V tomto dílu se během vyšetřování vraždy lichváře Karla Beránka otevírá i případ vyloupené pošty. Kapitánu Dítěti se podaří obě kauzy spojit, ale hlavně usvědčit vraha těsně před promlčením. (Česká televize)

Mr. Movie

Scénář hrůza, zvuk to samý. Proč si hodně herců myslí, že když budou šeptat, chroptět a vyluzovat podivný zvuky místo artikulace, tak že to jejich hereckou úroveň pozvedne na tu nejvyšší úroveň, fakt nechápu. Obsazení herců pro jednotlivé role se viditelně přidělují podle schématu kámoš nekámoš. Celkově tedy bída. ()

brasek

Pane Krobot konečne sú v roli kde sa na nich môžem dívať. Priemerná kriminálka, vražda vyriešená ani neviem ako a asi aj mierne naivne poskladané detaily príbehu. Neočakával som nič výnimočné aj keď v upútavkách sa mi to snažili nahovoriť. ()

callix

Docela dobrý. S Krobotem a Šoposkou problém nemám, nesedí mi tam Hádek v roli šéfa. A to jeho střídání policejních bund, strhává styl směrem ke komedii, což asi nebyl záměr. Jinak případ ujde, retro scény také. A další role pro Lukáše Becha :) ()

Winster

Zajímavá exkurze do života jednoho nového vyšetřovatelského týmu. Vlašákovo koničářský specialista kpt. Dítě zde s (pro mě cirkusačkou z cirkusu bukowsky) tvoří skupiny pátrající po případu z devadesátek. Líbí se mi zde závěry prahy, Sv. Jana pod skalou a takového toho všedního dne a starostí... ()

Annaroz

Poznávacím znakem téměř každé české kriminálky je protivná, odcizená vyšetřovatelka a zádumčivý, zneuznaný či vyhořelý chlap, kteří nakonec k sobě najdou cestu a společnými silami zvládnou vyřešit to, co se jiným nepodařilo. ()

quokam

Vzhledem ke zmince v pripadech 1. oddeleni jsem si predstavoval, aby hlavni polda byl KOrejs pana Hanuše. No, Dítě od pana Krobota mu neni az tak vzdalen, trosku strihnuty Pliskem a docentem. Ale tech detektivu neridici auto a nenosici zbran uz je trochu moc.  Co se tyce zapletky, no, cislo bankovky si mohli overit uz predchozi vysetrovatele, tudiz za mne hvezdicka dolu - od tohoto serialu cekam spise neuzavrenych vyreseni pripadu, ktere byly setreny predchozimi poldy bez chyby. Hlaska: "Ja nejsem fizl, ja jsem od policie" zabodovala. 5/10. ()

Sa.sa

Tak tu máme první díl na rozjezd a seznámení... No tak je tu věčně nasranej Krobot, pěkná Šopovská a Hádek jako šéf... No musím uznat, že to zatím jde a i ten případ dával smysl... No uvidíme co bude dál ()

a-ja

´Děti jsem si jaksi nepořídil, sám jsem Dítě´. Nebo ´Proč ho nejdeme zatknout?´ ´Protože až ve tři.´  Je to takový pomalý a klidný, vcelku pohodový, takže za mě proč ne. Jen teda nemuseli tak okatě vykrást ty Případy 1. oddělení (Dítě nenosí zbraň a neřídí stejně jako mjr. Plíšek). ()

Hombre8

Šoposká jako osina (Nebo je to záměr?), Krobot odříkává text jako elév (Nebo je to záměr?) a celé je to jako z produkce Primy nebo Novy. Tak aby to byl schopen jejich vyspělý divák sledovat a pochopit. Aha! On je na tom divák ČT vlastně už stejně. Pár dobrých průpovídek, sem tam gag, jinak galaretka. Třetí hvězda jen kvůli autorství. Jinak 40%. Zatím ten seriál vypadá opravdu jako ztracený případ. ()

Achmed

Na českou kriminálku nadprůměr. První díl dal chuť koukat dál. Hodně oceňuju výběr herců do retrospektiv. Podobnost je většinou opravdu velká. Horší už pak byl případ respektive způsob jeho vyřešení. ()

Kacka1969

Dvě hlavní postavy za mě super-i když asi hlavně zásluhou hereckých představitelů, M.Krobot je sázka na jistotu. Něco jako Cold case nebo Q oddělení po česku. Těším se , co bude dál. Krásný soundtrack... ()

Dobry_clovek

Není to dobré. Scénář je špatný, vysloveně nudný, a některé dialogy jsou evidentně převzaté z amerických filmů, protože u nás by takto nikdo nemluvil, nebo nereagoval. Největší zklamání ale je, jak všichni špatně hrají, včetně dobrých herců jako je Hanzlík nebo Hádek. Vlastně jsem celou dobu přemýšlel jestli to režisér režíroval, nebo to sjel hned na první dobrou, protože některé scény tak opravdu působí. Seriál je navíc udělaný velmi špatně zvukově. Hercům často není rozumět a když do dialogů ještě hraje hudba tak divák jen může odhadovat co říkají. Mimochodem, Pavlíčkova hudba také není žádný zázrak. Co člověk od kriminálky očekává? Napětí, překvapení, nečekané zvraty... Tady není nic z toho. Jen táhlá nuda, navíc plná nesympatických postav, které není ani zábava sledovat. Několikrát jsem se přistihnul, že se dívám kdy už to skončí, což asi vypovídá za všechno. Bod dávám za docela dobrou kameru a za Krobota, který jediný hraje trochu civilně. ()

janececek

Tak jsem jednou usedl k TV a zhlédl podzimní novinku, kterou přinesla Česká televize. Cením vizuál a relativně dobré herecké výkony (jen Šoposké to né vždy úplně věřím), ale zbytek splňuje prakticky všechna žánrová klišé. Celkové vyprávění je takové nemastné neslané, chybí tomu spád. Špatné to není, ale pilot mě nijak zvlášť nemotivoval vyhlížel další díly. 50 % ()

fantom13

Cold Case byly (většinou) postaveny na tom, že se u starého případu objevil nový důkaz, a ten inicioval jiný směr vyšetřování a vyslýchání postav, které měly se zavražděným něco společného. Na ploše 44 minut toho moc spletitého nevymyslíte, a tak v podstatě každý rozhovor otevřel vyšetřovatelům novou cestu, kterou nakonec došli k řešení. Kromě zajímavých historických flashbacků tak šlo jenom o to udržet divákovu pozornost u dvou základních otázek - kdo a proč. Nevím, jestli u Oktopu byl hlavní problém v tom, že se autoři snažili za každou cenu udělat něco jinak, aby nesklouzli do schématu, které se dá v Cold Case po zhlédnutí několika dílů jasně vysledovat (ale to je případ i mnoha jiných detektivních seriálů, viz Castle), nebo se v prvním díle soustředili na to, aby představili postavy, a tak nezbyl na detektivní linku čas, nicméně tohle tu prostě nefunguje. Způsob objevení nového důkazu, jenom jedno konkrétní jméno v něm... navíc postava, která se poměrně násilně mihne hned na začátku... no, snad si to časem sedne. Protože jinak to funguje. Vizuál, chemie mezi postavami, Hanzlík, Šoposká i Krobot skvělí - i zajímaví (no a co, že jsou to mimoni, něčím jiní být musí, a tady mi ta jinakost připadá dobře vymyšlená a zvlášť u Krobota propracovaná). Zatím něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, kvůli potenciálu zaokrouhluju výš. ()

Petbrab

První díl mě nijak zvlášť nezaujal. Vrah byl celkem hned jasný. Chování herců vyšetřovatelů by v reálu vypadalo zcela jinak. Ale tak trvá to hodinu, to se dá, uvidíme co další díly. ()