Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) pracuje pre vládnu agentúru zaoberajúcu sa bojom s medzinárodným nukleárnym terorizmom. Jeho život stále visí na vlásku, Harry ide z prestrelky do prestrelky a odvážne uniká po strechách i v rýchlych autách. Manželka Helen (Jamie Lee Curtisová) však žije v presvedčení, že má doma nudného obchodníka s počítačmi, a začne podliehať nápadníkovi Simonovi (Bill Paxton), zbabelému obchodníkovi s ojazdenými autami, ktorý jej nahovorí, že je tajný agent. Chudák Harry sa tak uprostred akcie proti arabským teroristom zmieta v pochybnostiach o vernosti milovanej ženy. Nebyť akcie teroristu Aziza (Art Malik), ktorý Taskerovcov unesie na ostrovček pri Floride, nedokázali by sa tí dvaja asi už nikdy dohodnúť. Už preto, že Harry nastraží spolu s kolegami na manželku pascu, do ktorej takmer spadne sám... (TV JOJ)

Fíla

Ze začátku dění mně přijde, že je to jako bondovka v podání Arnolda Schwarzeneggera. Když přijde hned potom seznámení s jeho rodinou, už to není typická bondovská předloha. Zábavné přestřelky, sebevědomý Arnold, honička na koni proti motorce v hotelovém komplexu. Není pochyb, že Arnold předvádí skvělý herecký postoj. Výborně vtipné. Moc podařený film s výborným hlavním hercem. ()

Joe321

Velice příjemná relaxační akce s nadsázkou proložená vtipnými scénami, dialogy a hláškami. Akce je při své velikosti velmi přehledná a vkusná. Cameronovi si povedlo krásně spojit akční nářez s komedií a vylezla z toho jedna z nejlepších rolí pro Schwarzeneggera a Lee Curtis (a Toma Arnolda). /koukají na atomovku/ - "Do you know what this is?" - "I know what this is... This is an espresso machine. No, no wait. It's a snow cone maker. Is it a water heater?" ()

Chen

Neodolatená Jamie Lee Curtis (striptýzová scéna je skvělá), Arnold Schawarzenegger zvládá komediální polohu také dobře a Tia Carrere je sexy tak, že většina z nás určitě zafuněla obrazovku. Parodie akčního žánru, která se jen tak nevidí. ()

lekr

Výborná palba utahující si ze všech tajných služeb která pobaví svěžími vtipy a nabídne porci velmi dobré akce. Cameron spolu s Arniem jsou výborná dvojka a jakmile se dali dohromady tak vždy vzniklo něco mimořádného. Doufám že se ještě někdy v budoucnosti zase spolu do něčeho pustěj a vytvoří miniálně takovou pecku jako T 2 ( patrně je to jen bláhově idealistická předtsva ale neuvěřitelně kráásnááá...) ()

rakovnik

James Cameron není zrovna typ na komedie. Komedie s Arnoldem Schwarzeneggerem nestojí za moc, není to dobrý herec (i když tady někdy i hraje). Ale tato akční komedie se těmto dvěma skvěle povedla. Možná trochu překombinovaný děj, několik nelogičností, akce ke konci jako z Komanda, ale celek je výborný. Parádní zábava a akce, při které se rozhodně nenudím. ()

SallyZen

Tak tento film mě opravdu nebavil. Bohužel se tam jen střílelo a střílelo. Sice tohle od Schwarzeneggera většina chce. Velkou akci, kde lítaj kulky apod.. Ale bylo tam toho přespříliš. Film je zbytečně dlouhý a samopal, kterej sám od sebe padá po schodech a střílí a všechny postřílí, to mě nechytlo. Aspoň, že se tam objevila přitažlivá Jamie Lee Curtis a pár povedených scén s Arnoldem. Cameronův horší snímek. 40% ()

kombajn

Důkaz, že kdyby Cameron natočil film o vývoji rektální sondy, byl by to trhák. Vtipné, ale chvílemi už moc moc ujeté (scény se stihačkou). Přesto díky ústřednímu duu (ne nemyslím otravného Toma Arnolda) velmi zapamatovatelný film (scéna se sérem pravdy). Původních 4/5 měním po letech na 5. Je to nejlepší akční komedie i po 27 letech od svého vzniku. ()

Martin741

Vyborna akcna komedia s Arnoldom na cele, a to uz Arnold ma Terminatora 2 davno za sebou. Na rezisersku stolicku si sadol James Cameron, aby tato dvojica stvorila pre divaka peckovu akcnu komediu, kde je Arnold presne taky, ako ho fans obdivuju : tvrdy, drsny a nekompromisny. 86 % ()

Jonash87

Svižná, vtipná, akcemi a hláškami našlapaná akční komedie, kterých už se od počátku nového století točí minimum. Je pravda, že Arnold Schwarzenegger tu vážně HRAJE. A Jamie Lee Curtis mu minimálně stejně zdařile konkuruje. Musíte přistoupit na styl, jakým to je pojato, pak se budete bavit výtečně. Český dabing na jedničku (ostatně jako snad všechny dabingy z devadesátek), a závěrečná scéna v Miami, dnes už troufám si říci legendární, nemá chybu. Další z Cameronových 5hvězdičkových filmů, ač se samozřejmě filmařským umem nedá srovnávat s Terminátorem 2 či Vetřelcema. ()

Figu

Tenhle filmek snad nepostrádá nic! I díky němu si mě Cameron koupil! True lies mají snad včechno! Akci, vtip, příběh, hudbu, obsazení, no prostě všechno! V nej formě hrající Arnie, k tomu neodolatelá Jamie, parádní představení od Billa a zřejmě životní role Toma... Legendární scénka s koněm vs. motorkou, pánské hajzlíky nebo sestřelení facákama dvou dobrmanů, hlášky tipu "vzala jsem si Ramba" a do toho všeho libé tónky "tanga"... No excelentní! Teď jsem to viděl po dlouhatánské době a prostě nevěřím, že Pravdivé lži mají 24 roků! Ostatně Cameron na to byl vždy bourák! Terminátorovi bych taky neřekl tolik let. Každopádně True Lies patří mezi klenoty filmového ráje! 90% ()

honajz2

Nejlepší na tom všem je, že se to nebere moc vážně. Popravdě je to asi ten nejlepší způsob, jak si mě film takového žánru může získat. A ačkoli tam je pár vyloženě slabých a hluchých míst a na tom scénáři se taky dalo ještě zapracovat, tak se to kupodivu Cameronovi dost povedlo. Obával jsem se přehršle akčních scén a upozaďování všeho ostatního, jak je u něj většinou typické, ale tady to skutečně dokázal ukočírovat. Akčních scén je tak akorát, jsou skvěle udělané a natočené a skoro každá přijde s nějakým dost zajímavým nápadem (jako třeba tím koněm ve výtahu), zároveň to je příjemně vtipné (většinou) a líbila se mi i ta zápletka v tom, navíc Schwarzenegger tu vůbec není špatný. Je to prostě fajn akční oddechovka, která sice má svoje mouchy, ale nenudil jsem se u ní a popravdě bych vůbec neměl problém si ji někdy pustit znova. Akorát jsem až na poslední chvíli zjistil, že je to remake... Ale když ten u mě dopadl dobře, tak se na originál někdy určitě podívám taky a budu zvědavý, která verze mi nakonec sedne víc. Slabé 4* ()

Jino

Skvělé skloubení komedie a akčního filmu. Hlavně v hláškách je tento film hodně silný. Schwarzenegger dokazuje, že pod Cameronem je mu dobře. Tradičně přitažlivá Jamie Lee Curtisová je třešničkou na dortu, stejně jako Tom Arnold nebo Bill Paxton. ()

Petoss1

Nadupaná akčná komédia, ktorá nieje tak debilná ako nietkoré súčasné. Obsahovo, scenáristicky, režisérsky a hlavne herecky skvele zvládnuté. 85% ()

O´Neill

Před kamerou skvělý Arnie, super James Cameron za ní. Hromada vtipu, akce, a spousty dobrých herců, vč. záporáků. Film jak má být! ()

joker.george

Cameron dokázal, že umí natočit i odlehčenější filmy, humor se povětšinou povedl. Ale já ho mám přeci jen radši, když předvádí své vize a fantazii... Akce je sice jednotvárná, ale likvidace padouchů je velice nápaditá a honičku motorky s koněm považuji za vrchol snímku. Schwarzenegger se do skvěle snímku hodil a vůbec nepůsobil rušivě, ale ještě víc mě překvapila Jamie Lee Curtis, která zvládá vícero (hereckých) poloh bravurně. ()

Streeper

Film na který se nezapomíná. Spousta skvělých hlášek, sexy taneček Jamie Lee Curtis, spousta akce, romantiky a vtipu. Je to jeden z nejoblíbenějších filmů mého táty a díky němu si ho od dětství nenechám v televizi ujít. ()

BarryLyndon

Jsou filmy, na které se díváme jinou optikou jako děti a dospělí. Pravdivé lži mezi ně naštěstí nepatří a já si to sakra užil v 7 letech, v 17 letech i teď v kombinaci obou věků. :) Geniálně zábavný film, který ani trochu nezestárnul a je to jeden z mála filmů, kde Arnie nepůsobí parodicky trapně. Jeden ze dvou nejlepších akčních blockbusterů všech dob, ten druhý se Jimovi povedl ještě o fous víc. :) Absolutorium. 10/10 ()

Adaamos21

Další setkání Arnieho s Jamesem a opět na výbornou. Film má tempo, Cameronovu preciznost, šťávu a vtip. Výborná špionsko- teroristická komedie, mimo jiné díky vynikající Jamie Lee a také Cameronovu oblíbenci, Billu Paxtonovi. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (viac)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (viac)