Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

Tommy858

Arnold ve své největší formě jako nemilosrdný vrah - kybernetický organismus s budoucnosti. I přes své stáří a pokulhávající efekty je to velice kvalitní snímek, který si zaslouží naši úctu. Jeden s nejlepších akčních filmů, které jsem viděl. Jasných 5 hvězdiček. ()

mrGhostly

Z vlastního okolí popravdě neznám člověka, který by tento film neviděl, takže ani nevím, jak mám komentovat. Přijde mi totiž, že už není pro koho. Nemám zdání, jak úspěšný byl film v době svého vzniku, protože tehdy zbývala ještě pěkná řádka let, než jsem byl vyslán já. Každopádně dnes má stále mnoho fanoušků a po stránce akční nám jako sci-fi film nabízí, i o skoro tři desítky let později, úžasnou podívanou. ()

Jevablo

Převlíkající se Arnold nemá chybu. Nebo to bylo v jiným díle? Nevadí, zkrátka pořádně nadupaná sci-fi akčňárna. Arnold hraje jako nikdy, protože mu prostě řekli: buď přirozený...role robota se špatným přízvukem je pro něj jak ušitá:-) ()

komando20

Prelomový film pre ARNOLDA, može byt asi do konca života vdačny Cameranovi za to, že mu umožnil hrať v jeho úžastnom sci-fi projekte. Mela Gibsona ako terminatora si neviem predstaviť. Arnold sice už mal po premiere Barbara Conana iste miesto v Hollywode, ale kto vie či by jeho hviezda bola taka velka ak by nestvárnil TERMINATORA. ()

Suchoš

Klasika mezi akčními filmy, na kterou se jen tak nezapomíná. Dávno jsou pryč doby, kdy jsem se při sledovaní lehce bál, ale kdykoliv se na Terminátora rád znovu podívám. ()

Sanr

Cameron je Pán režisér tohle je plný důkaz, skvěle do detailu propracovaného akčňaku. Jako fanouškovi Arnolda jsem prostě nepřekousl, že je zápornou postavou :-) ()

DarkViper

Filmová klasika, která byla jednou ze základních kamenů na kterých Arnold postavil svojí kariéru. Arnold se původně věnoval kulturistice, než se dal k filmu a přestal s ní až před těsně před koncem svojí filmové kariéry která trvala přes 20 let. ()

jonnybe

Je tomu už drahno let co jsem měl možnost tento film shlédnout. Sakra už hodně dlouho. Ano triky jsou zastaralé (sakra rok 84) a z filmu je to trochu znát, že jeli zrovna 80-ky, ale to je jedno. Takhle budovat napětí a čumět na film a čekat jak to dopadne (jasně, že dobře...ale) to si nechám líbit. Ideální role pro Arnolda (málo slov a hodně akce) Biehn jako člověk, který se nikdy nevzdá a musí a Linda Hamilton jak ji zatim neznáme. Staré, ale moc dobré. ()

Eradin

Terminátorovi musím vytknout dvě věci. 1) Technika budoucnosti a pohyb očesaného terminátora by si určitě zasloužily daleko lepší zpracování i na rok 1984. Vždyť je to přímo do očí bijící! 2) Naprosto předvídatelný konec. Divák už dávno dopředu tuší, jak to celé dopadne a nějakého nečekaného zvratu se nedočká. Jinak velmi slušné dílko, ale za 112. nejlepší film bych ho určitě nepovažoval. ()

chicotomas

Akční řež, která ne že by byla špatná. Rozhodně se jedná o inovativní film na svoji dobu. Ale z dnešního pohledu je to trochu nuda. A nejde vůbec o efekty, ty jsou rozhodně lepší částí filmu. Ano, jsou tam vtipné pasáže a hlášky, ale děj je dost předvídatelný. Rozhodně horší než pokračování a spíše průměrný akční film. ()

JecteJogurty

Kultovná klasika. Ten, kto si film pozrie teraz a predtým ho nevidel, asi nebude tak celkom presne vedieť pochopiť to obrovské haló. Filmy neboli také dynamické a rýchle, o to viac sa ale dalo pohrať s prostredím, v ktorom sa odohrávali. Mne sa to páči, (teraz je to strih za strihom, i keď v akčňáku to chápem) a neviem si predstaviť takého Godfather-a natočeného dnes... Terminátor si naozaj oprávnene zaslúži miesto medzi filmovou špičkou a Cameron takisto. 85% ()

bSaR

Ohromný filmový zážitek i v 21. století. Netřeba nejmodernějších technologií jako je např. 3D, naopak oceňuji krásu filmařiny 70. - 90. let. Kéž bych se mohl vrátit v čase na premiéru filmu se vší tou atmosférou :-) ()

Otan

Role pro Arnýho jak vyšitá.S dnešního pohledu je to trochu akční sci-fi.Cestování v čase mi jen tak nevysvětlíte.70% ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)