Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

Niktorius

I řekli si jednou lidé z jednoho divadelního spolku, že sehrají stylové představení s pěknou výpravou, popkulturními narážkami, rošťackými vtípky a hlavním hrdinou se školácky naškrobeným přednesem. Jejich troufalost a naivita je dovedla k myšlence, že pokud si pozvou do party ještě šikovného kameramana, mají na to natočit dobrý film... Mazanému Filipovi bohužel nepomáhá ani svéráznost zpracování, ani obsazení celého divadla Sklep (snad i včetně uklízeček) a bohužel ani láska a úcta, jež Václav Marhoul - režisér, jehož ruka je ve výsledku sotva znatelná - k parodovanému žánru a jeho klasických zástupcům chová. Ono totiž nestačí vymyslet pár suchých konverzaček a pro naplnění celovečerní stopáže je natahovat do naprosté trapnosti. Je mi líto, ale v Mazaným Filipovi je míň šťávy jak v penzionované prostitutce, která spadla do lisu na jablka... 55% ()

Spooner

Ostře nabitá parodie s mála náboji.tak by se dal charakterizovat tento český snímek kterému chybí dobré nápady a o hodně více humoru.Je ale nutno podotknout že nebýt heců ve vedlejších rolích nebylo by na co se dívat.Takový Dušek,Liška,Preiss a Macháček své vedlejší role zvládly bravůrně a je radost se na ně koukat.Tomáš Hanák taky nic nezkazí ale žádnej zázrak to neni co si budem povídat.Zkrátka za 2 a půl. ()

Amarcord_1

70% - Škoda několika dějově hluchých míst a spíše trapných reminiscencí na slavné filmy. Jinak se jedná o přehlídku krásné studiové filmařiny s typickou sklepáckou nadsázkou, jež je mi čím dál sympatičtější. Zábavný film pro ty, co se nebojí nekriticky přihlížet stylistickému paskvilu jen pro jeho unikátní druh humoru. ()

Ony

Stejnojmennou divadelní hru jsem nikdy neviděla. Snad i proto jsem k tomuto jinak vesměs nevysoce hodnocenému filmu tak štědrá. Mě skutečně příjemně překvapilo, že čeští tvůrci ještě dokáží natočit něco tak svěžího a nápaditého. Škoda, že můj dojem rušily některé přemrštěné herecké výstupy (Jaroslav Dušek) a pak ty závěrečné na mě směrované urážky. Ovšem trefné parodické připomínky jiných filmů (včetně té akční zadní projekce), suchý konverzační humor a uměřený výkon Tomáše Hanáka, to mě potěšilo velmi. ()

Phobia

Český pokus o vtipnou noir detektivku naprosto dokonale minul můj vkus, můj zrak a sluch bohužel nikoliv. Ach, ta lidská zvědavost, ta může být mimořádně zhoubná! Jsem se u toho měla smát, jo? No tak teda dodatečně ha-ha... ha. Nevím, jestli bych podobné znechucení a trapnost vnímala i při sledování divadelní hry, ale nebudu to testovat ani za zlatou svini. Doma mám přece jen kouzelný čudlík, co mě podobných hovadin zbaví v okamžiku. Kdyby to tak snadno šlo vymazat i z paměti. Tfujtajxl, never more! 25% ()

Gimp

Filip ma jeden hlavni nedostatek, ktery shrnuli sami tvurci filmu cedulkou na aute hlavniho hrdiny - shit happens, shit still happens! Zkratka dej se dost vlece, reci Marlowa (Hanaka) se dost brzy omrzi. Hlavne proto ze jsou debilni - Chandlera jsem cetl a on je narozdil od Marhoula opravdu vtipnej a cool. Par scen je vazne dobrejch - treba u Velmy, u sefa blazince Steindlera, gangsteri... Jako celek ale rozpacite ()

kinej

Někdy nevím jestli sleduji souvislý film, nebo jestli sleduju šoty přecpané slavnými herci. Marhoul se asi snažil ulovit diváky na slavná jména. Párkrát jsem se sice uchechtnul, ale na Sklepáky je to dost slabota. ()

LiVentura

Jak se dá naprostá ulítlá kravinka z českého prostředí originálně podchytit a zpracovat dokazuje pan Marhoul, to je asi tak ale vše.!! ()

Jamal

Jestli je nějakej film, kterej se mi za poslední léta z české kinematografie ( kterej jsem viděl ) nelíbil, byl to právě tento. Ale scénky kdy se jezdí po rovné silnici a řidič ( Hanák ) kroutí volantem jak do zatáček mě opravdu dokážou na chvilku bobavit. (( :: ()

paascha

Kdysi jsem viděl divadlo a to mě nadchlo. Pak jsem viděl hromadu scének s Hanákem a vypěstoval jsem si poměrně silnou alergii na jeho příšernou dikci. Takže když jsem před lety viděl film, nebavil mě právě a především on. Nebýt krásné Vilmy, nedal bych ani kousek, ale takhle jsem vydržel alespoň chvíli. Po dalším pokusu o shlédnutí musím dodat, že Tumáš Panák je Marlowe asi tak, jako já Marylin Monroe. 2ondraok: vzhledem k místu narození je to i neHanák:-)) ()

Big Bear

Zajímavé zpracování, pár vtipných momentů, tanec a zpěv... Marhoulova komedie odehrávající se ve třicátých letech však kromě tohoto nic víc nenabízí. Přes skutečně hvězdné obsazení (povětšinou Sklepáků) film skřípal, humor (dialogy) byl nucený a zkrátka to nebylo ono. Trochu mi to připadalo, jako by si to hoši udělali pro sebe a diváku je tak trochu trapně, jako když kouká na něčí home video. Asi nejíce se mi z toho celého líbila kreace poldů Kidů Slovák - Vávra i s jejich kidama. Tohle mi prostě úplně nesedlo a ikdyž to vpohodě člověk dokouká, na závěr zjistí, že se ani vlastně moc nesmál. Průměr. * * * ()

Paldini

Mám rád drsné detektivky, drsné detektivy a takový ten sklepácký humor. A to jsem všechno v tomhle filmu dostal. Samozřejmě se tam najde pár věcí, které tento film v mých očích sráží (celá eskapáda Vilmy Cibulkové, fór držme se mu v patách nebo Kidové), ale na druhou stranu jsem se dokonale bavil (Šteindler, muzikálové číslo na policejní stanici, Liška, kulisy, hudba, Eva Holubová, mexická hospoda). ()

Boogeyman

Pro mě osobně velmi nevyvážený film, co se týče humoru! Mnohokrát jsem se smál na celé kolo, často jsem si za tvůrce připadal trapně! Jinak hezká pocta niorovnkám a opravdu hvězdné obsazení. Trošku tahaly za uši a bodaly do očí přílišně absurdní postavy. Cibulková byla tak nějak divná! ()

Indiana

Hyper trapárna, u který mi vadilo snad skoro všechno - kulisy, u kterých jsem nevěděl, jestli jsou tak sociální naschvál nebo z nedostatku prachů a hlavně ty trapný herecký výkony. Tomáše Hanáka celkem můžu, ale tady ten jeho výkon posraly dementní monology. Vilma Cibulková tu hraje sexy kočku a přitom je to koště, tak nevim, proč zrovna ona. Vážně hyper trapnej film. ()

petaspur

Přehršle hlášek a přirovnání, snaha být vtipný každou vteřinu a předsevzetí přinést humor pro všechny skupiny - to vše tenhle film trochu brzdí. Jinak je to zábava, která má tu výhodu, že pro zlepšení nálady si může divák pustit jakýchkoliv deset minut filmu a nebude zklamán. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 8/10/// +neskutečné obsazení, podle mě jen kvůli hercům stoji za to film vidět, některé zajímavé postavy, pár vtipných hlášek se strany Tomáše Hanáka a samozřejmě pro mě zajímavé exteriéry, v tomto směru dobré -celkově jsem si však myslel, že se budu více bavit, smát a né tolik nudit, film má hodně hluchých nebo snad až bezradných scén, některé scény jsou moc zdlouhavé, jinak hudba této doby není pro moje uši a samozřejmě nekteré postavy (jejich představitelé) jsou celkem ohrané/// No tenhle snímek jsem chtěl fakt vidět, trailer mě celkem nalákal, bohužel u něj jsem se bavil více, než u tohoto filmu. Přesto si myslím, že je to kus odvedené práce a film si svoje místo v kinematografii najde, už jen proto, že takových snímků se netočí moc. Jen by mě zajímalo jak se na něj dívají sousedé za oceánem./// Celkem 67%/// ()

HAL

Zoufale trapná, nudná a nevtipná divadelní inscenace natočená na filmový materiál. Divadelnost kouká z každého záběru, papundeklových kulis, příšerného přehrávání herců i opravdu děsivých dialogů, jediný rozdíl mezi tímto a inscenacemi které jsou občas k vidění na čt2 je v docela slušné práci s kamerou. Některé scénky sice jsou docela koukatelné, ale jsou v takové menšině že opravdu nestojí za to s tímto kouskem ztrácet čas. Ani já ho nevydržel sledovat dál než do poloviny. ()