Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

zabro

Nejlepsi dil z cele trilogie. Urcite kazdemu utkvi v pameti rozhovor maleho johna se schwancikem. Nesmis jen tak zabijet lidi. Proc? Protoze to neni zpravne. Proc? ()

lsd

Tak to už je o něčem jiném než jednička! Příběh, scenář i herecké výkony jsou minimálně o třídů lepší a hlavně efekty jsou hlavně na tu dobu naprosto úžasnééééééé a revoluční. Hlavní záporák je jeden z nejlepších a nejsympatičtějších v dějinách filmu. I Arnold dostal takový trochu lidský rozměr a jeho výkon (a hlášky) jsou dobré. Je zde i hodně vtipných scén. Jedno z nejlepších akčních sci-fi. ()

solid

BEST ACTION MOVIE EVER! Co dodat? Můžete to sledovat každý den sedm dní v týdnu 30 dní v měsící každý měsíc po celý rok a vůbec nic se na tom nezmění. BEST ACTION MOVIE EVER! ()

Lobotomas

Když jsem byl malý tento film jsem si v nemoci prehraval aspon dvakrát denne. I kdyz jsem nikdy neprisel na to cím robot, ktery je jen z kovu(myslim tím toho lepsiho ne arnyho-no nevim jak se jmenuje T-1000?) muze myslet?? Arny se zas predvedl v tom nejlepsim svetle a film jako jedna z mala dvojek prekonal jednicku, ale i trojku a na ctyrku se moc tesim. Je velká skoda ze bude bez arnyho...guverner je holt guverner... ()

robo7773

Podla mna tento film je jedna z najvacsich legiend co sa tyka zanru sci-fi. Tento film priniesol nieco nove, uplne novu techniku pocitacovej techniky do filmu, absolutne premakane dielo, moje najoblubenejsie sci-fi. Asi nikdy nezabudnem ked som tento film videl prvy krat, to som mal par rokov a na konci som sa neubranil slzam. Fakt uplna klasika, proste keby nebolo Arnyho tak to by terminator asi ani nebol!!! Paradne scény, hudba a vsetko je uplne perfektne! ()

hitcher

Arnolda miluju, vyrůstal jsem na jeho filmech a tenhle je jedním z těch nejlepších (ne-li nejlepším). Efekty a hlášky jsou nezapomenutelné. Arnold ruleeez... a nejen v Kalifornii!!! Díky pane Camerone! ()

Elin

Pro mě jasně nejlepší film s arnoldem Schwarzeneggerem. a to nejen proto, že díky svým hereckým vlohám mu jde robot jasně nejlíp. James Cameron natočil na tu dobu nadčasový film, který se stal vzorem téměř na celou dekádu. Speciální efekty byly perfektní (a nejenom díky T1000) a napětí a akce nepoleví od začátku do konce. ()

Rami

Pro mě to je spolu s Aliens ten nejlepší akční film všech dob. Nechápu lidi, co říkají, že jsou v tomto filmu špatné herecké výkony. Podle mně jsou úchvatné (zvláště provedení Sarah). Hudba, zvuky, triky - to vše je na stejné úrovni jako herci. Tento film je legenda, která bude stěží kdy překonána. Musím dát 5 hvězdiček (95%). ()

Mary19

Životní role Arnolda Schwarzeneggera a Roberta Patricka. Neopakovatelné tóny Brada Fiedela a až neuvěřitelně osudová atmosféra snímku... Pro mě je Terminátor 2: Den zúčtování skutečnou revolucí a kultem... 100% ()

Wargoo

Tento sci-fi skvost považujem za najlepší v jeho žanri... Jednotka bola neskutočná, ale to čo natočil Cameron v dvojke je bezkonkurenčné. Arnie, Linda aj malý Edward do svojich úloh zapadli ako riť na šerbel. T2 je skrátka LEGENDA. 5***** a 98,377% ()

Krchy

Jedno z mála pokračování, které je lepší než první díl. A klasika všech klasik, tady prostě nelze jinak, než dát plný počet. A postesknout si, proč se už dnes takové filmy netočí. ()

lasonic

Toto je pre mna absolutny vrchol v oblasti sci-fi. Je uplne na spici mojich najoblubenejsich filmov. Tazko prekonatelne filmove dielo. ()

Radek.SCH

Tak nevím, jestli byl lepší T1 nebo T2, ale oba dva (stejně tak jako T3 a seriál) byli v podstatě o tom samém. Prostě tu máme nezastavitelného maníka, který honí ty klaďase a na konci to dobře dopadne. A to je všechno?!? Chtěl bych trochu víc. Ale možná to bude tím, že nejsem z té generace, pro kterou to bylo točeno. Pro mě je NEJ Matrix. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)