Mafia Mamma

• Veľká Británia Mafia Mamma (viac)

Kristin (Toni Collette) si žije svoj pokojný život v Amerike. Vo vzťahoch sa je veľmi nedarí, ale kamarátky pre ňu urobia prvé aj posledné a čas na pohárik sa vždy nájde. Keď sa dozvie, že sa stala hlavou mafiánskej rodiny po práve zosnulom dedkovi, jej život sa obráti naruby. Vyzbrojená umením vyrobiť neodolateľné muffiny sa Kristin vydáva do Talianska, aby prevzala kormidlo rodinného podniku... (Magic Box)

Ammit

Když jí je tak padesát, tak jejímu dědovi muselo být minimálně devadesát? To na svůj věk vypadal dobře. Nebo ona zle. Na druhou stranu je to zatím jediný film, kde byl černoch blb (páč blbové, sexisti, násilníci a úchylové jsou vždycky jenom bílí, že? Alespoň do té doby, než se podíváte na statistiky zločinů zejm. ty o znásilnění), tákže jedna hvězda navíc. ()

soukyd33

Ženy se trošku utrhly ze řetězu. Hlášky super. Scény super. Holky super. Herecké výkony dobré. Herecké obsazení TOP. Film táhnou hlavně ženy. Film má plno zbytečných hluchých míst. Poznámka: Jestli bude pokračování, bude zajímavé. Hvězdiček 3 ()

CheeseFigure

Bežná žena z Ameriky sa zrazu stáva mafiánskym bossom v Taliansku. Jedná sa o jednoduchý príjemný film  so sympatickými postavami a pár skvelými humornými scénkami. ()

JB001 odpad!

Nalákalo mne herecké obsazení, ale vydržel jsem jen necelou půlhodinu... Toni Collette nikdy nebyla hezká ženská a Monica B už má svá nejlepší léta dávno za sebou. A ještě ten přiblblý a nevtipný scénář ()

EPA

Z počátku mi to přišlo zdlouhavé a trochu vulgární, ale pak jsem to začala brát spíš jako parodii než komedii a bavila jsem se. ()

Belphegor

Občas mi přijde, že komedie od diváků automaticky dostávají nižší hodnocení, přestože dodají přesně to, co slibují, a to i když zvládají mít dobře strukturované vyprávění i dotáhnutý konec. Mafia mamma vypráví o Američance středního věku, která omylem zdědí mafiánské impérium v Itálii po svém dědovi, a protože ještě donedávna jen přežívala svůj nudný život jako tichá myška, musí se v tom naučit chodit. Bohužel nemá dostatek času, protože jejich klan je ve válce s jiným. Podle mě film má všechno, co taková komedie má mít. Celkem originální námět, dobré herecké obsazení a spoustu vtipných situacích, a navíc to není vždycky ten hloupý humor (občas ano). Moc se mi líbila Toni Collette v hlavní roli, mám tuhle herečku prostě rád, podle mě nemohli vybrat lépe. Monika Bellucci cíleně přehrává, ale myslím, že to byl účel, protože autoři vedou film v jakýmsi italským klišé a dělají si srandu z mafiánských filmů. Kromě trochu zidealizované konce tomu není nic moc, co vytknout. Mafia mamma utíká a pobaví, navíc tu najdeme několik celkem drsných scén, a ještě k tomu to umí být krásně stylové. Možná trochu nadhodnocuji, ale film mi vlastně dal více než jsem čekal, a proto si myslím, že si to zaslouží. ()

mdf

Příjemná,ztřeštěná,zábavná komedie, která se snad už ani netočí. Pokud,jako spousta dalších, nebudete hledat chyby a kritizovat všechno a všechny, budete se chtít jenom trochu pobavit, tak skvěle do toho. ()

XXX99

Nečakane zábavné. Takto nejak si predstavujem film, ktorý zlepší náladu po zku.venom dni. Žiadne trápnosti ani fekálny humor. Film sa na nič nehrá, chce len pobaviť a to sa podarilo. Myslím, že si to užívali aj všetci zúčastnení. ()

Nellaron

Mohlo ísť o parádnu oddychovú komédiu, ale nejak to nevyšlo. Kristin (Toni Collette), ktorá si doteraz žila svoj nudný život v Amerike, sa stane nechcenou novopečenou hlavou mafiánskej rodiny v Taliansku. Zhodou rôznych náhod sa jej nielen že podarí prežiť v mafiánskom prostredí, ale navyše sa stane uznávanou mafiánkou. Táto náhla životná zmena prináša množstvo komických situácii, len sa mi zdalo, že Toni Collette príliš tlačila na pílu a jej humor bol vynútený a neprirodzený. Jednu hviezdu navyše určite pridáva Monica Bellucci, ktorá napriek svojmu veku vyzerá stále na zahryznutie a na iné praktiky. ()

cenitel

Zajímavě akční film, který se tváří v pohodě až na to, že se mísí celkem s extrémními vraždami jak z nějakého akčního filmu a zde je to pojato víc jako komedie - černý humor. Aby dnešního diváka zaujali, klasická až spíš jiná Itálie. Opět střed pozornosti je žena, dnes jsou ženy až moc ve filmech drsný než je tomu ve skutečnosti, scenaristi, režiséři už přechází do extrému. Dnes pomalu snad každý 3 akční film, co jedna ženská je schopna postřílet gang :D. Však znám holky co se bojí i psa. Je to přetáhnuté za pačesy. Oddechovka pro zasmátí. ()

Dakota1978

Já ač fanoušek Monicy i Toni musím vyslovit své veliké zklamání. Věřím, že obě úžasné herečky už litují, že se staly součástí tohoto projektu. Trapné, debilní, přehrávané, průměrnou inteligenci diváka urážející, vyvolávající otazníky proboha proč..., takto bych asi mohl pokračovat ještě dlouho. Škoda času, energie a vůbec všech zdrojů, které byly vynaloženy - pocit zmaru. Chvílemi se dá pochválit snad jen pěkná kamera a líbivé italské exteriéry, jinak děs běs. Velká škoda...au. ()