Ruská ruleta je český komediální seriál z roku 1994, ve kterém Oldřich Kaiser a Jiří Lábus vždy připravili divadelní scénku v krátkém časovém limitu na náhodně vylosovaný motiv zaslaný diváky. Pořadem provázel Marek Eben, který v době, kdy mistři připravovali scénku, bavil diváky povídáním s pozvanými herci. (Panavision)

filmmovier

Vašík Klausů je samozřejmě naprosto geniální. I mnoho dalších scén je geniálních, ale samozřejmě je tu i celá řada nepříliš dobrých, prostě klasika. V zásadě ale Kaiser a Lábus nezklamou nikdy a tenhle pořad je snad ještě lepší než Kouzelník. Jako improvizace je to ovšem bez debat naprosto dokonalé. Skvělý pořad, po právu legendární, škoda, že se moc nereprízuje. ()

Kri-kri

Jeden z nejlepších pořadů televizní zábavy, spolu s Gumáky a Politickým harašením vlastně jediný zábavný pořad TV Nova, který mě kdy zaujal. Řezal jsem se smíchy už v 90. letech a ani dnes tomu není jinak. Některé scénky si Kaiser a Lábus takřka okopírovali z jejich rozhlasového seriálu Tlučhořovi (což mi pochopitelně nevadí), např. scénka Erotický telefon je v podstatě díl 119. Kontakt a První rande chlapce a dívky je zas mírně upravený díl 82. Růžena je sama doma. Obzvlášť výborná je scénka Otravná cestující a nebo Současné ekonomické problémy. "Kde je táta? V Orlické přehradě. A kde je máma? V práci, tuneluje. A kde je ségra? Na E15. A brácha? Doživotí.":-) Trochu mi vadilo, že těch scének nebylo víc, do jednoho pořadu by se vešly minimálně 4, možná i 5, nebýt těch hudebních vsuvek a nezáživných lekcí mimiky "detektiva Tomsy", kvůli nimž nemohu dát plný počet 5 *. ()

Lachtaan

K časům, kdy Kaiser a Lábus tvořili neoddělitelnou dvojici, jsem se musel delší dobu prokousávat, ale poté, co jsem konečně zhlédl jejich nejpovedenější scénky a skeče, jsem si jejich spolupráci hodně oblíbil. Když je dlouhá chvíle, rád k tomuto jejich staršímu formát znovu zavítám. ()

mandlova

Jo, tak na tohle jsem se pravidelně těšívala. Obdivuhodná improvizační rychlost tvůrčího dua zanechala nesmazatelnou stopu s "Mouchou" v čele - to je Stanislavský v praxi :-D ()

pfa

Velice kvalitní improvizovaná show Lábuse a Kaisera, které nezaskočí žádné nadhozené téma. Jistě, některé scénky jsou slátaninější, celkově ovšem výborná zábava. [8/1O] ()

solskjaer

Začátkem tohoto pořadu jsem byl naprosto uchvácen improvizací Kaisera a Lábuse a nedokázal jsem uvěřit , že na nacvičení scénky měli jen pár minut. Začátkem byli opravdu geniální. Poslední díly byli však už silně podprůměrné a tak jsem ze svého mínění o těchto dvou komicích musel trochu slevit i tak ale Ruská ruleta byl velice dobrý, vtipný a zábavný pořad. ()

lskala

Tvůrčí a kreativní vlohy dvojice Kaiser/Lábus nemohlo nic lépe prověřit, než Ruská ruleta! Co ty dva za pár minut vymyslí je neuvěřitelné. Nejde jen děj scénky, ale několikrát se jim podařilo geniálně vymyslet i pointu! Za to klobouk dolů. 95% - 5***** ()

netahlo

To tehda jeste byly casy, kdy i Nova sem tam prisla s kvalitnim poradem. Bohuzel, dlouho ji to nezustalo. Dvojice Kaiser - Labus na vrcholu. ()

herr_carter

Není to zrovna vrchol televizní zábavy pánů Kaisera s Lábusem, ale pořád se to drží v nadstandardních vodách. Oni si reputaci zkazili teprve až Zeměkoulí. Pro mě jedna z nejlepších scének, kdy Jiří Schmitzer improvizuje a během chvilky splétá z hovna bič :-)....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Zagros

Dvojka bavičů Oldřich Kaiser a Jiří Lábus patří ke klasikám naší před revoluční i po revoluční zábavy. Jako jedni z mála dokázali přežít v televizi i změnu režimu a být úspěšní v obou obdobích. Už za to si zaslouží uznání. Ruská ruleta byl jejich porevoluční pokus o zábavnou improvizaci, kdy dostali námět od diváků, pár minut na přípravu a museli vymyslet zábavnou scénku. Některé scénky se jim skutečně povedly, některé jsou průměrné a občas nic moc. Obecně je ale jejich schopnost improvizace hodně dobrá a také jsou to dobří herci, což je další plus. Mě improvizace až tak nebere, za vrchol zábavné improvizace považuju Whose line is it anyway?, která je ještě o pár levelů výše. Každopádně Ruská ruleta patří k tomu nejlepšímu u nás, kam se hrabe povětšinou trapná Partička. ()

Paity

Na svou dobu v podstatě revolučně postavený pořad. Navíc asi nikdo by se do toho nehodil více jak dvojice Lábus Dvořák. Ano, byly tam i slabší díly, ale celkově se jednalo o velice zdařilou zábavu. A kdo si to nemyslí, měl by si nejprve položit ruku na srdce, zda dnes neslintá u té dementní napodobeniny jménem Partička. ()

Schuldiner

Zábavný pořad a někeré scénky přímo skvostné. Např. když hrál Lábus prase co jde na porážku a Kaiser samozřejmě toho, kdo ho má skolit :-) Nebo Kaiser v roli klíštěte, mouchy nebo Klause... ()