady s tou zdejší antiutopií. Líbilo se mi to dost a rád bych dal vyšší hodnocení, ale své mínusy to prostě má. To ale nemění nic na tom, že bych si to klidně někdy v budoucnu pustil znova. 4* ()

jhr

Geniální nadčasová akční klasika, která předpověděla kam se svět bude postupně ubírat. Sylvester Stallone a Wesley Snipes jsou ve svých rolích dokonalí. Snímek obsahuje hromadu nezapomenutelných hlášek a povedenou akci. Osobně se k tomuto filmu moc rád vracím. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)