Val Resnick (Gregg Henry) a Porter (Mel Gibson) sú dvaja malí gangstri, ktorí okrádajú pouličných žobrákov. Raz však Porter spoločne so svojou ženou, narkomankou Lynn (Deborah Kara Unger), a sadistickým partnerom Valom prepadnú a okradnú čínskych mafiánov, prevážajúcich 140-tisíc dolárov. Pri rozdeľovaní koristi však Val svojho partnera podrazí, pretože potrebuje aj jeho podiel na to, aby sa mohol stať členom zločineckého syndikátu. Nahovorí jeho žiarlivej manželke, že Porter jej je neverný a zatiaľ čo žena manžela dvakrát strelí od chrbta, Val zoberie peniaze. Porter však prežije - a keď sa zotaví, začne pátrať po Valovi, pretože chce svoje peniaze stoj čo stoj. Vyberie sa do bytu svojej manželky, ktorej síce zoberie drogy - ale na druhý deň ju nájde mŕtvu. Spojí sa teda s bývalou priateľkou Rosie (Maria Bello), ktorá pracuje pre syndikát. Pomocou nej nájde Vala, ktorý sa s ním dohodne na vrátení jeho podielu, ale ten ho opäť podrazí. Porter je síce zbedačený, ale drsnejší a neústupčivejší ako kedykoľvek predtým. Je rozhodnutý pomstiť sa každému, kto sa mu postaví do cesty. Skrátka chce svoje peniaze získať späť - a je mu jedno, akým spôsobom... Je odhodlaný zabiť každého, až kým nedosiahne svoje! (TV Markíza)

Leník

Na základě místního hodnocení jsem se těšila na vtipný film s rafinovanou zápletkou. Bohužel dostalo se mi béčkového filmu, který nezachránil ani Mel Gibson. Vtip žádný, logika žádná a kdykoli se na scéně objevili Číňani, měla jsem pocit, že se snad jedná o parodii. Nevermore! ()

Misterioso

Na Mela jsem si v téhle roli prostě neuměl zvyknout. Což je asi můj problém, protože podle mnohých ji zahrál skvěle, ale bohužel no. Ale nebyl problém jenom v Melovi, na filmu jako takovém jsem viděl (mimo suprovou Luci Liu) spíše jen zápory. Přišlo mi to mdlé, nezajímavé, chvílemi lehce haprovala logika (snadné zabíjení protivníků), takřka žádná hudba... Gangsterky já rád, ale tahle se mi prostě nelíbila a velice rychle na nic zapomenu. ()

Kozlowski8

Porter - lupič a zloděj, je po jedné akci podveden svojí ženou a parťákem, kteří ho těžce postřelí a zmizí s celým lupem. Všichni myslí, že je mrtev, ale on se z poranění vylíže a touží po odplatě a svém podílu peněz... Jeden z velice dobrých akčních filmů. Divák se baví, není prostor pro nudu, skvělý Gipson, krásná Maria Bello, výtečná práce režiséra. Dvě věci mi ale ne úplně sedly. Za prvé - to neustálé Porterovo připomínání a opravování, že chce pouze svůj podíl a ne žádných sto třicet tisíc, mi přišlo komické a otravné. Čestný a poctivý lupič, kterého se dotkne, když mu někdo chce dát výce než mu náleží, patří možná do nějaké gangsterské parodie. Zde mi tato poloha neseděla. A druhá věc - myslím, že když mi někdo unese syna a chce po mne - nejvyšším a neskutečně bohatým bosovi - 70 000 dolarů, nebudu machrovat a únosce mučit, ale budu dělat vše pro to, aby můj milovaný synek nepřišel k újmě. Toto jsou ale dvě moje subjektivní připomínky ke skutečnostem, které se mi ve filmu příliš nezamlouvaly, ale které ve skutečnosti nejsou až tak důležité, aby mi zásadním způsobem srazily celkový dojem z filmu, který je jinak velice dobrý. 75%. ()

Aidina

... " Můj táta mi žádné auto nekoupil. Svoje první porche jsem si musel ukrást..." drsný Mel Gibson a jeho černý humor. ...„Uzavřeli jsme dohodu, když ona skončí s prostitucí, já přestanu střílet lidi. Možná jsme si dali příliš vysoký cíle...“ Tak takové to role mu sedí. ()

LCH

Perfektní film se skvělým Melem Gibsonem. Skvělá akce, která je skvěle skloubená s humorem...Já hodnotím tento film jako dost povedený a mám ho rád. Včera jsem ho viděl po delší době a přimělo mě to ke změně v hodnocení. (90%) Takže to je na 5 hvězd. ()

ludovit14

Film Odplata som si po dlhšej dobe pozrel opäť,kedže tento ohromujúci thriller so skvelým hereckým výkonom Mel Gibsonom ako aj M.Bello-je vskutku radosť pozerať.V tomto príbehu môžeme vidieť viacero žánrov:skorumpovaných policajtov,prostitúciu na najvyššej úrovni(ako aj sado-maso v podaní skvelej Lucy Liu),,vendetu’’ v podaní drsného gangstera Portera(M.Gibson),drogy a ich dôsledky,ako aj milostný príbeh hlavných postáv,a celé sa to točí okolo šéfov sindikátu(miestne podsvetie).Toto,všetko dokázala dvojica režisérov veľmi dobre zladiť-výborná práca,ako aj spracovanie scenára podľa knižnej predlohy:Westlakeho (jednoznačne Brian Helgeland potvrdil svoju povesť výborného scenáristu).HOD:95%.VIDEL 3 krát.PS:takto nejako má vyzerať plnohodnotný thriller! ()

Desmi

Tomuhle akčňáku v podstatě není co vytknout. Lehce šílený Mel Gibson prochází skupinou mafiánů jako nůž máslem a díky pár vtipným momentům a dostatečnému počtu zvratů v ději jde o výbornou podívanou. Lucy Liu jako sadomaso šlapka stojí taky za zmínku.. =)) ()

Mojo1968

Gibsonovi to naozaj sluší. Aj s tými lacnými kamerovými filtrami, ktoré niekedy vyzerajú dosť dobre a zapôsobia, ale inokedy narobia viac škody než úžitku, hlavne keď sa to s nimi preháňa. Mazaný Gibson mi neskutočne pripomínal Maxa Payna. No ale vadilo mi ako jednoducho vyrieši problém a vždy s obrovským kusom šťastia. 6,5/1O ()

Hilly

Většího drsově vězněného v černi ponurého světa snad není. Přes všechen ten "syfl" si zachovává sarkastický a cynický smysl pro humor a divák si jej hnedle zamiluje. Asi se nikdy nedovíme, jak se Porter jmenuje křestním jménem a nikdo si neuvědomí hodnotu 70 tisíc amerických dolarů, o kterých to podle něj všechno je :-D ()

morepower

Černý jako kafe. Osobně mám tuhle verzi s Kristoffersonem radši než director's cut. Porter je fakt drsnej týpek a nad nějakou tou zlomeninou a rozbitou držkou nelamentuje. Jede dopředu jak mašina. Myslí mu to a nenechá ze sebe dělat blbce. Líbí se mi jak to nakonec do sebe zapadne jak grafitem obalený ozubený kola. Klap.. ()

Fajung

Pre mňa len priemerná gangsterka. Áno má to svoj štýl, to uznávam, čo robí z Odplaty vcelku originálny snímok. Kameňom úrazu je, ale príbeh, ktorý je už veľa krát omletý a celý film pôsobí dosť priamočiaro, bez nejakej vážnejšej zápletky, či záverečnej pointy. Po skončení filmu som mal ten istý pocit, ako na začiatku filmu. Ale na jedno pozretie, fajn. 55% ()

hony23

Měl Gibson tak, jak ho máme rádi! Sice padouch, ale když je v právu, jde přes mrtvoly a že jich není málo. Navíc Gibson není jedinou hvězdou filmu, známými tvářemi z akčních béček se to tu jen hemží a každý fajnšmekr tohoto žánru si přijde na své. ()

Tempest

Přímočarý akční film, který si nebere žádné servítky. Mel Gibson v jedné ze svých nejlepších rolí, muže, který chce zpět jen své peníze, 70 000 dolarů, ne 130 000, a nezastaví se před ničím. Jeho protivníci jsou podobného ražení, takže výsledný souboj je naprosto nemilosrdný. Mimo samotného Gibsona má zde nezapomenutelnou roli Lucy Liu, na sex s ní by bylo dobré mít ochranku a zbrojní pas. Velmi dobrý akční film s noir nádechem.. ()

jessic

Při sledování mě to bavila. Za dva dny jsem ale těžce vzpomínala, o čem to bylo. Zábavná jednorázovka, která vyšumí a v rámci rámci žánru zábavné a zřejmě nadprůměrné. Neutkvělo v paměti. ()

veverysiak

Brilantný príbeh, úžasné spracovanie, fantastické výkony aktérov a geniálny Mel, toto je part, ktorý by nemohol zvládnuť takýmto štýlom nikto iný, takže 95%. ()

buchannon

Super svižná noir akce, při které jsem se vždy výsostně pobavil a párkrát i zasmál. I když no řekněme, že to není zrovna moc výchovný film. :) A navíc hlášky typu: Resnicka hledáš kvůli něčemu, co se mu nebude líbit. - Hodlám ho zabít. - To se mu líbit nebude. ()

Saxos

Mel ve svých nejlepších hereckých létech v roli skeptického zlodějíčka, který zatvrzele chce vymámit zpět svých 70 litrů baků. Když si je jednou pěkně ukradnu, tak o ně nemíním přijít, ať to stojí, co to stojí. A kdo to nedokáže pochopit má smůlu a pobyt na zeměkouli se mu zkrátí. Klady: sádlo/máslo Lucy Liu. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)