Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

LadyPig

Terminátora zbožňuju, protože se povedla všechna pokračování... Jednička, dvojka i trojka jsou skvělé! Ani nevím, jaký díl je nejlepší... Každopádně u tohohle dílu se i docela zasměju :D ()

haffen

Tento film nepotrebuje nejaké hodnotenie. Načo? Písať tu nejaké superlatívy, keď každému je jasné, že je tento snímok vo svojom žánri prakticky dokonalý? Len dodám, že neustále bojuje spolu s Aliens o prvé miesto v mojom pomyslenom rebričku najlepších akčných filmov... 5* (100%) EDIT: Po zhliadnutí remastrovanej verzie musím skonštatovať, že je to zatiaľ najlepší 3D film. Konečne tu dáva ten tretí rozmer zmysel a všetko pekne funguje. ()

sima275

Tak tohle je něco neuvěřitelného. Myslel jsem že vynikající 1 nejde překonat. Stalo se. T - 1000 (Robert Patrick) je doopravdy frajer se svým tekutým tělem. Jak se třeba objevil z podlahy, to bylo fakt super. Taky zase super Arnold jako T - 800. Super napínavá závěrečná scéna, která je asi napínavější než 1 v továrně (kdy jsem se doopravdy bál). Bohužel novější dabing je strašně slabý takže je nutné vidět s dabingem z roku 1992. 100% ()

Zombiepod

Mechanická hora svalov Arny a jeho nezabudnuteľné "Astalavista baby" v jednom z najlepších sci-fi filmov všetkých čias. Ešteže toho Camerona máme. ()

Fildas

Arnie ve vrcholné formě, výborný Robert Patrick ,úžasné (na tu dobu) efekty, výborné hlášky a finální srdce rvoucí scéna. Sci-fi akčňák se vším všudy. ()

slavokvasic

Keď som si to pozrel nechcel som veriť, že tento film je točený v roku 1991. Naozaj revolučné spracovanie a grafika, a aj preto bol T2 o kúsok lepší než jeho predchodca. Myslím, že Arnold v tomto filme prekonal všetky svoje predošlé aj budúce herecké úlohy. A pokus o Arnoldov úsmev...nie je čo dodať ! ! ()

Chasida

Pokračování Terminátora mi sedlo více než jeho předchůdce. Sarah Connorová zkrásněla a terminátor říká Hasta la vista, baby! ()

kyLuke

Druhý Terminátor je sice trochu tajemnější a drsnější než předchůdce,ale má tak propracovaný scénář a postavy a jejich charaktery jsou neskutečně vykalkulované že nevím jak bych mohl dát "jen pět hvězdiček".Scénář je opravdu mnohem lepší,protože se předchůdce držel jen své originality a scénář byl založený pouze na tom,aby Terminátor Arnie zabil Sarah Connorovou.Tentokrát se má však čeho držet a film se dostal do mé TOP 20.A i když je jednička naprosto dokonalá,tak tenhle film je ještě o dost lepší.Dávám ******.Nejlepší akční sci-fi všech dob! ()

Knor

Naprostá klasika a kultovní záležitost, která nakopala prvnímu dílu prdel. Cše už tu bylo řečeno...co víc dodat. Snad jen Hasta La Vista BABY ()

Hanzo47

Nejlepší Cameronův film, nejlepší díl série a nejlepší akční film 20. století, kterému nestačí plno áčkových titulů dodnes. Pokud je film s Arnoldem, který by měl být na samé špici, tak je to bez konkurence tenhle, protože takový filmový zážitek se naskytne jen jednou v životě. Škoda jen že jsem nemohl sedět v roce 91 na tomhle v kině. ()

ardno5

Své doby králem sci-fi, a podle mého i dnes po vizuální stránce se nemá za co stydět. Po 7 letech se po jedničce objevuje dvojka. Nemá takovou strašidelnou atmosféru, ale za to je to akční bomba se vším všudy. Pořád se něco děje ať už je to T-1000 nebo T-800 všude jsou výbuchy, lítají kulky nemluvě o super honičkách. Cameron, jakož to režisér, odvedl vynikající práci s vynikajícím scénářem a natočil jeden z nejlepších filmů s vynikající hudbou a efekty.. A pro ty kteří mají Schwarzeneggera za NEhrajcího kulturisty nepřesvědčí ani tento film, tak už je něco špatně ;-) ... Pro mě 5* 92% (srovnáno s jinými akčními filmy s ohledem na to kdy byl film natočen) a viděno i v prodloužené verzi, která je samozřejmě lepší ;-) ........ a v r. 2017 viděno konečně v kině a to ve 3D ()

sWONDER

Jedna z najväčších bômb v kinematografii! Toto videl hádam každý (mam na mysli mužskú časť populácie), kto aspoň trochu má rád film. Ak nie mal by tak okamžite urobiť ! Na tu dobu neuveriteľné, neskutočne vymakané triky ktoré mi vyrážali dych, Cameron aj Schwarzenegger v top forme, Robert Patrick nemohol byť lepší, vynikajúca akcia a takto by som mohol pokračovat.....Nadčasová legenda, ktorá nikdy nesklame. ()

Čejkyn

Viděno asi 100 krát, prostě film mého dětství. Podle mého revoulční sci-fi s naprosto nepřekonatelným Arnoldem, tomu filmu absolutně nic nechybí !!100 % ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)