Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

• Česko Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (viac)

Podľa série kníh C.S. Lewisa The Chronicles of Narnia Film, v ktorom sa predstaví šesťdesiat rás tvorov, zlá biela čarodejnica, čarovné hovoriace bobry, kentauri, jednorožce, minotauri a štyria mladí hrdinovia, vezme divákov na cestu, akú na filmovom plátne ešte nikdy nezažili. 2. svetová vojna - štyri londýnske deti sú poslané do vidieckeho domu istého profesora, aby tak unikli pred hrôzami vojny. Nájdu tam kúzelný šatník, ktorý vedie do mystickej krajiny Narnia, kde vládne zlá čarodejnica. Musia sa spojiť s obrovským levom Aslanom, kráľom Narnie, aby sa pokúsili vrátiť do Narnie jar, porazili čarodejnicu a vyhrali veľkú bitku medzi dobrom a zlom. Film bude pokračovaním dlhej a legendárnej histórie spoločnosti Disney, ktorá divákom neustále predstavuje nadčasové postavy a príbehy, ktoré si podmaňujú celé generácie divákov na celom svete. (oficiálny text distribútora)

Jurator

Nemohu si pomoct. Narnie je tak obsáhlý pojem, že to prostě nejde vyjádřit jen jedním filmem, což v případě Pána Prstenů režisér Peter Jackson moc dobře věděl. Kéž by to věděl i Andrew Adamson. Fandové musí být zklamaní, protože z toho vznikla jen průměrná fantasy pohádka, která rozhodně neosloví celý svět jako výše zmíněné tři díly LOTR. Ale třeba se to napraví někdy jindy. ()

Naty94

Jak tak čtu komentáře tady, opět jde o dílo, které cílí na mladé publikum a starší diváci jej nedokážou strávit. U mladších diváků filmy slavily velký celosvětový úspěch a jako jedno s dětí, které na Narnii vyrůstaly a dospívaly, musím hodnotit film samozřejmě velmi kladně. Pro mě dnes už srdcovka :) ()

Booman odpad!

Zhlédnutí tohoto filmu mě na dobré tři roky odradilo od sledování žánru fantasy. Po prvních deseti minutách jsem se nudil, po dalších deseti jsem se cítil trapně, kvůli ufňukaným dětem, které byly shodou náhod hlavními hrdiny, a po dalších deseti minutách už ve mě převažovala čirá nenávist k hlavním hrdinům i filmu samotnému. Tento film hrubě nedoporučuji divákům starším 14 let a i to už je možná moc. ()

zdendap

Nekamenujte mě, prostě mám fantasy rád a tento film má krásné trikové záběry. Pravda je trošku rozvláčnější, ale je lidský. ()

Bojislav

Knihu(y) jsem nečetl, nevěděl jsem o co jde, ale poměrně slušně jsem se po celou dobu, i přes některé scénáristické a režisérské excesy, bavil. A s přihlédnutím, že je to dětský film, dávám 3 hvězdičky. ()

bocy

Myslel som, že sa bude jednať o druhého Pána prsteňov, ale žiaľ, je to skor rozprávka...ale celkom pôsobivá rozprávka.:-) ()

Blood311

Opravdu fantastický příběh 4 vyvolených, kteří mají zachránit pohádkový svět Narnie. Na tomto filmu jsem byl v kině a od začátku do konce jsem ostře sledoval příběh, který mě tak upoutal a uchvátil, že jsem si poté musel půjčit všechny knihy Letopisy Narnie a přečíst jej během pár dní. Tento příběh opravdu trefil můj vkus a už se nemohu dočkat, až do kin přijdou další sfilmované části tohoto geniálního příběhu. Přesto, že mě film opravdu uchvátil dávám mu 4/5 *. ()

Dinik

Celou Narnii obývají pouze dva bobři, liška, faun a santa claus. Zbytek obyvatel je v armádě. Takovou říši snad ani nemá smysl zachraňovat, ne? 2* jsou za hudbu. ()

Swordmaster

Vůbec nechápu ta hodnocení.Musím uznat,že jak epičností a monumentálností,tak po trikové stránce se Narnie může jít zahrabat do hlíny průměru.Proč tedy pět hvězdiček?Protože má neodolatelné kouzlo.Kouzlo narnijské přírody,kouzlo rajského místa.V žádném jiném filmu jsem ho nenašel,pouze v tak opovrhovaném "Petru panovi,, a v "Pánu prstenů,, proto patří tyto filmy do mé TOP 10.Není to pro malé děti.Je to pro ty,kteří ještě pořád znají kouzelné slůvko:Fantazie... ()

Berris odpad!

Čekal jsem slušné fantasy a místo toho takováto slátanina. Celý děj by se dal shrnout do věty, že hodná armáda zvířátek bojuje proti zlé armádě zvířátek. Scéna s vlkem, který poslušně naskočí na meč jednoho z hrdinů je za všechny prachy a mluvící bobr v kroužkové zbroji mne ve snu děsí ještě teď. ()

Bakoš

Neexistuje jediný výraz, který by tento film ohodnotil. Film má mnoho negativ, kvůli nímž jsou ale často opomíjena pozitiva. Prostřední Narnie je kouzelné, příběh je řekněme zajímavý, ale není to nikterak strhující dílo jako je Pán prstenů nebo Harry Potter. Já osobně mám vůči Lewisově cyklu maličkou výtku. Symboly křesťanství jsou tu až příliš očividné. Kdyby se v tomto ohledu maličko ubralo, zapůsobilo by to, co se víry týče, možná lépe. Narnie je nádherný barevný svět, točený v našem krásném skalnatém Hřensku. Děj je svým způsobem dramatický, protože se odehrává v utopickém světě, který je odlišný od toho našeho. Divák má tak potřebu objevovat krásy tohoto světa. Celkově je však děj poněkud nudný a vleklý. Velká závěrečná bitva také není nijak výrazná a proto hodnotím film jako průměrný. Ovšem dramatičnost a spád není jediné hodnotící kritérium. Film je rodinný dětský, milý, o přátelství a hrdinství. Je velmi příjemné si k němu za dlouhých unavených zimních večerů sednout a odpočinout si. Nezaslouží si mnoho negativních hodnocení, ale ani žádné větší množství pozitivních. Je to zkrátka pěkný, průměrný, barevný film. ()

CrashHP

Narnia, to je nádherná krajina v ktorej som mal možnosť vidieť jeden krásny príbeh s perfektnou podmanivou hudbou a sympatickými mladými hercami. Prvá polovica filmu, kde bol sneh bola pre mňa čarokrásna. Zostal som veľmi milo prekvapený týmto filmom a nečakal som, že ma tak dostane. ()

Soar

Je to síce vykrádačka jak sviňa, ale asi najpozerateľnejší diel celej série. Len by ma zaujímalo jedno, kde pre Kristove rany zohnali také nesympatické deti ? ()

ko.mar1

Film či skôr hraná rozprávka plná rôznych hovoriacich zvieratiek či mýtickych tvorov určená pre detského diváka je to mixík snehovej královnej + Alenky v krajine zázrakov +pán prsteňov. Triky super ,dej dobrý ,hudba fajn herecké podanie: super -nato že hlavné postavi sú deti ()

Polda99

Takovouhle směsku naprosto nesouvisejících postav a věcí v jednom filmu jen tak neuvidíte. Možná, že tenhle příběh funguje v knize ale na plátně je to sice kvalitně natočený, zato naprostý nelogický blábol, který svým příběhem může zaujmout pouze jen ty nejmenší a obávám se, že i ty by tento film tak úplně neocenili. Navíc ani ta záporná postava nedokáže pořádně nahánět hrůzu tak, jak by měla. Ocenit snad můžu pouze některé triky a krásu Narnie, to je ale na takto dlouhý celovečerní film sakra málo... ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (viac)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (viac)