Atlantída: Stratená ríša

• Česko Atlantida: Tajemná říše (viac)

Před mnoha tisíci lety představovala Atlantida vyspělou civilizaci na vrcholu rozkvětu. Když se však král snažil využít síly říše k ovládnutí světa, došlo k obrovské katastrofě a Altantida nenávratně zmizela V roce 1914 sní kartograf a lingvista Milo Thatch v kotelně muzea svůj sen o objevení Atlantidy. Pokusy o její nalezení učinil kdysi jeho dědeček. Ten odhalil tajemství deníku, který popisuje cestu do Atlantidy. Když se Milo opět pokouší přesvědčit nabubřelou komisi o vypravení expedice, je s posměchem vyhozen z muzea. V tom se objevuje výstřední miliardář Preston Whitmore, dávný přítel Milova dědečka, který se rozhodne završit sen Tadeáše Thatche. Vyhledá jeho vnuka, odevzdá mu onu záhadnou knihu a dokonce financuje výpravu za nalezením Atlantidy. Cesta postupuje velmi nadějně, protože Milo jako jediný umí rozluštit dávnou řeč Atlantiďanů. Ovšem postupně se začíná ukazovat, že podivná posádka pod velením kapitána Rourka, není vedena jen vědeckými zájmy. Po střetnutí s mořskou obludou a řadě dalších podmořských dobrodružství se skupina skutečně dostává do Atlantidy. To, co zde naleznou, je však více než překvapivé. Atlantida žije! (oficiálny text distribútora)

arbakel

Velmi podareny dobrodruzno romanticky kresleny film z dielni Disneyho studii. Aj co sa tyka vyzualneho dojmu, velmi pekne spracovany. Nesuhlasim ze na to aby bol film divacky uspesny musi byt rendrovany pocitacom... ()

The_God

Docela hezkej animák na nedělní dopoledne. Některé scenérie jsou vážně úchvatný a kdyby byly natočený počítačovou animací, tak by byly fakt dechberoucí. Na druhou stranu je to příjemná změna a odpočinutí od všech těch dokonale 3D zlobrů, rybiček a zvířátek. A Kida je asi ještě větší šťabajzna než Pocahontas :) ()

endrix

Moc zajímavý námět, zajímavé charaktery, pěkný vizuál. Ale příběh letí dopředu tak rychle, že nemáte šanci nic z toho zachytit. Zdálo se mi to, nebo i ty postavy mluvily, jako když mi za starých časů kazeťák přehrával rychleji? Jako by měl tvůrci hodně nápadů, které chtěli za každou cenu do příběhu dostat. Škoda, věčná škoda. Bohužel už chápu, proč se na tenhle film pozapomnělo. ()

BlackAdder87

Jednou větou bych tenhle animáč popsal jako Avatara od Julese Vernea. Vizuálně úchvatná steampunková podívaná, plná fantastických strojů a vynálezu která se odehrává na počátku dvacátého století ve zlatém věku objevitelů a dobrodruhů. Přesto že příběh nezapře, že je určen spíše pro děti, myslím si, že si ho užije i nejeden dospělý, tak jako já. ()

O_Peki

Viděno až s dětmi v roce 2020 v klasický pohdkový čas - hnusné listopadové odpoledne po obědě na gauči. Pro tento okamžik je to film jak dělaný. ()

swenyx

Opět jsem vyhrabal film z mého dětství, bohužel po těch letech to nezestárlo dobře. Film má sice super vizuál a i docela fajn postavy, ale ten příběh je prostě klišé, které už všichni známe a moc to na mě nefungovalo. ()

Lenny_cz

Atlantida patřila mezi moje oblíbené animáky mého dětství od Disney. Postavy jsou fajn, hlavně Krtek, když je na scéně tak nikdy nezklame, animace na svojí dobu pěkná. Jako z pohledu je tento animák docela zajímavý nápad, ale ne úplně využit na 100% svého potenciálu, a v době psaní recenze, kdy nás Disney zavaluje svojimi hranými verzemi kultovních klasik , jako je: Lví král, Aladin, Dumbo, Pinokio a tak dál..., které mi připadají úplně zbytečné, ale zase chápu, že tyto animáky byly ve své době tržebně úspěšné, tak to Disney chtělo znovu vydolovat v hrané verzi. Připadá mi škoda, že se doposud nepokusilo z filmovat tohle dílo, tady je největší potenciál, jak vizuální tak i ukázat film novým lidem, protože je docela neviditelný z knihovny Disney animáku. Jo a pokračování Atlantida: Milo se vrací, ignorujte, jako by neexistovalo. ()

Lilith03

Poslední dobou objevuju tolik krásných Disney pohádek, které jsem ještě neviděla a jsem z nich úplně unesená. Tahle pohádka byla tak neskutečně překrásná, kouzelná a ty postavy, pane bože. Milo je úžasný, vymyká se všem standardům princů a přitom je to chlap na správném místě. Princezna není typická kráska jako všechny ostatní princezny od Disney a mně se teda neskutečně líbí. Překrásná, srdečná a hodně odvážná. Nechápu, proč se tak mluví o Mulan a né o Kidě, má sice debilní jméno, ale to je taky její jediné mínus. Líbilo se mi, jak příběh začíná, dává mi to vibe pana Foga, kterého miluji. Ten svět, jak se vyvíjí příběh i děda hlavního hrdiny, to je prostě tak krásné. Jediné co bych vytkla je to, že malé diváky to bavit nebude, tenhle film se soustředí více na příběh a zápletky, než na roztomilost, barvičky atd... Takže dětem bych asi úplně nepustila, protože by se mohli nudit, ale pro dospělé či náctileté, kteří mají rádi Disney tak jako já určitě. ()

Tomulka

Pohádky mám velmi rád, ale tento děj byl takový kostrbatý a neucelený. Potenciál tématu atlantida teda moc nevyužitý, no stačí vidět jednou. Což mi u pohádky dosti vadí! ()

Sorna

Kdo by neznal klasický příběh o Atlantidě - inteligentní obyvatelé, obrovská potopa ... Pokud máte již dost stereotypu tohoto příběhu, určitě se na tento film podívejte. Pocit při sledování je nepopsatelný, pojetí příběhu Atlantidy je tu tak jiné, tak odlišné a přitom tak dechberoucí. Podniknete samotnou cestu do Atlantidy a budete mít možnost prohlédnout si jí i z výšky. Kreslené filmy jsou většinou pro děti, ale tento je určen i dospělým! Určitě doporučuji všem věkovým kategoriím. ()

zeromen

Jedinečné efekty, které nabízí pouze dokonalá animace, dávná legenda a spousta humoru - to je příběh o objevení Atlantidy! ()

Sashmen13

Dlouho jsem neviděl film s takovým spádem. Během prvních 30 minut umře více lidí než ve většině akčních filmů a masakr pokračuje až do konce, hlavní záporák je regulérní psychopat + samozřejmě, kdo normální má armádu žoldnéřů co nosí plynové masky po celý den, krieg anyone?.  Postavy jsou docela cool, jen někdy možná až příliš přehrávají. Atlantida je ovšem najetá a vypadá úžasně. Myslím, že film si nebyl jistý co vlastně chce být, tohle rozhodně není pro malé děti, ale ani moc pro dospělý, je to takovej mix. Myslím, že právě proto je Planeta Pokladů o tolik lepší zážitek, páč se poučili z Atlantidy. ()

Marcecek

Krásny Disney animák, ktorý chce trošku viac hrať na vážnejšiu notu, ale je samozrejme hlavne pre deti. Príbeh jednoduchý, ale scenérie a akcia sú krásne namaľované, niektoré zábery až dechberúce. Nudiť sa nestihnete, akciou ani originalitou tvorcovia nešetrili, postavy sympatické. Niekedy je potreba sa pozrieť aj na takúto animovanú jednohubku a najlepšie s deťmi, sklamaní určite nebudete. ()

Strogov

Průměrný animovaný film s několika více a několika méně vydařenými sekvencemi. Pro děti od 5 do 12 let ovšem za pět hvězdiček. Ty se bavit budou a pro ně je film určen především. ()

CrashHP

Veľmi príjemné prekvapenie zo štúdia Disney, ktoré opäť ukázalo, že vie robiť fajn filmy. Nápad o objavení Atlantídy bol tiež zaujímavý a malo to svoje čaro. Za posledné roky bola táto disneyovka asi jedna z tých lepších. Vidieť tento film bol pre mňa skutočným oddychom a odtrhnutím sa od reality. ()