Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

Novko

Ne tak dobrý jako Den zúčtování, přesto je to klenot a základ všeho. Bez prvního Terminátora by neexistoval fenomén akční film a Terminátoří série. Co si, ale budeme jeden z nejlepších režisérských debutů celovečerního filmu. Ve filmu fandíte Sarah a nesnášíte Arnolda a tak to má být. 8/10. ()

PanPyzamo

Když se řekne Arnold Schwarzenegger, vybaví se mi hned Terminátor a to z dobrého důvodu. Terminátor je prostě skvělý film. Má luxusní příběh a velice povedenou zápletku. Akce je zde též vynikající a co na filmu vyniká nejvíce jsou efekty, které na rok 1984 vypadají naprosto luxusně. Terminátor je klasika a pokud jste tuhle pecku neviděli, měli byste to napravit. 8,5/10 ()

Fender

Co k tomu dodat, no je to zkrátka nejlepší kultovní akční film, a jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. Myslím, že víc toho říkat ani nemusím. ()

Leb_Halabala

Nazdar šéfe, tak se, právě teď dokončil první zhlédnutí prvního terminátora. je to popíči. Ten film má svý chyby a žije určutejma klišé, ale je to v pohodě. Ikdyž jsem o teminátorovi věděl první poslední předtim než sem ho sjel, tak musim říct, že se mi fakt líbil. Poctivá, uvěřitelná filmařina. Na to, že určitý scény vypadaj skoro směšně (oprava ruky, honička v tunelu, plížení se ve skladu/továrně) Terminátor nabízí skvělou akci. Co si budem, prakitcký efkety jsou tu královský a kdby to bylo se CGI, tak to stojí za hovno. Dává todle hlavu a patu? Nevim. Radeček dvanáct mi zařídil mooooc příjemnej filmovej zážitek. ()

truetrue

Až dnes 27.6.2021 jsem měl tu čest spatřit tento majstrštyk A ve své podstatě bránu do světa science fiction. Čekal jsem daleko méně než jsem nakonec viděl jak již bylo mnohokrát řečeno - herecké výkony jsou ucházející, arnold likviduje vše co jen jde a děj vás skutečně vtáhne tak že hodinu a čtyřicet minut nebudete chtít odtrhnout oči od obrazovky. Dvojka je sice asi kultovnější záležitost a velkolepé finále trochu kazí dojem, nicméně je to zkrátka osmdesátková jízda kterou by měl každý vidět a která dobře pobaví. “Fuck you, asshole” ()

meda2016

Dodnes jsem se nerozepsal o tomto filmu a už to tak zůstane. Byl jedním z prvních na VHS. Otřesna kvalita k dnešku. Ale to, co předvedl, naplňovalo očekávání a přemýšlet o logice nemělo smysl. Přestože dvojka měla už vynikající efekty, první Terminátor se stal etalonem podobně jako Vetřelec nebo Indiana Jones. Strašně moc v těch filmech působí kouzlo prvního shlédnutí. Otisk toho správného děje. Zalíbení i v opakování. Čekáte na oblíbenou scénu a znovu a opakovaně si ji užíváte. ()

Sebule

Opravdu výborné akční sci-fi, které je na svou dobu opravdu působivé. Scénář sice není tak skvělý, ale skvělá hudba, kamera a akce to vynahradí. Arnie ve své nejslavnější roli jakožto hora svalů bez emocí je prostě super a taky měl super hlášky. Efekty tak napůl, některé docela vtipné, ale některé i na dnešní dobu dobré, například oheň ke konci filmu. Hodnocení: 8/10 ()

PTuranyi

Temné akčné scifi z distopickej budúcnosti, ktorá vďaka ceste časom ovplyvní súčasnosť. Produkcia je na svoju dobu perfektná a 80-te roky jej smrdia z úst na sto honov od hudby až po účesy. Herci hrajú dobre, ale je vidieť, že Arnold Schweizenegger ešte nemá toľko skúseností a postava terminátora ešte nie je taká vybrúsená ako v Súdnom dni. Aj animatronické efekty ešte nie sú dosť dobrej úrovní, ale záverečná kovová kostra terminátora je animovaná celkom dobre. 90% ()

F2003F

Prekvapilo ma, ako skvelo to aj dnes funguje a vôbec nevyznieva smiešne. Pútavé necelé dve hodiny bez jediného zaváhania. Základom nestarnutia tohto kultu je zasadenie budúcnosti v minulej prítomnosti, takže žiaden futuristický úlet, ale realistické zobrazenie. Dej vtiahne natoľko, že najmä v scéne na policajnej stanici (aj celkovo) ide z Arnolda skutočne strach akoby sa to dialo naozaj. K tomu všetko so štýlom a LEN ZA 6 MILIÓNOV, dnes by minimálne 30x toľko a pravdepodobne bez efektu ()

Hicks

Moje nejoblíbenější sci-fi. Temný, ponurý film s úžasným drajvem. Nezapomenutelné scény - třeba terminator "čistící " policejní stanici nebo terminátor jako kulhající skelet přibližující se k vratům tovární haly - působí i dnes neuvěřitelně silným dojmem. Když uvážím za kolik tenhle opus Cameron natočil, nezbývá než smeknout. Terminator 2 je samozřejmě o dvě třídy lepší po stránce vizuální, ale jednička je naprostá legenda. Skvělá akce, dobří herci, originální zápletka ( cestování v čase se stalo módou až po Návratech do budoucnosti) a kult byl na světě. Terminator 4ever. ()

Imouse

Klasika a klenot ve svém žánru. Musím se ovšem přiznat, že jsem nejprve viděl Terminátora II a až posléze první díl. Druhý díl je skvělý, ale kam se hrabe na jedničku. Musím dodat, že Arnie je ideální zabiják/záporák. ()

PavHer

Na svou dobu vesměs nadprůměrné sci-fi se skvěle temnou atmosférou, a s výborným Schwarzeneggerem v roli záporné postavy Terminátora vyslaného z budoucnosti za účelem zabít Sarah Connorovou. ()

dickens

naprosto genialni napad, jez se Jamesi zdal pri jedne z jeho nocnich mur a ze ktere se stala akcni klasika 80. let. Terminator je proste "klasa" dodnes. K uplne dokonalosti jen zbyval Arnieho uces z terminatora dvojky:) ()

JQK

Klasika a průlom. Ani skoro 25 let od vzniku tomu filmu neubraly na kvalitě, obstojí i z dnešního pohledu. Tehdejší reálie jej dnes činí zajímavým svou autenticitou - např. neexistující (téměř) mobilní telefony, které vedou k tomu, že zvláštní význam ve filmu mají telefonní budky. V Polsku vyšel ve velmi kvalitním příbalu a když jsem na něj narazil ve výprodeji za cca 70 Kč, a to navíc s původním českým dabingem a s titulky, tak nebylo co řešit. Dobře vydané peníze. --- Ze zajímavostí doplním to, že Schwarzenegger měl původně hrát Kyle Reevse, ale nakonec jeho figura a vizáž vedly ka zařazení do role Terminátora. (Jednoznačně správné rozhodnutí.) :-) ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)