Uprchlík: Podivuhodný případ Carlose Ghosna

• USA Fugitive: The Curious Case of Carlos Ghosn

Dokument o bizarním příběhu Carlose Ghosna, který se v mezinárodním byznysu vyšplhal až na nejvyšší příčky, aby pak prožil tak tvrdý pád, že si ho pamatuje celý svět. (Netflix)

Arsenal83

Zaujímavý bol v podstate len ten záver, ako sa šikovne podarilo tomuto pánovi z Japonska ujsť. A tiež zaujímavou bola informácia, že v Japonsku, ak ste už raz obžalovaný, tak na 98-99% ste už odsúdený. Taká je štatistika. Asi majú dokonalých prokurátorov, ktorý vedia žalobu aj napísať, nie ako zdochliaci, nominanti Olajna. Inak mohol byť dokument dlhý tak 45 minút a dokonale by to stačilo. ()

Djoker

Carlos Ghosn dokázal řídit dvě automobilky na dvou kontinentech zároveň, což je obdivuhodné. Sice během svého řádění obě firmy skoro zruinoval a choval se jako král světa, ale to je vedlejší. Kdo měl někdy tu smůlu a jezdil v Renaultu nebo to štěstí a jezdil v Nissanu, tak si jeho kariérní jízdu na horské dráze jistě užije. ()

Marze

Tema je podobne jako ma festivalovy dokument odvisilany na Ceske televizi Sved v Ziguliku. Je o krizovem manazeru Ing Anderssonovi, ktery se pokusil o znovuzrozenu slavne ruske automobilky Avtovaz usporou nakladu propoustenim, takze ho z Ruska vyhodili. Zde  je japonska verze, ale tento dokument stoji posledni pul hodinu vypravecsky naprd ,kdyz udela odbocku k financnim podvodum manazera. Ukazuje, jak jsou bohati nenasytny. Film moc ohledne dukazu proti Carlosi Ghosnovi nenabizi, takze jsou divaci ponechani v ambivalentnim nazoru. Alespon neco rekne o vzestupu tohoto manazera. Mozne poselstvi dokumentu je neinvestujte cas do vychovy deti, kdyz se z nich stejne stanou pravnici nebo manazeri. ()

hufnagel

V šesťdesiatich rokoch minulého storočia napísal Ladislav Mňačko knihu "Ako chutí moc".A je to už viac ako 55 rokov,ale táto šablóna chovania platí a nič sa v tomto príbehu nemení ani dnes. ()

NikiVai

Opět super dokument, který mne v hodinovém sestřihu seznámil s kauzou, kterou bych se sama asi nezabývala. Opět se mi potvrdilo, jak peníze a moc mění lidi, což je škoda. ()